res:
Dendroterapia. Jak przeprowadzić sesję czerpania energii z drzew?

Dendroterapia. Jak przeprowadzić sesję czerpania energii z drzew?

Dodaj komentarz

Żyjemy w czasach pełnych stresu, pośpiechu. Jesteśmy ciągle zapracowani. Oddaliliśmy się od natury. Dla naszych przodków przyroda miała ogromne znaczenie. Całe życie człowieka niegdyś było nierozerwalnie związane z cyklem pór roku. Zerwanie więzi z naturą ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie, a nawet zdrowie. Potrzebujemy drzew dla naszego zdrowia. Każdy przecież wie, że w lasach jest zdrowsze powietrze, ale  niewiele osób zdaje sobie sprawę, że istnieje specjalny rodzaj leczenia za pomocą energii płynącej z natury – dendroterapia.

Energia z drzew potwierdzona naukowo

Ta metoda lecznicza jest potwierdzona naukowo. Osoby mieszkające w bliskiej odległości od lasu lub parku rzadziej chorują, posiadają większą odporność, a infekcje i choroby układu oddechowego u nich nie występują. Holenderscy naukowcy przeprowadzili badanie na grupie 10 tysięcy kobiet w wieku 16 do 26 lat. Jednoznacznie udowodniono, że osoby mieszkające w pobliżu lasu chorują o 20% rzadziej. Dendroterapia na zbawienny wpływ zarówno na nasze zdrowie fizyczne, jak i emocjonalne.

⇨ Lecznicza moc spacerów po lesie

Badania potwierdzają, że korzystny wpływ ma na nasze samopoczucie ma nawet mieszkanie w drewnianym domu. Dzięki temu w  znaczący sposób podwyższamy poziom dobrej energii. Drzewo w pozytywny sposób oddziałują na nasz organizm, nawet w formie przetworzonej, czyli w postaci bali i desek. Jak widać wpływ na nas ma nie tylko czyste powietrze, ale także obcowanie z naturą. Działanie lecznicze drzew polega na oddawaniu człowiekowi dobrej energii, którą drzewa kumulują w sobie. W jaki sposób przebiega oddawanie energii przez drzewo? Dzieje się to w bardzo prosty sposób –  wystarczy przytulić się do niego na kilka, kilkanaście minut.

Sesja dendroterapeutyczna krok po kroku

Jak prawidłowo przyjąć energię z drzew? Do sesji dendroterapeutycznej należy się wcześniej przygotować, najlepiej jest się wyciszyć i wykonać serię głębokich oddechów.

Eksperci zalecają przeprowadzenie seans dendroterapii nad ranem, zaraz po wschodzie słońca lub w godzinach 16:00 – 18:00, ale jednocześnie nie później niż na 2 do 3 godziny przed snem.

Dendroterapię rozpoczynamy od wyboru dużego, zdrowego drzewa. Przed zabiegiem dobrze jest zdjąć buty, by przepływ energii nie został zaburzony. Dłońmi dotykamy pnia drzewa, możemy też oprzeć się o niego plecami lub objąć pień. Seans przy jednym drzewie powinien potrwać od 5 do kilkunastu minut. Nie należy przytulać się zbyt długo do jednego drzewa, aby uniknąć skoków ciśnienia. Po pierwszym cyklu należy wykonać kilka głębokich wdechów.

⇨ Oto powody, dla których drzewa są potrzebne w mieście

Sesje dendroterapeutyczna można być wykonywać kilka razy w tygodniu. Najbardziej efektywny przekaz energetyczny następuje, gdy przytulamy się do drzew w czasie jego kwitnienia. Drzewa pobudzają nas lub uspokajają, w zależności jaki gatunek drzewa wybierzemy. Ułatwiają  także medytację oraz łagodzą stres.

Wybór drzewa do sesji

Jak sprawdzić czy dane drzewo ma dobry wpływ na nasz organizm? Trzeba obserwować jak w pierwszym chwili po przytuleniu się do drzewa poczujemy się. W momencie, gdy czujemy odprężenie to znaczy, że drzewo przekazuje nam dobrą energię i możemy przy nim pozostać.  Jeśli jednak odczuwamy niepokój lub np. ból głowy jest to wyraźny sygnał, że musimy zmienić gatunek drzewa.