res:
Zdrowy kręgosłup - książki z ćwiczeniami i poradami

Zdrowy kręgosłup – książki z ćwiczeniami i poradami

Dodaj komentarz

Kręgosłup to najważniejsza część układu szkieletowego – dźwiga głowę, wspiera tułów, jest miejscem przebiegu rdzenia kręgowego – najważniejszego organu koordynującego funkcje całego organizmu. Przemieszczenia poszczególnych kręgów mają pośredni lub bezpośredni wpływ na szereg chorób m.in. na alergie, astmę, choroby oczu, wątroby, nerek, owrzodzenie żołądka i dwunastnicy, by wymienić tylko kilka z nich. Jednak zwykle wagę prawidłowo funkcjonującego kręgosłupa odkrywamy wtedy, gdy zaczyna on niedomagać. Dlatego poniżej przedstawiamy książki, które pomogą odzyskać sprawność i giętkość kręgosłupa.

Propozycje książkowe na zdrowy kręgosłup

Ćwiczenia usprawniające kręgosłup – Książka jest napisana tak, by mógł z niej skorzystać każdy. Jej zaletami są: jasne wyjaśnienie najczęstszej przyczyny bólu – niewłaściwej postawy oraz ćwiczenia zaprezentowanie w dwóch formach: ilustracji i krótkiego opisu. Do książki ukazała się płyta „Ćwiczenia usprawniające kręgosłup„. Film na płycie DVD pokazuje wykonanie wszystkich opisanych w książce ćwiczeń i obejmuje dwa zestawy. Pierwszy to ćwiczenia dynamiczne zwiększające RUCHOMOŚĆ kręgosłupa (39 min). Poprawiają one także wygląd sylwetki, ogólną sprawność oraz pewność siebie. Stanowią nie tylko łagodny trening fizyczny dla ciała, ale i relaksację dla umysłu. Są tak dobrane, aby nie przeciążały nadmiernie kręgosłupa. Drugi zestaw to ćwiczenia izometryczne poprawiające STABILIZACJĘ kręgosłupa (6 min).

52 ćwiczenia zapobiegające wadom sylwetki – książka zawiera zestaw ćwiczeń opracowanych przez Benitę Cantieni, przeznaczonych dla osób, które są niezadowolone ze swoich kształtów i chcą poprawić to, co pominęła natura, a także dla wszystkich tych, którzy cierpią na bóle kręgosłupa, schorzenia stawu biodrowego czy bóle mięśni pleców i klatki piersiowej. Dzięki ćwiczeniom proponowanym i propagowanym przez autorkę tej książki możecie pobudzić do pracy wszystkie mięśnie podstawy miednicy, których istnienia oraz wpływu na naszą sylwetkę i zdrowie nie zawsze sobie uświadamiamy.

Raz, dwa i po bólu – Proste i skuteczne leczenie bólów kręgosłupa. Program leczenia krok po kroku. W książce wybitnego terapeuty chorób kręgosłupa znajdziesz odpowiedzi na te pytania i na wiele innych, a przede wszystkim dowiesz się, jak zapobiegać bólom i JAK SIĘ OD NICH UWOLNIĆ. Ze sposobów tych i porad autora książki korzysta wiele gwiazd sportu, takich jak Boris Becker lub Franz Beckenbauer.

BARDZO TANIE

PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE NA ZDROWY KRĘGOSŁUP –

poniżej 10 zł!


Zadbaj o swoje plecy – Dzięki ćwiczeniom zawartym w tej książce już po 14 dniach zauważysz poprawę, a zdumiewające rezultaty po 4 – 6 tygodniach! Zdrowe plecy – Z tej książki dowiemy się m.in. jak funkcjonuje kręgosłup, w jaki sposób można zapobiegać bólom pleców i ich nawrotom, co należy zrobić, gdy pojawi się nagły ból i jak utrzymać prawidłową pozycję pleców. Zdrowy kręgosłup. Ćwiczenia dla każdego. Ten bogato ilustrowany poradnik zawiera informacje o budowie kręgosłupa, wskazówki, jak dbać o kręgosłup (m.in. jak prawidłowo siedzieć, dźwigać i przesuwać przedmioty, wsiadać do samochodu, wstawać z łóżka) i zwalczać różne rodzaje bólu.
 Zapobieganie bólom kręgosłupa – Broszura informacyjna z praktycznymi informacjami na temat bólu kręgosłupa.  Bóle kręgosłupa – Książka zawiera odpowiedzi w jaki sposób zmniejszyć ryzyko urazu i poradzić sobie z intensywnym bólem.