res:
Samouzdrawianie z Reiki, czyli co Kowalski wiedzieć powinien

Samouzdrawianie z Reiki, czyli co Kowalski wiedzieć powinien

11 komentarzy

Wyobraź sobie, że wracając po męczącym dniu pracy przykładasz do swojego ciała dłonie i w ciągu kilku minut wpadasz w stan głębokiego relaksu i odprężenia, a wszystkie stresy znikają. Wyobraź sobie, że cierpiąc na bóle głowy, przykładasz do niej dłonie, a wkrótce ból znika. Wyobraź sobie, że dręczą Cię wspomnienia z przeszłości, które możesz uzdrowić własnym dotykiem. Jeśli przyznasz, że to ciekawa koncepcja, to warto, byś zaznajomił się z Reiki – metodą naturalnego uzdrawiania przez dotyk.

Obecna na świecie od około 1930 roku, a w Polsce obecna od początku lat 90-tych metoda Reiki przynależy do kategorii technik uzdrawiania energetycznego. Zakładając istnienie duchowej siły życiowej (Chi, Qi), poprzez dotyk i przekaz uzdrawiającej energii, Reiki przywraca harmonię całemu ciału, nakłaniając je do uruchamiania jego systemów samouzdrawiania. Przez to, pozwala na wspomaganie leczenia chorób fizycznych, ale też redukuje stres, odpręża, wzmacnia odporność, jak również pozwala na uzdrawianie problemów emocjonalnych, które są najczęstszymi przyczynami braku skuteczności technik związanych z prawem przyciągania. I choć Reiki nie zastępuje innych form terapii, to skutecznie je wspomaga.

Nauczenie się metody jest bardzo proste – znajdujesz nauczyciela na kurs indywidualny bądź grupowy, by potem udać się na kurs. Trwa on od 8 do 16 godzin, a potem dostajesz dyplom i gotowe, jesteś już praktykiem Reiki. “Sekret” tkwi w tym, że oprócz dyplomu dostajesz również tak zwane dostrojenie, dzięki któremu możesz już pracować z energią Reiki, co sprawia, że możesz zacząć samodzielnie uzdrawiać swoje życie.

Z Reiki uzdrawiać można:

  • Choroby fizyczne – bóle, przeziębienia, choroby przewlekłe, Reiki dobrze wspomaga proces ich leczenia i warto, obok klasycznych terapii, korzystać ze wsparcia reikowców w tym zakresie.

  • Problemy emocjonalne – lęki, złe wspomnienia, złe doświadczenia, błędne przekonania, na przykład finansowe, potrafią skutecznie blokować Twoje wysiłki związane z manifestacją wspaniałego życia. Reiki pomaga w uzdrawianiu tego typu “wzorców”, przez co życie z biegiem czasu zmienia się na lepsze.
  • Problemy duchowe – złe praktyki czy niekorzystne dla Ciebie ścieżki zostaną Ci uświadomione dzięki Reiki, byś mógł podejmować świadome i rozsądne, a przede wszystkim korzystne dla siebie decyzje odnośnie Twojego rozwoju wewnętrznego.

Dziś, Reiki praktykują setki tysięcy, o ile już nie miliony praktyków z całego świata, a są wśród nich przedstawiciele różnych zawodów, różnych grup społecznych i różnych religii. Mało kto w Polsce wie, iż Reiki z powodzeniem zostało wprowadzone do szpitali i placówek medycznych, głównie w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Nie tylko organizuje się specjalne kursy dla lekarzy i pielęgniarek, ale coraz częściej Reiki jest włączane do ogólnego programu opieki medycznej w placówkach zdrowotnych. Nad Reiki prowadzi się również badania naukowe, które coraz częściej wskazują na skuteczność działania tej metody uzdrawiania energetycznego.

⇨ Jaki jest sens cierpienia i życiowych przeszkód? Dowiesz się tego z Odważnych dusz

Samouzdrawianie z Reiki

Wiele osób decyduje się na korzystanie z usług reikowców, których można dziś znaleźć praktycznie bez problemu w każdym większym mieście, ale i coraz częściej małe miasteczka mogą pochwalić się “posiadaniem” przynajmniej jednego reikowca. Ale trzeba wyraźnie zaznaczyć, że nawet lepszym rozwiązaniem jest samemu zrobić kurs tej metody. Reiki bowiem nauczyć się może dosłownie każdy, bez względu na wiek, płeć, wyznanie czy poglądy. Nie trzeba nawet mieć żadnych wcześniejszych predyspozycji, można być zwykłym szarym Kowalskim, niezainteresowanym ezoteryką, duchowością czy medycyną naturalną. Wystarczy udać się na kurs pierwszego stopnia Reiki, a nauczyciel oprócz wyłożenia teorii i nauczenia technik praktycznych, dokona tak zwanego “dostrojenia”, dzięki któremu każdy jest w stanie pracować z Reiki.

A jak samouzdrawiać się z Reiki? Na kursie pierwszego stopnia uczy się tak zwanych auto-zabiegów – to kilkanaście pozycji dłoni, które przykłada się do głowy, szyi, ramion, torsu, brzucha, pleców, nóg i stóp, przy każdej pozycji przez 3 do 5 minut przekazując sobie Reiki – samo “przekazywanie” może wydawać się dość abstrakcyjne, ale już po kursie wszystko jest jasne i proste. I takie właśnie auto-zabiegi wykonuje się każdego dnia, po 40 minut dziennie. I to wystarczy, by samouzdrawiać się z Reiki :).

Reiki, kiedy przepływa przez ciało, w myśl medycyny chińskiej, powoli rozpuszcza blokady i złogi energetyczne, które blokują naturalny przepływ energii życiowych w organizmie. Im mniej takich złogów energetycznych, tym łatwiej energii płynąć – to zaś przekłada się na lepsze zdrowie i lepsze samopoczucie, zarówno fizyczne jak i emocjonalne. Siła Reiki tkwi w subtelności działania tej metody.

Dziś Reiki jest metodą nieco zapomnianą, przynajmniej w naszym kraju, ale nie zanikło i mimo wszystko ma się całkiem dobrze. Warto pomyśleć nad zrobieniem sobie kursu tej metody, bowiem posiadanie pierwszego stopnia Reiki daje każdemu człowiekowi świetne narzędzie relaksacyjno-terapeutyczne, które pomaga w problemach fizycznych, emocjonalnych i duchowych. A jeśli nie jesteś przekonany co do kursu, to wcześniej możesz udać się na godzinny zabieg do reikowca, których w naszym kraju mimo wszystko sporo.

W kolejnych artykułach na temat Reiki omówię podstawowy zakres wiedzy, który powinna posiadać osoba udająca się czy to na kurs, czy na zabieg Reiki, by te były skuteczne i korzystne dla tejże osoby. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pytaj śmiało w komentarzach, a ja chętnie odpowiem :).

O autorze: Wojtek jest praktykiem oraz nauczycielem I i II stopnia Reiki, mieszkającym we Wrocławiu, organizującym kursy również w Beskidach.