res:
Orzechy - samo zdrowie!

Orzechy – samo zdrowie!

Dodaj komentarz

Orzechy >> są nie tylko bardzo smaczne, a także mogą stanowić interesujący dodatek do wielu dań – warto wiedzieć, że są zdrowe i wartościowe. Zawsze warto pamiętać o nich w codziennej diecie, nawet podczas odchudzania, gdyż pomimo swojej kaloryczności posiadają szereg wartościowych substancji.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, które orzechy są tymi najzdrowszymi. Można jednak z całą pewnością powiedzieć, że wszystkie stanowią grupę najbardziej wartościowych produktów ze wszystkich dostępnych bakalii. Jeśli więc wybierać, to najlepiej postawić właśnie na wybór różnego rodzaju orzechów.

Zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na fakt, że różnego rodzaju orzechy posiadają w sobie bardzo wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych. To właśnie one pomagają w walce ze złym cholesterolem, a także obniżają ciśnienie krwi tym samym mając działanie przeciwzakrzepowe i usprawniające pracę serca.

Wszystkie rodzaje orzechów mają nienasycone kwasy tłuszczowe w swoim składzie, ale zdecydowanie najwięcej można ich znaleźć w orzechach makadamia, a także w pekanach.

orzechy

Jakie inne wartościowe substancje znajdziemy w orzechach?

  • Są one bogatym źródłem antyoksydantów.
  • Znajdziemy w nich witaminę E, selen, witaminę B1 oraz witaminę PP.
  • Pomimo swojej wysokiej kaloryczności, posiadają w sobie także sporo błonnika pokarmowego, a więc mogą być naprawdę bardzo sycącym dodatkiem do potraw.

Mówi się też, że oprócz dostarczania organizmowi dużej dawki energii, wpływają pozytywnie na pracę mózgu. Niektóre orzechy, w tym na przykład orzechy włoskie >> mają też właściwości bakteriobójcze, a także grzybobójcze. Ten ich rodzaj ze względu na swoje działanie ściągające ma także zastosowanie w kosmetyce i pomaga w walce z różnymi niedoskonałościami cery, w tym z różnymi odmianami zmian trądzikowych.

Samo zdrowie płynące z orzechów włoskich

Orzechy pozytywnie wpływają na trądzikowe zmiany skórne, a także posiadają wysokowartościowe białko, które jest w szczególności doceniane przez wegetarian. Badania prowadzone przez naukowców ujawniają także antyrakowe działanie orzechów włoskich na organizm człowieka, dzięki zdolności do zwalczania wolnych rodników w organizmie człowieka.

W składzie orzechów włoskich znajdziemy szereg minerałów takich jak wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, cynk i sód. Można się zdziwić, że w tak niepozornym produkcie znajduje się aż tyle substancji odżywczych.

A może postawić na dobroczynne właściwości orzechów laskowych?

  • To właśnie one najmocniej wpływają na właściwe funkcjonowanie układu nerwowego, poprawiają efektywność procesów myślowych, wspomagają pamięć oraz koncentrację.
  • Redukują napięcie mięśniowe, a także pomagają w walce ze zmęczeniem psychicznym.
  • Ten rodzaj orzechów doskonale działa także na potencję.
  • Dzięki wysokiej zawartości witaminy E wspierają one proces wytwarzania się plemników, a także wpływają na proces wydzielania się hormonów płciowych w organizmie.

Orzechy >> to samo zdrowie! Warto wprowadzić je stałe do swojej diety, pamiętając jednak, by nie przesadzić z ilością, bo są bardzo kaloryczne.