res:
Terapia doktora Gersona - sposób na raka i inne choroby przewlekłe

Terapia doktora Gersona – sposób na raka i inne choroby przewlekłe

Dodaj komentarz

Sposób na raka został odkryty – w latach ’30 XX wieku! Owym sposobem jest tzw. terapia dr Gersona, wykorzystująca niezwykłe możliwości samouzdrawiania organizmu.

Historia terapii doktora Gersona

Historia terapii sięga czasów, gdy młody lekarz i naukowiec (Max Gerson) cierpiał na bardzo uciążliwe migreny, które uniemożliwiały mu normalne funkcjonowanie nawet przez kilka dni z rzędu.  Żaden z lekarzy, do których trafił Max Gerson, nie był w stanie mu pomóc. Jednak młody Gerson był nieugięty i zdeterminowany na tyle, by znaleźć rozwiązanie swoich problemów zdrowotnych. Przeczytał całą dostępną literaturę, odwiedził wielu profesorów jako pacjent, aż przez przypadek trafił na artykuł opisujący jak pewna kobieta pozbyła się migren stosując odpowiednią dietę. Do tej pory nikt z przedstawicieli środowiska medycznego nawet nie wspominał, że dieta może mieć związek z chorobami przewlekłymi, jednak Gerson postanowił 'poeksperymentować’ na sobie. Po wielu próbach zauważył, że dieta wegetariańska, wolna od soli, zdjęła z niego przykre dolegliwości migrenowe.

Od tej pory proponował dietę swoim pacjentom z migreną. Wszyscy, którzy stosowali się do dietetycznych wskazówek, zgłaszali poprawę zdrowia po około 3-4 tygodniach. Wśród nich był jeden pacjent, który przy okazji 'diety migrenowej’ wyleczył się z gruźlicy. Dr Gerson nie mógł uwierzyć w ten 'efekt uboczny’, w związku z tym zaproponował bezpłatne leczenie kilku innych osób chorych na gruźlicę. Efekt był zaskakujący – wszyscy wyzdrowieli. Na pacjentach z gruźlicą nie poprzestał – 'dietę migrenową’ zalecał chorym na alergie, astmę, choroby nerek, wysokie lub niskie ciśnienie – wszyscy zdrowieli.

Max Gerson zauważył, że na kurację reagował układ metaboliczny i immunologiczny, co powodowało, że przyczyny chorób znikały 'samoistnie’ dzięki zdolnościom samouzdrawiania organizmu.

Kontakt z wieloma pacjentami chorymi na raka zaowocował odpowiednim programem terapii, który w niemal niezmienionej formie jest stosowany do dziś. Obecnie natura samych chorób nie zmieniła się, natomiast zaistniały poważne zmiany w środowisku – powietrze, ziemia i woda są bardziej zanieczyszczone, a wyjałowiona gleba rodzi ubogie w substancje odżywcze plony. Dodatkowo wzrosło spożycie lekarstw, a sztuczne dodatki coraz obficiej występują w żywności. To wszystko (i wiele innych czynników) sprawia, że organizmy ludzi są coraz bardziej zanieczyszczone i wyniszczone, co utrudnia terapię.

Terapia doktora Gersona a inne choroby

Terapia doktora Gersona jest pomocna (a w wielu przypadkach skuteczna) w tak wielu różnych dolegliwościach jak:

– cukrzyca,
– choroby serca,
– choroby reumatyczne,
– nadciśnienie,
– zespół przewlekłego zmęczenia,
– stwardnienie rozsiane,
– wirusowe zapalenie wątroby typu B i C,
– toczeń rumieniowaty układowy,
– choroby reumatyczne,
– sklerodermia
– astma
– alergie i nietolerancja pożywienia
– zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD)
– depresja

Więcej informacji o terapii doktora Gersona, program terapii i przepisy kulinarne w książce:

Terapia doktora Gersona. Leczenie raka i innych chorób przewlekłych