res:
Globalna medytacja na rzecz pokoju na świecie - 12.12.2012

Globalna medytacja na rzecz pokoju na świecie – 12.12.2012

Dodaj komentarz

Czy masz ochotę przyłączyć się do globalnej medytacji na rzecz pokoju na świecie? Jeśli tak, zarezerwuj sobie 30 minut, 12 grudnia 2012 roku, o godzinie 13.30. W tym dniu w różnych miejscach na świecie ludzie zasiądą do wspólnej medytacji. Będzie ona o tyle wyjątkowa, że zostanie poprowadzona przez Internet.

Wygląda na to, że będzie to jedno z największych wydarzeń w historii na rzecz pokoju na świeci (mimo tego, że to „tylko” medytacja, w dodatku 30 minutowa). Zapewne spotkałeś się ze stwierdzeniem, że w naszym świecie wszystko jest energią, nawet trwała, mocna materia na najgłębszym poziomie jest utkana z delikatnej, plastycznej energii. Myśli i uczucia (każdego z osobna i wszystkich razem) w pewnym sensie „odciskają się” na naszej Ziemi kształtując w pewnym stopniu nasze doświadczenia – świat agresji, prze-mocy i niemocy bądź też świat współpracy, uczciwości i wzajemnej pomocy. I są na to badania naukowe! Jedna z serii badań została przeprowadzona już w latach ’70 (!), więcej informacji w artykule >> Czy dzięki medytacji można wywołać pozytywną zmianę na świecie? Badania wskazują, że niewielka grupa ludzi, zaledwie 1% danej populacji, jest w stanie przyczynić się do zmniejszenia przemocy i wzrostu harmonii i pokoju w tejże populacji. ZALEDWIE 1%, który jest w stanie wzbudzić w sobie (i utrzymać) wewnętrzne uczucie spokoju, pokoju, harmonii.

Tak więc gorąco zapraszamy, aby w tym dniu, 12 grudnia 2012, wziąć udział we wspólnej medytacji. W Polsce medytacja zacznie się o godzinie 13.30. Jeśli będziesz w tym czasie w pracy lub z innych względów będziesz zajęty, pamiętaj, że już samo wzbudzenie w sobie „lekkich”, pozytywnych uczuć spokoju i harmonii jest medytacją. Tak więc nie musisz siedzieć w kwiecie lotosu, aby  medytować – wystarczy, że pomyślisz o czymś pozytywnym, dobrym, co wzbudza w Tobie wewnętrzną harmonię.

Osoby znające angielski zapraszamy na stronę TheMasterShift.com, gdzie medytacja będzie transmitowana, na stronę Unify.org  (platformę wspierającą globalne zsynchronizowane medytacje) oraz do obejrzenia krótkiego filmiku zapowiadającego wydarzenie:

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o medytacji, polecamy poniższe książki:

Techniki medytacji” Osho – Ta książka jest zbiorem technik medytacyjnych, które Osho przekazywał przez wiele lat; są tu fragmenty i cytaty książek zawierających jego poranne wykłady i wieczorne darshany. Niektóre techniki (vipassana, nadabrahma, wirowanie) od wieków znane są medytującym wielu tradycji. Inne (dynamiczna, kundalini, gourishankar) odzwierciedlają mądrość tych tradycji i odkrycia współczesnej psychologii, stanowiąc niepowtarzalną receptę Osho dla zaspokojenia potrzeb człowieka współczesnego.

Księga medytacji„. W książce znajduje się opis ponad 130 znanych technik medytacyjnych, m.in.: Medytacja Słońca, Tai chi, Hatha joga, Śpiewanie mantry, Medytacja gotowania, Oddychanie Ha, Medytacja Zikr, Medytacja oddechu, Rebirthing, Medytacja run, Medytacja lustra, Medytacja Księżyca, Zbiornik Samadhi-Satori, Medytacyjne malowanie, Medytacja tańca i wiele innych.

Sztuka medytacji„. Autor pokazuje uniwersalny charakter medytacji, opartej na altruistycznej miłości, współczuciu i rozwijaniu ludzkich wartości. Ujawnia też oczywiste korzyści, jakie medytacja może dawać każdemu z nas w naszym superzindywidualizowanym i materialistycznym społeczeństwie, pozwalając nam odkrywać i pielęgnować nasze najgłębsze dążenia.

Zen. Praktyczne wprowadzenie do medytacji„. Autor wprowadza czytelnika w tajniki medytacji zen: poczynając od porządku dnia, milczenia, oddychania, prawidłowej postawy ciała, poprzez znaczenie postawy wewnętrznej, formy medytacji, trudności związane z „nie-myśleniem”, znaczenie pracy z mistrzem, aż po oświecenie, które jest celem medytacji zen. Prezentując kolejne stopnie wiodące lub towarzyszące medytacji w drodze do oświecenia autor zestawia medytację zen z mistyką chrześcijańską.