res:
Witamina B17 na raka - sposób na zdrowie, który istnieje od dawna!

Witamina B17 na raka – sposób na zdrowie, który istnieje od dawna!

82 komentarze

Aż trudno w to uwierzyć, że mimo różnych sposobów leczenia, konwencjonalnych i niekonwencjonalnych, nowotwór nadal sieje postrach i zbiera duże żniwo. Tymczasem mnóstwo ludzi, nie znajdując ratunku we współczesnej medycynie, sięga po naturalne metody leczenia, przy okazji odkrywając olbrzymią rolę różnych czynników powodujących chorobę – chociażby tłumionych emocji, negatywnych myśli, skażonego środowiska czy też składników odżywczych w pożywieniu a raczej ich braku.  “Efektem ubocznym” skorzystania z dobrodziejstw medycyny niekonwencjonalnej jest w wielu przypadkach powrót do zdrowia oraz świadomość, co robić, a co omijać szerokim łukiem, aby nie tylko być zdrowym, lecz również pełnym energii, witalności i pogody ducha. I nie jest to wiedza dostępna jedynie wybranym! Mnóstwo ludzi “cudem” odzyskało zdrowie (i to nawet w przypadku raka), zmieniając sposób odżywiania, stosując terapię witaminową, terapię odpowiednimi kwasami tłuszczowymi lub korzystając z innych naturalnych metod. Jednym z takich sposobów jest terapia metaboliczna witaminą B17.

Witamina B17 kontra rak, czyli pojedynek Dawida z Goliatem

Witamina B17 zwana również jako letril lub amigdalina znajduje się w wielu roślinach, warzywach i owocach, lecz najwięcej jest jej w nasionach moreli, brzoskwiń, śliwek i innych gorzkich nasionach. Jej niezwykłą cechą są właściwości przeciwnowotworowe. Egipskie papirusy sprzed 5 000 lat wspominają o stosowaniu ‘aqua amigdalorum’ do leczenia niektórych objawów raka skóry. Jednak pierwsze udokumentowane przypadki skutecznego zastosowania witaminy B17 w leczeniu raka pochodzą z Francji z połowy XIX. Współczesne badania zostały przeprowadzone m.in. przez dr Ernesto Contrerasa Rodrigueza z Oasis of Hope Hospital w Meksyku (który od 1963 roku przeprowadził terapię amigdaliną u ponad 100 tysięcy pacjentów), dr Harold’a Manner’a z Manner Clinic w Meksyku, dr Hans’a Niepera – dyrektora Wydziału Medycyny w Silbersee Hospital w Hannowerze, dr Shigeki Sakai z Japonii i wielu innych.

Według jednej z teorii rak, tak samo jak szkorbut czy pelagra, jest chorobą spowodowaną niedoborem pokarmowym. Zgodnie z tą teorią raka można opanować wprowadzając odpowiedni brakujący składnik pokarmowy do diety. Owym składnikiem jest m.in. witamina B17 (inaczej letril, amigdalina).

Witamina B17 jest wśród nas! Witaminę znajdziemy w:

nasionach, pestkach – moreli, brzoskwiń, nektarynek, jabłek, wiśni, śliwek, gruszek
orzechach – gorzkich migdałach, orzechach nerkowca, orzeszkach makadamii
jagodach – jeżynach, aronii, żurawinie, czarnym bzu, również w malinach i truskawkach
ziarnach zbóż – jęczmieniu, owsie, pszenicy, gryce, brązowym ryżu, witaminę zawiera również proso i żyto
innych nasionach – lnie, sezamie, bobie, soczewicy, fasoli, fasoli mung, limie
innych roślinach – kiełkach bambusa, zielu fuksji, dzikiej hortensji, cisie (dokładniej w igłach), szałwii (zwłaszcza salvia hispanica i salvia columbariae)

Ależ to jest trujące!

Na czym polega fenomen B17? Otóż amigdalina zawiera rodnik cyjankowy o wysokiej biodostępności, co sprawia, że z łatwością przenika przez błonę komórkową i łatwo osiąga wysokie stężenia wewnątrzkomórkowe. Zdrowe komórki organizmu zawierają enzym rodanaza, który hamuje uwolnienie rodnika cyjanowego. Natomiast komórki nowotworowe nie zawierają rodanazy. W tym przypadku amigdalina jest rozkładana przez inny enzym – betaglukozydazę – na cyjanowodów (tzw. kwas pruski) oraz aldehyd benzoesowy. Obie substancje są trujące – wspólnie niszczą komórkę rakową. Jeśli cząsteczka aldehydu beznzoesowego przedostanie się do zdrowych komórek, zostanie rozłożona do nieszkodliwego kwasu beznoesowego, który z kolei przeciwdziała reumatyzmowi, ma działanie odkażające i przeciwbólowe. Jakiż to cudowny “wynalazek”! Jednak nie wszyscy są nim zachwyceni…

Najtrudniejszy los spotkał B17 w Ameryce Północnej. Amerykańskie Towarzystwo Onkologiczne (ACS) i Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne (AMA) nazywają terapię letrilem oszustem. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) i inne agencje rządowe dzielnie się spisują próbując zdyskredytować działanie B17. Letril najpierw uznano za bezużyteczny, a następnie za trujący. Jego szkodliwe działanie miał wywołać kwas pruski, który, według naukowców z FDA, zawiera letril. Tymczasem niezależni naukowcy podkreślają, że kwas pruski musi zostać utworzony w obecności betaglukozydazy, cząsteczka letrilu nie zawiera kwasu pruskiego, który “szybuje” w cząsteczce i planuje atak na wszystkie komórki.  Ścigano i sądzono lekarzy, którzy próbowali leczyć swoich pacjentów amigdaliną, aresztowano ludzi, którzy na organizowanych przez siebie spotkaniach dzielili się teorią o terapii metabolicznej w leczeniu raka. Dlaczego? Odpowiedzi udziela G. Edward Griffin w książce “Świat bez raka”:

“Każdego roku na badania nad rakiem wydaje się miliardy dolarów. Kolejne miliardy idą na kupno leków stosowanych w terapii raka. Łaknący poparcia politycy obiecują większe dotacje rządowe na kolejne badania. Doszło do tego, że obecnie więcej ludzi zarabia na walce z rakiem niż tych, którzy na niego umierają. Gdyby nagle okazało się, że raka można leczyć zwykłą witaminą, cały gigantyczny przemysł walki z rakiem runąłby błyskawicznie. W rezultacie wiedza naukowa na temat leczenia raka jest mniej skomplikowana niż związana z tym polityka.”

I choć ciężki los spotkał B17 w Stanach Zjednoczonych, witamina jest legalnie dostępna m.in. w Australii, Brazylii, Meksyku, Grecji, Indiach, Izraelu, na Filipinach, w Hiszpanii, Rosji. Również w Polsce można zaopatrzyć się w witaminę B17, lecz wiedza o spektrum jej możliwości jest znikoma zarówno wśród lekarzy, jak i farmaceutów. Miejmy jednak nadzieję, że to się zmieni.

Amigdalina to się nie migdali…

Natomiast terapia witaminowa w początkowym stadium niesie niemal całkowitą pewność wyzdrowienia – dr Krebs określił szanse powodzenia na 98% w przypadku raka w stadium początkowym, bez przerzutów, bez wcześniejszego poddania pacjenta chemioterapii, radioterapii lub zabiegów chirurgii onkologicznej.

Witamina B17 nie jest cudownym sposobem na raka – amigdalina pomaga organizmowi zwalczyć raka w ramach terapii żywieniowej lub metabolicznej. Niestety są pacjenci, dla których jest już za późno – mogą to być przypadki, kiedy organizm jest już zbyt wyniszczony rakiem, chemioterapią, naświetlaniem i zabiegami chirurgicznymi.

W terapii witaminą B17 stosuje się wspomagająco inne witaminy. Dodatkowo należy bezwzględnie oczyścić organizm i uzupełnić dietę w brakujące składniki odżywcze. Brzmi nieprawdopodobnie, że “tylko” tyle wystarczy, lecz na świecie są już tysiące osób wyleczonych z raka dzięki tej terapii.

Powyższy artykuł oraz książki o witaminie B17 (“Świat bez raka”, “Terapia metaboliczna witaminą B17”) mają jedynie charakter informacyjny. Jeśli chciałbyś spróbować terapii B17, ustal to najpierw z lekarzem.

Bez względu na to, jakie jest oficjalne stanowisko świata medycznego, ważna jest jedna rzecz, o której każdy bezwzględnie powinien pamiętać: “(…) każdy ma prawo samodzielnie decydować o wyborze sposobu leczenia i jeśli trafi na nieszkodliwą metodę mogącą mu pomóc, to powinno zależeć tylko od niego, czy zechce ją zastosować, czy też nie. A lekarz winien mu w tym ze wszystkich sił pomagać, zgodnie ze złożoną przysięgą (…)”

Książki o witaminie B17:

 Witamina B17 Lekarstwo na raka Peter Kern jest terapeutą medycyny naturalnej. Specjalizuje się w problematyce zatruć metalami ciężkimi oraz w naturalnych metodach leczenia chorób nowotworowych. W tym przewodniku, który jest poradnikiem pacjenta zamieścił wszystko na temat witaminy B17 i jej praktycznego zastosowania. Znajdziesz w nim m.in. zalecenia dietetyczne, jak również listę odpowiednich produktów zawierających najwyższe stężenie amigdaliny. Książka wyjaśnia nie tylko jak witamina B17 leczy raka, ale również w jaki sposób możesz mu zapobiec.

„Świat bez raka. Opowieść o witaminie B17”  G. Edward Griffin. Autor jest pisarzem, zajmującym się również produkcją filmów dokumentalnych. Jego nazwisko znajduje się na liście Who’s is Who in America. Griffin słynie z wyjątkowego talentu do przedstawiania trudnych zagadnień w sposób zrozumiały. W swoich filmach i książkach poruszał rozmaitą tematykę: od Systemu Rezerwy Federalnej poprzez zagadnienia bankowości międzynarodowej, archeologii, historii starożytnej, działalności wywrotowej w USA do nauki i polityki terapii raka.

„Terapia metaboliczna witaminą B17” G. Edward Griffin. Ta książka jest materiałem uzupełniającym do książki „Świat bez raka”. Zawiera szczegółowe informacje dotyczące terapii, produktów, które obok B17 należy zastosować w terapii, sposób dawkowania poszczególnych preparatów oraz terapie wspomagające.

Pestki moreli to bogate źródło witaminy B17. Pestki można stosować profilaktycznie lub w ramach terapii metabolicznej witaminą B17.