res:
Oleje na rozdwojone końcówki włosów

Oleje na rozdwojone końcówki włosów

Dodaj komentarz

Piękne i zadbane włosy stanowią wizytówkę i ozdobę każdej kobiety. Dzięki nim czujemy się atrakcyjne oraz pewne siebie i w taki sam sposób bywamy postrzegane przez płeć przeciwną.

Czasem jednak bywa, że na skutek różnych czynników, do których zaliczyć można stres, niewłaściwą dietę oraz niedobory witamin i pierwiastków w organizmie nasze włosy stają się szorstkie, suche oraz pozbawione blasku i sił witalnych. Ich końce natomiast zaczynają się rozdwajać i przypominać swoim wyglądem szczotkę do zamiatania.

Rozdwojone końcówki bywają często efektem uszkodzeń mechanicznych na skutek niewłaściwego rozczesywania włosów po umyciu, nieodpowiedniego mycia oraz nakładania odżywki, kiedy to nadmiernie szarpiemy włosy, a także na skutek noszenia szalików oraz kołnierzy zimową porą. Ponadto stosowanie urządzeń do stylizacji, które działają przy użyciu wysokiej temperatury również sprzyja powstawaniu uszkodzeń włosów oraz rozdwajaniu się ich końcówek.

Mocno rozdwojone końce bardzo trudno jest zregenerować – w niektórych przypadkach konieczne jest ich obcięcie po to, aby uniknąć jeszcze większych uszkodzeń, dlatego warto zapobiegać rozdwajaniu się końcówek. Bardzo skuteczną profilaktyką jest stosowanie specjalnych olejków na końcówki włosów oraz przeznaczone do pielęgnacji skóry głowy i całości.

olejki na końcówki włosów

Najskuteczniejsze olejki na końcówki włosów

Olejki przeznaczone do pielęgnacji włosów, a w szczególności olejki na końcówki włosów to bardzo wyjątkowe produkty. Mają bardzo szerokie spektrum działania, jednak każdy znajdzie olejek idealnie dobrany do swoich potrzeb.

  • Olejek na końcówki włosów ze słodkich migdałów – dostarcza włosom cenne witaminy, a także proteiny o działaniu silnie nawilżającym oraz głęboko regenerującym. Olejek ten pozwala chronić włosy przed działaniem wysokiej temperatury oraz szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak słońce czy wiatr. Jest on także skutecznym środkiem pobudzającym cebulki włosowe do szybszego wzrostu.
  • Kokosowy olejek do włosów – wykazuje bardzo silne działanie regenerujące oraz nawilżające włosy, a także bierze aktywny udział w procesach odbudowy zniszczonych włosów oraz przesuszonych końcówek. Ten olejek sprawia, że włosy są miękkie, jedwabiście gładkie oraz lśniące.
  • Olejek lniany sprawia, że włosy są idealnie nawilżone oraz miękkie i pełne blasku. Ponadto zapobiega ich puszeniu oraz chroni przed uszkodzeniami. Jest to idealny olejek na końcówki włosów, który świetnie zabezpiecza je przed uszkodzeniami oraz pomaga walczyć z łupieżem.
  • Olejek arganowy nazywany potocznie cudem Maroka skutecznie regeneruje zniszczone zabiegami fryzjerskimi oraz stylizacją na gorąco włosy. Jest także idealnym kosmetykiem do zabezpieczenia końcówek włosów przed uszkodzeniami. Doskonale nawilża oraz nadaje włosom połysk i piękny wygląd.

Regularne zabezpieczenia końcówek olejkami skutecznie chroni przed uszkodzeniami i rozdwajaniem. Odpowiednio dobrane oleje potrafią czynić cuda i zregenerować nawet bardzo poważnie zniszczone włosy. Przywróć blask swojej fryzurze dzięki olejkom na końcówki włosów.

Przeczytaj również Domowe sposoby na wypadające włosy.