res:
Dlaczego sok z młodego jęczmienia jest bardzo zdrowy?

Dlaczego sok z młodego jęczmienia jest bardzo zdrowy?

Dodaj komentarz

Obecnie zielone rośliny są uważane za jedne z najzdrowszych – mają wiele cennych składników odżywczych, są bogate w chlorofil, przywracają równowagę kwasowo-zasadową, która bywa często zaburzona ze względu na dietę bogatą w produkty przetworzone.

Jednak wśród zielonych roślin znajdziemy takie, które są szczególnie cenne – na przykład młody jęczmień.

Młody Jęczmień jest w 100% czystym i enzymatycznie żywym sproszkowanym sokiem z liści młodego jęczmienia. Jest on bogaty w składniki odżywcze, stanowi znakomite uzupełnienie diety, zwłaszcza u osób chorych i tych, które chciałyby oczyścić organizm.

Bogactwo wartości odżywczych

Młody jęczmień w porównaniu z pszenicą posiada:

– Ponad 2 razy więcej magnezu;
– 5 razy więcej żelaza;
– 25 razy więcej potasu;
– Aż 37 razy więcej wapnia.

W dodatku odznacza się również wysoką zawartość innych składników, takich jak: witaminy z grupy B: B1, B2, B3, B6, biotyny, kwasu foliowego, kwasu pantenowego i choliny, pochodnej witaminy B, betakaroten, witaminy C i E, przeciwutleniacze.

Komu warto polecić młody jęczmień?

Każdemu, kto chciałby zadbać o swoje zdrowie. Jednak osoby cierpiące na niektóre choroby mogą w szczególności skorzystać z właściwości zielonego soku. Młody jęczmień działa wspomagająco przy takich chorobach jak:

– anemia
– cukrzyca
– miażdżyca
– nadciśnienie
– zaburzenia pracy tarczycy
– osteoporoza

Młody jęczmień jest polecany również osobom zainteresowanym oczyszczeniem organizmu i przywróceniem równowagi kwasowo-zasadowej.

Tyle preparatów – który wybrać?

Na rynku są dostępne najróżniejsze preparaty z młodego jęczmienia. Na pierwszy rzut oka jedyną rzeczą, którą one się różnią, jest cena. Jednak, gdy przyjrzymy się bliżej, okazuje się, kolejną znaczącą różnicą jest sposób hodowli i produkcji. Jest to kluczowa sprawa, która decyduje o zdrowotnych właściwościach młodego jęczmienia. Najwięcej łatwo przyswajalnych składników odżywczych będzie miał preparat otrzymany przez wytłoczenie soku z trawy jęczmiennej i poddany natychmiastowemu wysuszeniu w suszarce pod ciśnieniem.

Różnica w procesie produkcji i jakości jest dosyć obszernym tematem, dlatego zainteresowanych zapraszam do lektury artykułu: „Różnica między różnymi preparatami z młodego jęczmienia”.

My ze swojej strony polecamy preparaty bogate w składniki odżywcze, z kontrolowanych upraw ekologicznych, pochodzące od sprawdzonych producentów.

Młody jęczmień:

młody jęczmień