res:
Olej kokosowy - najlepszy kosmetyk dla Twojej skóry, również na lato

Olej kokosowy – najlepszy kosmetyk dla Twojej skóry, również na lato

Dodaj komentarz

Czy twoja kosmetyczka obfituje w kremy przed opalaniem, po opalaniu, w kremy nawilżające i ujędrniające, na dzień i na noc?  Chciałabyś mieć ich nieco mniej? Być może to zadanie spełni olej kokosowy – naturalny kosmetyk powszechnie stosowany przez Azjatów, mieszkańców Pacyfiku oraz, coraz częściej, przez Polaków. Olej kokosowy ma szerokie spektrum zastosowań, od kosmetycznych – przez kuchenne – do leczniczych. Dziś skupimy się na jego dobroczynnym oddziaływaniu na skórę, a chętni wykonają test pokazującym w jakim wieku funkcjonalnym jest ich skóra.

Czy wiesz, że wiele dostępnych w sprzedaży komercyjnych kremów i balsamów wysusza skórę? Ich głównym składnikiem jest woda. Jest ona szybko wchłaniana przez skórę, „nasyca” tkanki, lecz jak tylko wyparuje lub wraca do krwiobiegu, skóra wraca do poprzedniego stanu. Przez krótki czas, gdy woda krąży w tkankach, skóra sprawia wrażenie gładkiej, lecz to wrażenie niknie jak tylko przestajemy używać kosmetyku.

W składzie zwykłych kosmetyków odnajdziemy również wiele różnych związków chemicznych, rafinowanych olejów, konserwantów, barwników. Niektóre służą skórze i zdrowiu, inne są tylko po to, aby poprawić wygląd, konsystencję, zapach czy przedłużyć okres trwałości. Ze zdrowiem jednak nie mają nic wspólnego.

Olej kokosowy – dobroczynne działanie na skórę

Olej kokosowy jest inny. Być może słyszysz o tym po raz pierwszy, być może jest to kolejny artykuł, w którym o tym czytasz i nabierasz coraz większych podejrzeń jak to jest możliwe. Nieocenionym działaniem nierafinowanego oleju kokosowego jest to, że zaopatruje on skórę i cały organizm w tzw. antyoksydanty. Te tajemniczo brzmiące substancje hamują działanie wolnych rodników. Z kolei wolne rodniki „atakują” włókna tkanki łącznej, która współtworzy skórę, mięśnie, kości i wszystkie organy wewnętrzne. Niestety w obecnym świecie jesteśmy bardzo narażeni na działanie wolnych rodników, przyczyniają się do tego m.in.: dym papierosowy, zanieczyszczenia, pestycydy, dodatki do żywności, utleniony olej rośliny (obecny np. w wielu potrawach czy w produktach do pielęgnacji ciała). Bogactwo nasyconych kwasów tłuszczowych i antyoksydantów sprawia, że olej kokosowy dobroczynnie działa na skórę:

  • Zapobiega szkodliwemu działaniu promieni ultrafioletowych ze słońca.
  • Stosowany miejscowo, pomaga stwarzać barierę ochronną na skórze.
  • Dzięki zawartości naturalnych antyutleniaczy i witaminy E zmiękcza i nawilża skórę.
  • Nadaje zdrowy wygląd włosom i cerze.

Test skóry – sprawdź w jakim wieku jest twoja skóra

W miarę starzenia się skóra traci swoją elastyczność. Zazwyczaj zmiany stają się widoczne po 45 roku życia, jednak w wyniku wielu czynników ten proces może zacząć się wcześniej. Wykonaj poniższy krótki test i sprawdź w jakim wieku jest twoja skóra – czy jest ona młodsza czy starsza niż twój wiek biologiczny.

Uszczypnij skórę na grzbiecie dłoni, przytrzymaj ją przez pięć sekund kciukiem i palcem wskazującym. Następnie puść i sprawdź w jakim czasie skóra powraca do poprzedniego stanu.

CZAS (w sekundach) i wiek funkcjonalny

1-2 sekundy = mniej niż 30 lat

3-4 = 30-44 lata

5-9 = 45-50 lat

10-15 = 60 lat

35-55 = 70 lat

56 lub więcej = więcej niż 70

Tekst na podstawie książki „Cud oleju kokosowego.

Więcej o >> oleju kokosowym.

Olej kokosowy można kupić w naszym zaprzyjaźnionym sklepie CzaryMary.pl