res:
Pasty do zębów bez fluoru

Pasty do zębów bez fluoru

3 komentarze

Coraz więcej mówi się o szkodliwości fluoru, powstają badania potwierdzające jego negatywny wpływ na zdrowie. Zostały one przeprowadzone m.in. przez naukowców z Harvard University of Public Health oraz naukowców z Chińskiego Uniwersytetu Medycznego w Shenyang. Naukowcy po przeprowadzeniu badań i przeglądu zaobserwowali, że szczególnie wśród dzieci nadmiar fluoru komplikuje prawidłowy rozwój i formowanie się mózgu i funkcji poznawczych.

Dane, które zostały wykorzystane obejmują dzieci mieszkające w obszarach gdzie fluor jest dodawany do wody i obszar gdzie fluoryzacja nie występuje, wyniki są oczywiste – dzieci z pierwszego obszaru mają znaczące niższe IQ niż dzieci z drugiego obszaru, wyeliminowane zostały inne czynniki, które mogły mieć wpływ na zdrowie i rozwój poznawczy co jednoznacznie stwierdza, że fluor obniża IQ i wydajność mózgu.

Badanie opublikowane w Journal Of Medical and Allied Sciences pokazało, że wszechobecny fluor odkłada się w całym naszym ciele i po jakimś czasie kumuluje się również w mózgu. Ciekawostką jest to, że podawanie fluoru było praktykowane w obozach koncentracyjnych przez Rosję i Niemców. Odkryto, że fluor powoduje skrajną pasywność wśród ludzi, przez co była mała ilość prób ucieczek.

(źródło: nowaswiadomosc.pl)

Warto dodać, że fluor jest pierwiastkiem naturalnie występującym w niektórych produktach żywnościowych, np. w zielonej herbacie. Jednak dopiero nadmiar tego pierwiastka, w postaci fluoryzacji zębów czy fluoryzacji wody może spowodować problemy.

Osoby z rejonów, w których woda jest „wzbogacana” o fluor, mogą skorzystać ze specjalnych filtrów.

Ziołowe pasty do zębów bez fluoru

Nadmiar fluoru możemy również ograniczyć sięgając po pasty do zębów na bazie naturalnych wyciągów roślinnych. Ogromną zaletą takich past jest szerokie spektrum działania – nie tylko czyszczą zęby i odświeżają oddech. Wiele z nich ma działanie:

  • antybakteryjne,
  • wzmacniające,
  • zapobiega próchnicy,
  • pielęgnują nie tylko zęby, również dziąsła,

Wiele z nich można polecić weganom i osobom stosującym kuracje homeopatyczne.

Pasty do zębów bez fluoru

Venus pasta do zębów z olejkiem z czarnuszki. Zapobiega próchnicy i paradontozie. Można ją stosować także podczas kuracji homeopatycznych. Pasta nie zawiera jakichkolwiek syntetycznych środków barwiących, zapachowych czy konserwujących. 100% składników jest pochodzenia naturalnego, część z nich pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych. W paście do zębów Venus stosowany jest najwyższej jakości olej z czarnuszki, pochodzący z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Ziołowa pasta do zębów z neem. Ta głęboko oczyszczająca pasta czerpie swe składniki z soku oraz kory drzewa Neem (Nimai). Pasta Neem jest wolna od środków chemicznych, cukru, słodzików. Regularne używanie tej pasty jest pomocne przy wzmacnianiu dziąseł i zębów, dezynfekowaniu i leczeniu ran, próchnicy zębów i zapaleniu dziąseł. W naturalny sposób czyści zęby, odświeża oddech, pobudza ukrwienie dziąseł.

Ziołowa pasta do zębów z tulasi (bazylią). Tulsi (ocimum basilicum) jest szczególną, przez wielu hindusów uznawaną za świętą odmianą bazylii. Pasta odświeża oddech, pomoże usunąć osad z płytki nazębnej. Ma niezwykle silne działanie antyseptyczne, przeciwbakteryjne i grzybobójcze. Ta pasta jest doskonałym produktem dla osób z paradontozą.

Ziołowa pasta do zębów z goździkiem. Pasta wzbogacona jest wyciągiem z  goździka, który od dawna znany jest ze swoich antybakteryjnych właściwości. Zawiera również wyciąg z Anacyclus pyrethrum, akacji, Symplocos racemosa, Mimusops elengi, Eugenia jambolana, co sprawia, że pasta wzmacnia i pielęgnuje zęby i dziąsła.

pasta_do_zebow_sarakanPasta do zębów SarakanPasta jest produkowana z najwyższej jakości naturalnych składników. Zawiera naturalny wyciąg z krzewu Salvadora persica, znanego też jako „drzewna szczoteczka do zębów”. Regularne szczotkowanie zębów pastą SARAKAN pomaga przywrócić ich naturalny kolor, zostawiając uczucie czystości i świeżości w ustach. Produkt odpowiedni dla dorosłych i dzieci.

VICCO Ajurwedyjska pasta do zębów Vajradanti. Ta głęboko oczyszczająca pasta, czerpie swe składniki z 20 ziół, kory drzew i kwiatów. Regularne używanie pasty jest pomocne przy wzmacnianiu dziąseł i zębów, dezynfekowaniu i leczeniu ran, próchnicy zębów i zapaleniu dziąseł. W naturalny sposób czyści zęby, odświeża oddech, pobudza ukrwienie dziąseł.

ZOBACZ wszystkie nasze >> PASTY DO ZĘBÓW