res:
Świece Hopi - naturalny sposób na przeziębienie, katar, ból głowy, zatok i uszu.

Świece Hopi – naturalny sposób na przeziębienie, katar, ból głowy, zatok i uszu.

Dodaj komentarz

Wielkimi krokami zbliża się czas, w którym wielu z nas zapada na przeziębienia i grypę. Jednym z naturalnych sposobów pomocnych w początkowym stadium choroby są tzw. świece do świecowania uszu Indian Hopi. Metoda terapii przy użyciu świec została rozwinięta dzięki kontaktom z Indianami Hopi, została zbadana i zaakceptowana jako skuteczna przez współczesnych badaczy. Jest obecnie stosowana na całym świecie, a świece Hopi są produkowane i sprzedawane w milionach sztuk w wielu krajach, w tym w Polsce.

Świece Hopi przypominają rurkę pustą w środku, wykonaną z bawełny, zanurzoną w czystym wosku pszczelim, nasączoną różnymi olejkami eterycznymi i wyciągami ziołowymi. Zabieg spalania świec nazywa się świecowaniem uszu. Jest on przyjemny, relaksujący, trwa około 25 minut. Świecowanie rozgrzewa i oczyszcza uszy oraz rejon górnych dróg oddechowych. Podczas spalania się świeczki, zanieczyszczenia i wydzieliny wewnątrz ucha są „zasysane” i wyciągane na zewnątrz (do świeczki). Jednocześnie zabieg wyrównuje ciśnienie w głowie, wpływając kojąco na samopoczucie.

Świece Hopi – zastosowanie

Świece Hopi są polecane przez naturoterapeutów przy przeziębieniu, katarze, bólach głowy, zatok i uszu. Korzystnie wpływają również przy innych dolegliwościach takich jak:

– szumy w uszach, migrena,

– wspomagająco przy problemach związanych z układem nerwowym, takimi jak: stres, depresja, bezsenność, nerwice,

– dolegliwości oczu i wzroku,

– wzmocnienie odporności;

Należy jednak pamiętać, że świece Hopi nie są cudownym „lekarstwem” na wszystkie dolegliwości w obrębie zatok i gardła. Im szybciej wykonamy świecowanie od chwili pojawienia się pierwszych dolegliwości, tym większe szanse na szybki powrót do zdrowia.

Przeciwwskazania do świecowania

Zabiegu nie należy wykonywać w przypadku:

– infekcji i stanów zapalnych uszu,swiece_hopi_2

– wydzielin z uszu – w tym wydzieliny ropnej,

– uczulenia na wosk pszczeli,

– braku błony bębenkowej lub problemach z nią związanych (np. pęknięcie),

– korzystania z aparatów słuchowych i innych urządzeń związanych z narządem słuchu;

Jak wykonać zabieg świecowania uszu

Zabieg najlepiej wykonać w gabinecie medycyny naturalnej lub w domu, pod okiem osoby, która już go wykonywała. Aczkolwiek jest on na tyle prosty, że wystarczy raz podejrzeć (np. na filmie instruktażowym lub w gabinecie medycyny naturalnej), aby później samodzielnie lub z pomocą drugiej osoby wykonać taki zabieg w domu.

Przed zabiegiem należy przygotować: krem, świeczkę do podpalenia świeczek Hopi, miseczkę z wodą do zgaszenia świeczek Hopi, chusteczki higieniczne lub 2 fragmenty ręcznika papierowego, patyczki do uszu i niewielką ilość waty do uszu. Gdy mamy już wszystkie potrzebne akcesoria, możemy przystąpić do zabiegu:

1. Kładziemy się na boku. Zabieg zaczynamy od ucha zdrowszego. Na początku rozgrzewamy ucho.  W tym celu robimy 1-2 minutowy masaż ucha. Aby było sprawniej, do masażu używamy niewielkiej ilości kremu.

2. Przygotowujemy chusteczkę/ręcznik papierowy z otworem na środku o takiej wielkości, żeby mogła przejść świeczka. Chusteczkę/ręcznik kładziemy na ucho.

3. Końcówkę świeczki Hopi smarujemy niewielką ilością kremu. Zapaloną świeczkę Hopi wkładamy (przez chusteczkę/ręcznik) do ucha na tyle głęboko, aby z dołu świeczki nie przedostawał się dym. Ważne: każda świeczka Hopi posiada w dolnej części, od wewnątrz metalową wkładkę – spalamy świeczkę do tej wkładki, dalej już nie. Świeczkę gasimy w miseczce z wodą. Ucho delikatnie czyścimy patyczkiem kosmetycznym.

4. Zabieg powtarzamy na drugim uchu. Po świecowaniu nie należy myć głowy ani jej wychładzać. Bezpośrednio po zabiegu dobrze jest włożyć do uszu watę.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Zapobiegawczo wystarczy jedno świecowanie na 4-6 tygodni. W stanach chronicznych 1-2 razy w tygodniu do uzyskania poprawy. W nagłych przypadkach – raz dziennie przez siedem kolejnych dni.

Świecowanie uszu nie zastąpi wizyty u lekarza, nie należy też podejmować samodzielnego leczenia bez diagnozy lekarskiej w trudnych lub problemowych przypadkach.

>> Świece Indian Hopi<< można kupić w naszym zaprzyjaźnionym sklepie CzaryMary.pl