res:
5 składników aktywnych, które odmładzają skórę

5 składników aktywnych, które odmładzają skórę

Dodaj komentarz

Decydujesz się na pielęgnację skóry za pomocą kosmetyków dostępnych na rynku? Warto zwrócić szczególną uwagę na ich skład! Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, czego najlepiej szukać na sklepowych półkach. Oto pięć składników aktywnych, których działanie odmładzające potwierdzają naukowcy:

  • Retinol – a prościej mówiąc, witamina A. Odpowiedzialna jest za produkcję kolagenu i pro kolagenu, redukuje zmarszczki, zwiększa macierz skórną, poprawia pracę komórek skóry oraz przeciwdziała szorstkości skóry.
  • Alfa-hydroksykwasy i kwas salicylowy – mają działanie złuszczające, dzięki czemu zapobiegają odkładaniu się martwej tkanki. Ponad to, wzmacniają włókna elastynowe, przyspieszają proces mnożenia się komórek, zwiększają produkcję kolagenu, redukują zmarszczki oraz sprawiają, że skóra staje się gładsza i bardziej miękka.
  • Resweratrol – to silny przeciwutleniacz, który skutecznie przeciwdziała procesom starzenia się skóry. Dodatkowe właściwości to: obniżenie ryzyka rozwoju raka skóry, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczno oraz przeciwwirusowo.
  • Witamina C – stymuluje produkcję kolagenu jest również silnym przeciwutleniaczem oraz przyspiesza regenerację skóry. Witamina C zmniejsza ryzyko powstawania zmarszczek, minimalizuje uszkodzenia wywołane przez promieniowanie UV oraz ogranicza pigmentację skóry.
  • Tlenek cynku oraz inne filtry przeciwsłoneczne – ponieważ to promieniowanie UV jest największą przyczyną wczesnego starzenia się skóry, należy ją odpowiednio chronić. Stosowanie produktów ochronnych z tlenkiem cynku niesie za sobą wiele korzyści. Taki krem m. in. leczy wysypkę, odbija promienie UV i chroni przed ich szkodliwym wpływem, zmniejsza ryzyko powstawania zmarszczek, wspomaga proces gojenia się ran a w dłuższej perspektywie może przyczynić się do zminimalizowania pigmentacji skóry.

Jeśli więc chcesz skorzystać z balsamów i kremów dostępnych na rynku, koniecznie zwróć uwagę na ich skład i sięgaj tylko po te, które mają składniki o naukowo potwierdzonym działaniu.

Źródło: książka „Skóra pełna blasku”