res:
Zielona herbata pomocna w odchudzaniu?

Zielona herbata pomocna w odchudzaniu?

Dodaj komentarz

Większość osób nie wyobraża sobie życia bez herbaty. Mimo, że najpopularniejsza jest ta czarna, świat herbat stoi przed nami otworem. Jednym z rodzajów herbat, który z całą pewnością zasługuje na uwagę jest herbata zielona. Warto docenić ją ze względu na wyjątkowy smak, zapach oraz cenne właściwości prozdrowotne. Bardzo wiele osób sięga po ten rodzaj herbaty tylko i wyłącznie w celu zrzucenia zbędnych kilogramów. Czy jednak napar ten okaże się pomocny w walce z nadwagą, a jeśli tak, to dlaczego?

Zielona herbata – najważniejsze informacje

Zanim sięgniemy po zieloną herbatę, warto dowiedzieć się czegoś na jej temat. W przeciwnym razie ciężko będzie nam skorzystać z jej dobroczynnych właściwości.

Otóż przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż tradycyjna zielona herbata jest przyrządzana tylko i wyłącznie z liści herbaty chińskiej. Liście te zostały poddane procesowi oksydacji w stopniu bardzo niewielkim. Najbardziej znanymi na świecie prowincjami zielonej herbaty chińskiej są: prowincja Zhejiang, prowincja Hubei oraz prowincja Anhui. Nie należy zapominać także o tym, że w sklepach znajdziemy różne aromatyzowane wersje zielonej herbaty. Najważniejsze jest jednak to, aby podstawę naparu stanowiły liście wspomnianej już herbaty chińskiej.

Na pewno regularne picie herbaty zielonej pomaga we wzmocnieniu naturalnej odporności organizmu. Zmniejsza także ryzyko zapadnięcia na różnego rodzaju nowotwory. Czy jednak napar ten pomaga w odchudzaniu?

Zobacz: Zielone herbaty na Bee.pl

Dlaczego herbata zielona pomaga w odchudzaniu?

Powszechnie uważa się, że zielona herbata pomaga w odchudzaniu. Zanim jednak po nią sięgniemy, warto dowiedzieć się, co odpowiada za właściwości odchudzające tego wyjątkowego naparu. Otóż okazuje się, że napar z liści zielonej herbaty chińskiej hamuje wchłanianie tłuszczu, a także glukozy. Dzieje się tak dlatego, że liście w specyficzny sposób wpływają na enzymy trawienne.

Ponadto, dzięki zielonej herbacie można znacząco przyśpieszyć metabolizm. Dzięki temu, będziemy spalać zdecydowanie większą ilość kalorii niż normalnie.

Jak powszechnie wiadomo, tyjemy nierzadko na skutek stresu. Dowiedziono zaś, że zielona herbata, pita regularnie, pomaga uspokoić skołatane nerwy. Zmniejszenie napięcia emocjonalnego przełoży się zaś pozytywnie na redukcję wagi.

Zielona herbata przyśpieszy także usuwanie nadmiaru wody z organizmu, co także pozytywnie przełoży się na walkę z nadwagą. Oczyści także organizm z zalegających w nim toksyn, które również mogą utrudniać osiągnięcie wymarzonej wagi.

Jak pić zieloną herbatę, aby zrzucić zbędne kilogramy?

Jeżeli zależy nam na tym, aby dzięki zielonej herbacie pozbyć się nadmiernych kilogramów, należy postarać się o herbatę wysokiej jakości. Najlepiej poszukiwać jej w sklepach z ekologicznymi produktami czy ziołami. Należy unikać kupowania gotowych mieszanek w supermarketach. Mogą one zawierać surowiec pośledniej jakości.

Doskonale byłoby również zadbać o odpowiednią technikę parzenia herbaty. Najlepiej zalewać ją gorącą, a nie wrzącą wodą i parzyć przez co najmniej kilka minut. Należy pić dwie filiżanki naparu dziennie.

Aby schudnąć, należy również zatroszczyć się o odpowiednio zbilansowaną dietę. Zielona herbata nie pomoże nam schudnąć, jeżeli będziemy jeść obfite, tłuste posiłki. W połączeniu ze zdrową dietą, zielona herbata może jednak skutecznie zadziałać. Należałoby jednak uzbroić się w cierpliwość. Efekty picia zielonej herbaty nie pojawią się bowiem natychmiast. Ujrzymy je po około trzech, czterech tygodniach picia naparu.

 


Zobacz także:

6 herbatek ziołowych poprawiających trawienie