res:
Peeling cukrowy - właściwości i jak go zrobić (3 przepisy)

Peeling cukrowy – wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci i jak go zrobić (3 przepisy)

Dodaj komentarz

Kosmetyki DIY (Do It Yourself – zrób to sam) w ostatnich latach cieszÄ… siÄ™ ogromnÄ… popularnoÅ›ciÄ…. Jednym z najchÄ™tniej samodzielnie sporzÄ…dzanych kosmetyków jest wÅ‚aÅ›nie peeling cukrowy. Jego przyrzÄ…dzenie jest banalnie proste, jeÅ›li dodamy do tego delikatne dziaÅ‚anie bez rezygnacji z dużej skutecznoÅ›ci, mamy kosmetyk niemal idealny. Jak przygotować peeling cukrowy? Kto powinien go używać i jakie ma wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci?

Peeling cukrowy – wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci i dziaÅ‚anie

Peeling cukrowy to jeden z tych kosmetyków, który powinien zawsze znajdować się w naszej łazience. Cukier posiada właściwości antybakteryjne, dlatego idealnie odkaża naszą skórę, co prowadzi do ogólnej poprawy jej wyglądu. Regularne stosowanie peelingu cukrowego wygładza skórę oraz poprawia jej ukrwienie. Dzięki temu może sprzyjać redukcji cellulitu i korzystnie wpływać na jej koloryt.

Cukier, szczególnie ten brązowy, wspiera oczyszczenie skóry z obumarłego naskórka.

Jednym z popularniejszych peelingów cukrowych, sporządzanych samodzielnie w domu, jest peeling z dodatkiem oliwy z oliwek lub oleju słonecznikowego. Takie połączenie to dodatkowa dawka witaminy E, której działanie jest powszechnie znane. Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, zapobiega powstawaniu wolnych rodników i wstrzymuje procesy związane ze starzeniem się skóry. To dzięki niej ciało staje się miękkie i gładkie.

Jak stosować peeling cukrowy?

Tego rodzaju peeling może być stosowany niemal na całym ciele, należy jednak pamiętać, by delikatną skórę twarzy czy szyi masować z nieco mniejszym natężeniem. Dzięki temu unikniemy niepożądanych zaczerwienień czy podrażnień.

Peeling sporządzony z grubszego cukru poradzi sobie z całą pewnością z usunięciem martwego naskórka na stopach, łokciach czy kolanach. Z powodzeniem można stosować go na całych nogach.

By osiągnąć oczekiwane rezultaty, wskazane jest regularne stosowanie peelingów cukrowych.

Jak zrobić peeling cukrowy? 3 przepisy

Nie ma jednego przepisu na peeling cukrowy i to jest w nim najfajniejsze!. Do jego przyrządzenia można użyć różnego typu olei, ekstraktów z ziół czy owoców. Również z samym cukrem można eksperymentować. Od zwykłego białego cukru, przez brązowy po trzcinowy. Różny efekt uzyskamy również dzięki zmiennej grubości kryształków. W delikatne partie skóry np. na twarzy lepiej jest wmasowywać drony cukier, a do zadań specjalnych wybrać ten z większymi kryształkami.

Można też nabyć gotowy peeling do ciała. Tutaj znajdziesz peelingi cukrowe i wiele innych. Sprawdź »

1. Peeling cukrowy z truskawkami

Do jego przyrządzenia potrzebujemy: 

  • kilku truskawek
  • 1,5 szklanki cukru trzcinowego
  • skórkÄ™ otartÄ… z jednej cytryny

Zaczynamy od zmiksowania truskawek. Można je również rozgnieść widelcem. Powstałą papkę łączymy z cukrem i skórką z cytryny. Pamiętajmy, że cukier ulega rozpuszczeniu, dlatego, jeśli truskawki są bardzo wodniste można je najpierw delikatnie odsączyć. Taki peeling cukrowy może być stosowany na twarzy i delikatnych partiach ciała. Zapach truskawek sprawia, że jest również idealny do masażu pleców. Delikatnie wygładza i ujędrnia skórę.

2. Peeling cukrowy z oliwÄ… z oliwek i kawÄ…

To nieco intensywniejszy w działaniu peeling. Zaleca się jego stosowanie na skórę stóp i nóg, oraz w miejscach występowania zrogowaciałego naskórka. Do jego sporządzenia potrzebujemy: 

  • 1/2 szklanki biaÅ‚ego cukru
  • 1/2 szklanki fusów z kawy
  • 5 Å‚yżek oliwy z oliwek

Składniki dokładnie mieszamy w małej miseczce i nakładamy na wskazane partie ciała, delikatnie wmasowując peeling. Następnie spłukujemy całe ciało.

3. Miodowy peeling cukrowy

Miód, oliwa i cukier od stuleci były wykorzystywane w kosmetyce. To jeden z najprostszych peelingów cukrowych, jednak otrzymane efekty mogą przerosnąć oczekiwania. By go przyrządzić potrzebujemy: 

  • 1/2 szklanki cukru
  • 2 Å‚yżki pÅ‚ynnego miodu
  • 2 Å‚yki oliwy lub ulubionego oleju.
  • opcjonalnie: ulubiony olejek eteryczny

Składniki mieszamy ze sobą i wmasowujemy w skórę. Stosowany regularnie daje niesamowite efekty, a już po pierwszym użyciu skóra jest gładka i odprężona.


Zobacz także:

Peeling solny – wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci i jak go zrobić

3 sposoby na domowy peeling do twarzy