res:
Skuteczne odchudzanie - historia Kristy

Skuteczne odchudzanie – historia Kristy

Dodaj komentarz

To nie jest historia Kristy Varady – pani doktor, ekspertki od żywienia wykonującej badania na zlecenie Narodowego Instytutu Zdrowia, autorki jedynej diety udowodnionej naukowo – Diety 50:50. To historia Kristy Varady – kobiety, która zmagała się z nadmierną wagą.

Skuteczne odchudzanie – historia Kristy

Jako siedemnastolatka należała do szkolnego zespołu pływackiego. Dużo jadła, ale i z powodu wielu ćwiczeń spalała mnóstwo kalorii. Przy wzroście 1,7 m ważyła 61,2 kg. Gdy rozpoczęła studia, przestała chodzić basen, choć jadła tyle samo. Niemal natychmiast przytyła blisko 7 kg. Na szczęście studiowała dietetykę i wiedziała, jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Pod koniec drugiego roku studiów już ważyła około 60 kg.

Waga utrzymywała się do czasu, aż w wieku 31 lat zaszła w ciążę. Przytyła wówczas 18 kg, niemal natychmiast po porodzie schudła 9 kg i… dalsza redukcja utkwiła w martwym punkcie. Zaczęła więc stosować dietę 1300 kcal na każdy dzień. Po sześciu miesiącach waga wróciła do normy, by w ciągu kolejnych sześciu miesięcy… wrócić do stanu po porodzie!

Była już wyczerpana ciągłą dietą, ciągłym liczeniem kalorii, restrykcjami. Bo ileż można?! Zaczęła więc korzystać z metody odchudzania, którą zajmowała się w ramach pracy naukowej. Była to dieta 50:50, tzw. dieta naprzemienna, która zakłada, że jednego dnia możemy jeść wszystko, na co mamy ochotę, by kolejnego zjadać posiłki nieprzekraczające 500 kcal.

Spadek kilogramów był natychmiastowy! Inaczej również formowała się sylwetka, ciało nabierało jędrności, a wszystko bez skutków ubocznych i efektu jo-jo!

Do dziś, gdy tylko zauważy delikatny przyrost wagi, wraca do diety 50:50. I mimo że ma już swoje lata, cieszy się wspaniałą sylwetką i doskonałym zdrowiem. Jest przekonana, że dieta, którą opracowała, pomoże każdemu, kto zechce się z nią zmierzyć. W końcu jej skuteczność sprawdziła na własnej skórze.

Po przeczytaniu pierwszego rozdziału niniejszej książki nabierzesz zapewne identycznej pewności, gdyż ta część publikacji prezentuje naukowe dowody na skuteczność wspomnianej diety. Sądzę, że moja praca oraz badania są rzeczywiście istotne. Zdaję sobie bowiem sprawę, jakiej stawki dotyczą – otyłość to jedna z największych i najbardziej szkodliwych plag naszych czasów – konstatuje Krista.

Źródło: Dieta 50:50

Skuteczne odchudzanie Dieta 50:50