res:
Kolejna odsłona raka -

Kolejna odsłona raka – „Cesarz wszech chorób. Biografia raka”

Dodaj komentarz

Zapowiada się kolejna arcy-ciekawa książka o jednej z najbardziej demonizowanych chorób naszych czasów – raku. „Cesarz wszech chorób” – tak brzmi tytuł, na który czekamy z niecierpliwością. Autor książki, Siddhartha Mukherjee, amerykański onkolog i pisarz, przedstawia historię raka. Na łamach książki sięga nawet do odległej historii – pierwszych odnotowanych przypadków raka sprzed kilku tysięcy lat, następnie wędruje aż do czasów współczesnych.

Jak czytamy na stronie wydawnictwa, Siddhartha Mukherjee (…) pisze fascynującą kronikę choroby, która towarzyszy ludzkości od ponad pięciu tysiącleci, i zarazem demistyfikuje tę najbardziej zdemonizowaną chorobę wszech czasów. Czy stanowisko autora będzie podobne, tak, jak innych autorów, którzy pojawili się już na łamach samouzdrawiania (Andreas Moritz „Rak nie jest chorobą! To mechanizm przetrwania. Przeczytaj i przekaż innym„, Max Gerson „Terapia doktora Gersona- sposób na raka i inne choroby przewlekłe„, Johanna Budwig „Dieta dr Budwig i moc oleju lnianego„, Edward Griffin „Witamina B17 na raka – sposób na zdrowie, który istnieje od dawna„)?

Cesarz wszech chorób” doczekał się już wielu zagranicznych nagród m.in. Nagrody Pulitzera w kategorii Literatura faktu, Literackiej Nagrody PEN / E.O. Wilson dla Książek Naukowych, nagrody za najlepszy debiut przyznawanej przez dziennik „The Guardian” oraz nagrody „Książki dla Lepszego Życia”. „Cesarz wszech chorób” został także uznany za jedną z dziesięciu najlepszych książek 2010 roku przez „The New York Times Book Review”, magazyn „Time” zaliczył go do stu najważniejszych książek stulecia, zaś „The New York Times” do stu najlepszych książek non-fiction wszech czasów.

Książka ma ponad 600 stron, jestem bardzo ciekawa, jakie kolejne fakty o tej chorobie odsłonią się przed polskimi czytelnikami. Czekamy z niecierpliwością!

Cesarz wszech chorób. Biografia raka

cesarz_wszech_chorob

Tagi: ,