res:
Holistyczna Metoda Samouzdrawiania. Co to jest?

Holistyczna Metoda Samouzdrawiania. Co to jest?

Dodaj komentarz

Według zasad medycyny holistycznej organizm pacjenta i każda ze sfer jego życia są ze sobą ściśle powiązane, a choroba to po prostu stan, w którym jedna z części ulega „awarii”. W celu wyleczenia dolegliwości wystarczy przywrócić harmonię we wszystkich obszarach życia, a nie tylko zadbać o jedne konkretny element. W jaki sposób wprowadzić w swoje życie zasady medycyny holistycznej? To bardzo proste!

Holistyczna Metoda Samouzdrawiania – skąd pochodzi i na czym polega?

Medycyna holistyczna ma tradycję sięgającą kilkunastu wieków. Wykorzystywano ją m.in. w tradycyjnej medycynie chińskiej, gdzie uważano, że choroba to po prostu zaburzenie w przepływie życiowej energii, a leczenie dolegliwości polega na przywróceniu równowagi pomiędzy poszczególnymi częściami organizmu. Zgodnie ze starożytnymi chińskimi zasadami, kluczem do sukcesu nie było leczenie chorych pacjentów, a utrzymywanie ich w stanie zdrowia.

Można wręcz powiedzieć, że holistyczna medycyna to nie tyle czysto lecznicza praktyka, a bardziej światopogląd lub też filozofia. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, jako jednostka. Leczeniu należy poddawać zarówno ciało, jak i duszę, a naprawa jednego obszaru życia wpływa pozytywnie na funkcjonowanie innych.

⇨ Dlaczego warto praktykować tantrę?

Najlepszą wiadomością jest to, że do wprowadzenia w życie zasad holistycznej medycyny, nie trzeba wcale korzystać z usług lekarzy. Dużą część pracy możemy wykonać samodzielnie. Holistyczna metoda samouzdrawiania jest bardzo prosta do nauczenia i może podjąć jej się każdy.

Do wykonania „zabiegu” potrzebujemy jedynie cichego, spokojnego miejsca, w którym będziemy mogli skupić się na swoim ciele i myślach. Odzyskanie sił i radości życia wymaga od nas jedynie uwierzenia w siebie i w swoje możliwości. Oczywiście nie da się tego zrobić prosto z marszu i trzeba poświęcić nieco czasu, by  Jak powinno wyglądać takie samouzdrawianie?

Jak przeprowadzić sesję holistycznego samouzdrawiania?

Samouzdrawianie holistyczne nie wymaga od nas żadnego wcześniejszego przygotowania. Pierwsze efekty pojawiają się już po pierwszej sesji, o ile tylko zostanie ona poprawnie przeprowadzona. Osoby, które chcą przeprowadzić sesję samouzdrawiania samodzielnie, muszą liczyć się z tym, że poznanie własnego organizmu i znalezienie dla siebie odpowiednich rozwiązań może zająć trochę czasu.

Sesja holistycznego samouzdrawiania

Na około 30 minut przed planowaną sesją należy wyciszyć swój organizm i umysł. Do tego celu warto wykorzystać relaksujące filmy lub muzykę, najlepiej klasyczną. Bezpośrednio przed samą sesją trzeba konkretnie określić swoje intencje. Należy robić to w sposób jasny i klarowny, w formie dokonanej. Przykładowo, jeśli jesteśmy chorzy, zamiast mówić „Chcę być zdrowy”, mówimy „Jestem zdrowy”.

⇨ Jak muzyka relaksacyjna wpływa na nasze zdrowie?

Kolejnym krokiem jest przyjęcie wygodnej pozycji i wczucie się w organizm. Powinniśmy wyczuć ciepły prąd przepływający przez ciało. Można to osiągnąć, przypominając sobie dobre i miłe chwile. W trakcie sesji należy oddychać równomiernie. Leczenie polega na wyobrażaniu sobie promieni światła na częściach ciała wymagających leczenia. Całość powinna trwać kilkanaście minut, a po zakończeniu najlepiej od razu położyć się spać, gdyż wtedy organizm kontynuuje samouzdrawianie.

Ile sesji potrzeba, by wrócić do zdrowia? Wszystko zależy od danej osoby, ale szacuje się, że już po 5 sesjach powinno pojawić się znaczne poprawienie samopoczucia.