res:
Zaufaj serum i olśniewaj wyglądem!

Zaufaj serum i olśniewaj wyglądem!

Dodaj komentarz

Od dawna wiadomo, że wygląd jest naszą wizytówką, a kondycja skóry świadczy nie tylko o naszym zdrowiu, stylu życia, ale także wieku. W związku z tym coraz więcej kobiet (i mężczyzn:)) korzysta z szerokiego wachlarza powszechnie dostępnych usług poprawiających urodę, począwszy od upiększających zabiegów kosmetycznych, a kończąc na skomplikowanych operacjach plastycznych. Oczywiście wszystko to wiąże się z mniejszymi, bądź większymi kosztami, ale istnieją sposoby, które pozwolą nam zadbać o piękny i zdrowy wygląd w domowym zaciszu, a tym samym zaoszczędzić pieniądze.

W jaki sposób? Odpowiedzią na to pytanie jest… SERUM 😉.

Serum nie posiada ścisłej definicji. Przyjęło się stwierdzenie, że jest to rodzaj kosmetyku, który charakteryzuje się intensywniejszym działaniem od kremu pomimo lżejszej konsystencji. Składa się z mieszaniny substancji aktywnych, odżywczych i regenerujących, które dogłębnie docierają do naszej skóry tj. m.in.: witamina C, A, E, kwas hialuronowy.

Serum pomoże nam w krótkim czasie poprawić wygląd naszej skóry. Stosowanie serum szczególnie zaleca się osobom charakteryzującym się podrażnioną, wysuszoną, szarą i zmęczona skórą. Dodatkowo, kosmetyk ten nie tylko wyrównuje zmarszczki, ale także znacznie opóźnia powstawanie nowych. Stosując serum możemy być pewne, że kolejne klinie pojawią się zdecydowanie później. Pamiętajmy, że najlepszym sposobem na walkę ze zmarszczkami jest im zapobieganie. Kosmetyk ten idealnie sprawdzi się przed ważnym wyjściem, gdyż zastosowany doraźnie błyskawicznie poprawi wygląd naszej skóry. Co więcej, serum ma zbawienny wpływ na istniejące przebarwienia. Ponadto, nie rozleniwia naszej skóry. Zdecydowanie warto docenić znakomite dla naszej skóry właściwości serum i na stałe wprowadzić go do dziennej i nocnej pielęgnacji.

Nie zapominajmy jednak, że serum nie zastąpi kremu, dlatego należy stosować obydwa produkty – najlepiej jednocześnie. Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie kuracji przy użyciu kosmetyków tej samej marki, wówczas ich działanie będzie miało charakter komplementarny.

Dlaczego należy stosować serum i krem? Ponieważ serum, dzięki swojej formule bardzo szybko przewodzi składniki, ale równie szybko one wyparowują. Krem zastosowany zaraz po serum stanowi niewidzialny naturalny filtr ochronny. 🙂

Nie bez znaczenia jest kolejność aplikowania kosmetyków. Prawidłowo powinno to odbywać się w sposób następujący:

1. dokładne (!) oczyszczenie skóry z makijażu
2. nałożenie serum w odpowiedniej ilości (kosmetyk ten jest mocno skoncentrowany stąd nie należy przesadzać z jego ilością – wystarczy kilka kropel)
3. nałożenie kremu do twarzy tuż po wchłonięciu serum

serum2

Jakie serum jest właściwe dla naszej skóry?

1. cera naczynkowa – zaleca się serum zawierające witaminę C, składniki uszczelniające oraz wzmacniające naczynka tj.: wyciąg z kasztanowca.

2. cera tłusta i trądzikowa – najodpowiedniejsze jest serem o lekkiej bądź wodnej formule pozbawione zapychających olejów. Ważne jest, aby zwracać uwagę na etykietę produktu, która powinna określać jego krótki i bezpieczny skład. Dodatkowo powinna być umieszczona informacja, że produkt w myśl pielęgnacji skóry problemowej nie zatyka porów.

3. cera dojrzała – wskazanym jest wybór serum, które bazuje na olejach regenerujących i przeciwzmarszczkowych np. olej różany, z granatu i arganowy. Kosmetyk ten będzie wzbogacony o składniki aktywne, a także będzie cechował się cięższą formuła od serum dedykowanego dla skóry tłustej i trądzikowej.

Oczywiście nie można pominąć informacji, że serum służy nie tylko jako kosmetyk do twarzy. Poza kosmetykami przeznaczonymi do poprawy naszej cery, wyróżnia się sera wspomagające walkę z łamliwymi i zniszczonymi paznokciami oraz włosami. Dodatkowo, powszechnie dostępne są także kosmetyki mające na celu przywrócenie jędrność skóry naszego ciała oraz pozbycie się cellulitu.