res:
10 prostych sposobów na oczyszczenie organizmu

10 prostych sposobów na oczyszczenie organizmu

Dodaj komentarz

Wiosna to najlepsza pora roku na oczyszczenie organizmu. W tym celu przygotowaliśmy dziesięć wskazówek, co można zrobić, by pozbyć się zbędnego balastu toksyn. Poniższe rady nie zapewnią całkowitego oczyszczenia. Jeśli ktoś o takim myśli, najlepiej to zrobić w specjalistycznych ośrodkach, bądź też samodzielnie np. z pomocą odpowiednich książek (zapraszamy do działu „Oczyszczanie organizmu„). Natomiast stosując poniższe wskazówki można w dużym stopniu poprawić ogólną kondycję organizmu, do czego gorąco zapraszamy.

1. Pij codziennie świeżo wyciskane soki. Kilka przepisów na miksy warzyw i owoców znajdziesz w naszym artykule „Koktajle z soków„. W oczyszczeniu organizmu szczególnie wdzięczne są zielone warzywa.

2. Codziennie z rana wypij szklankę wody z wyciśniętym sokiem z jednej świeżej cytryny. Cytryny zawierają ponad 20 związków o działaniu przeciwrakowym.

3. Staraj się jeść często jagody, borówkę, jeżyny, aronię, czarną porzeczkę, czarny bez – zawierają one dużo antocyjanin, należących do grupy przeciwutleniaczy, redukują stan zapalny w ciele, dodatkowo są pomocne przy alergiach, redukcji wagi, pozytywnie wpływają na pamięć i procesy myślenia. Antocyjany występują również w warzywach o barwie czerwono-fioletowej: czerwonej kapuście, czerwonej cebuli, bakłażanach.

4. Pamiętaj o ćwiczeniach oddechowych. Jak mówi Michał Tombak: „wielki joga, Ramaczaraka (który jako pierwszy ujawnił sekrety nauki o oddychaniu i przekazał je do Europy) podkreślał, że gimnastyka oddechowa czyni każdego człowieka całkowicie wolnym od niebezpieczeństwa zachorowania na jakiekolwiek schorzenie organów oddechowych, pozbawi kataru i przeziębień, poprawi funkcjonowanie układu pokarmowego i nerwowego”. Więcej o roli ćwiczeń oddechowych w naszym artykule „Oddech jak życie„.

5. Śmiech jest najlepszym lekarstwem. Staraj się każdego dnia znaleźć coś pozytywnego, co da ci okazję do śmiechu, uśmiechu i uczucia wdzięczności.

6. Pij dużo czystej wody. Niemal każdy proces w organizmie wymaga odpowiedniego nawodnienia. Woda pomaga usunąć toksyny z organizmu. Lecz uważaj na wodę butelkowaną – nie każda reklamowana i sprzedawana jako zdrowa jest odpowiednia. Wiele z nich nie odróżnia się jakością od zwykłej kranówki.

7.  Jedz więcej surowych warzyw i owoców. Zawierają one składniki niezbędne do skutecznej detoksykacji, m.in.: beta karoten, kwas foliowy, kwas pantotenowy, niacynę, witaminę C, witaminę E,witaminę B12, ryboflawinę, pirydoksynę, tiaminę, cynk, selen, magnes, mangan.

8. Postaw na aktywność fizyczną – min. 30 minut dziennie. Pocenie się jest jedną z najlepszych form usuwania toksyn z organizmu.

9. Zaprzyjaźnij się z kurkumą. Kurkuma to nie tylko przyprawa, w Chinach i Indiach od tysięcy lat jest stosowana jako swego rodzaju środek leczniczy (m.in. wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, chroni wątrobę przed szkodliwymi substancjami). Wątroba jest najważniejszym organem detoksykacyjnym, więc o nią szczególnie powinniśmy zadbać. Jedna mała łyżeczka dziennie potrafi zdziałać cuda. Kurkumę możesz pić z wodą (jedna łyżeczka na jedną małą szklankę wody), dodawać np. do zup, sosów lub spożywać w postaci kapsułek, tabletek.

10. Odstaw chemiczne środki czystości na rzecz naturalnych preparatów. Zwykłe środki zawierają wiele toksycznych substancji, surowców petrochemicznych, syntetycznych środków zapachowych, surowców modyfikowanych genetycznie, składników alergizujących. „Chemiczny koktajl” pozostaje w mieszkaniu po sprzątaniu, tak więc siłą rzeczy wdychamy pozostałości po środkach czystości. Zamiennikami mogą być >>ekologiczne środki czystości lub produkty, które zazwyczaj mamy w kuchennych szafkach – soda, ocet, olejek pomarańczowy.

Ciekawe książki na oczyszczenie organizmu:

1. Oczyszczanie organizmu. Ta książka to nowe i pogłębione opracowanie zasad oczyszczania organizmu człowieka. Jest ona aktualizacją, rozszerzeniem i uzupełnieniem poprzedniej wersji, wynikiem kilkunastoletnich doświadczeń, badań i poszukiwań. Poradnik przedstawia metody naprawiania organizmu, przywracania zdrowia, pokazuje typowe błędy w ich realizacji i sposoby ich unikania. Autor przytacza także nadesłane przez Czytelników opisy schorzeń i efekty ich leczenia, komentując je i uzupełniając własnymi zaleceniami.

2. Clean. Przełomowy program, dzięki któremu twoje ciało odzyska naturalną zdolność do samouzdrawiania. Clean to program reaktywujący i wspierający nasz naturalny system detoksykacji. Realizację tego programu można bez problemu pogodzić z wymaganiami współczesnego zabieganego życia. Rezultaty są wspaniałe: irytujące problemy zdrowotne nagle ustępują, zbędne kilogramy znikają, a my po raz pierwszy w życiu doświadczamy, co to znaczy naprawdę czuć się zdrowo. Ten program pomoże m.in. przy takich problemach jak: coroczne przeziębienia i infekcje wirusowe, alergie albo katar sienny, zbędne kilogramy, których nie sposób się pozbyć, źle przespane noce, nawracające problemy trawienne, zaparcia albo zespół jelita drażliwego, swędzenie skóry, trądzik albo inne niepokojące objawy skórne, depresja, niepokój, częste uczucie zmęczenia.

3. Surowa dieta oczyszczająca – Natalia Rose, autorka, która zmieniła stan zdrowia i komfort życia tysięcy Amerykanów, prezentuje dietę opartą na surowych produktach. Nie musisz się wyrzekać przyjemności z jedzenia. Odkryjesz za to nowy wymiar tej przyjemności. Zmiana diety przyniesie multum korzyści zdrowotnych. Autorka proponuje dziesiątki przepisów jak również porady, które będziesz mógł zastosować w podróży, pracy czy podczas świąt.

Zestaw oczyszczający

Colon pack to zestaw trzech suplementów diety o nazwie: Naturalna Herbatka Oczyszczająca, Parasine Plus i CoFiber, które pomogą w osiągnięciu trzech kluczowych celów z punktu widzenia oczyszczania organizmu:  wyeliminują organizmy pasożytnicze, wspomagają proces usuwania z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, substancji toksycznych, stymulują perystaltykę oraz proces oczyszczania jelit.