res:
Olejek eteryczny na dobry nastrój

Olejek eteryczny na dobry nastrój

Dodaj komentarz

Olejki eteryczne są niezastąpioną pomocą dla każdego, kto pragnie pozbyć się ze swego domu zbędnych chemicznych środków czystości i jednocześnie wprowadzić do swego otoczenia przyjemne, naturalne zapachy. Dziś prezentuję pomarańczowy olejek eteryczny –  olejek na dobry nastrój, który pobudza i nastraja do działania.

Działanie

Olejek pomarańczowy jest wskazany przy stanach obniżonego nastroju, na jesienne i zimowe wieczory. Dodaje witalności i energii, łagodzi napięcie nerwowe, delikatnie pobudza i nastraja do działania.

Zastosowanie

Do kominków – olejku pomarańczowego możemy standardowo użyć do kominka. Wystarczą 2-3 krople, aby rześki zapach pomarańczy wypełnił pomieszczenie.

Do kąpieli – aby skorzystać z dobrodziejstw olejku podczas kąpieli, należy dodać kilkanaście kropli na wannę.

pomaranczowy-olejek-eteryczny1

Pomarańczowy olejek eteryczny – sprawdź »

Do masażu – sam masaż wpływa niezwykle korzystnie na samopoczucie, krążenie, przemianę materii, relaks. Jeśli dodamy do tego optymistyczny olejek pomarańczowy, lepszy nastrój i odprężenie będą niemal gwarantowane. Wystarczy dodać do 5 kropli olejku na 2 łyżki wybranego oleju do masażu (np. z pestek winogron, jojoby lub avocado).

Zamiast płynu do płukania – jeśli robisz pranie łagodnymi lub naturalnymi środkami czystości (np. orzechami piorącymi), które nie pozostawiają zapachu na ubraniach, możesz dodać do prania olejek pomarańczowy (lub jakikolwiek inny, który przypadnie Ci do gustu). Kilkanaście kropli oleju (dodane do przegródki na płyn do płukania), zapewnią ubraniom świeży i ładny zapach.

Mała uwaga: olejki eteryczne są bardzo skoncentrowanymi esencjami, dlatego należy zachować ostrożność. Nierozcieńczone olejki mogą wywoływać oparzenia, nie polecane u kobiet w ciąży, karmiących piersią, należy odstawić jeśli wywołają reakcje alergiczne, nie należy stosować w przypadku chorób skórnych, alergii lub astmy. Trzymać z dala od dzieci.


Zobacz także:

Aromaterapia – zalety, działanie i przeciwwskazania. Jakie olejki wybrać?

Relaksujący masaż stóp z użyciem olejków eterycznych