res:
Oczyszczanie organizmu - słów kilka na początek

Oczyszczanie organizmu – słów kilka na początek

Dodaj komentarz

Lista korzyści z oczyszczania organizmu jest długa, (jak choćby zrzucenie zbędnych kilogramów, większa chęć do życia, zdrowa skóra, włosy i paznokcie, jasność umysłu, lepsza koncentracja, lepszy sen, mniejsza podatność na przeziębienia, brak bólów głowy, lepszy ogólny stan zdrowia). Największy negatywny wpływ na organizm człowieka mają niewłaściwa dieta (zakwaszająca organizm) i błędy żywieniowe a także pasożyty, toksyny w żywności, kosmetykach i z otoczenia oraz silne negatywne tłumione przez długi czas emocje (strach, złość, zazdrość, stres itp).

Zakwaszenie organizmu

W zdrowym organizmie panuje równowaga kwasowo-zasadowa. Poszczególne produkty żywnościowe powodują zakwaszenie organizmu lub wzrost pH. Produkty zakwaszające, które można spotkać w ‘standardowej’ diecie, to białko (mięso, ryby, jaja, skorupiaki i sery), przetworzona mąka i jej wyroby, cukier i wyroby z cukru. Niektóre produkty mimo kwaśnego smaku, po strawieniu ma działanie zasadowe (np. cytryna). Działanie zasadowe ma większość warzyw i owoców.

Skutki zakwaszenia organizmu to m.in.nadmiar śluzu, napięcie nerwowe, reumatyzm, problemy układu pokarmowego i oddechowego. Równowagę kwasowo-zasadową zachowuje się dzięki odpowiedniej diecie (nawet w proporcjach 70% pokarm zasadotwórczy, 30% pokarm kwasotwórczy). Dodatkowo codziennie można wspomóc się organicznym octem jabłkowym lub sokiem z cytryny.

Jelito grube – niezręczny temat, lecz podstawa zdrowia

Temat “końca” układu pokarmowego nie należy do najprzyjemniejszych, lecz zdrowe i czyste jelito to zdrowy organizm. Zaniedbania w sferze odżywiania i mała aktywność fizyczna powodują odkładanie niestrawionych resztek pokarmowych w jelitach. Po latach popełniania takich “grzechów” wobec organizmu ilość złogów wynosi nawet kilka kilogramów, jelito traci swój anatomiczny kształt i przestaje prawidłowo spełniać swoje zadania. Krew płynąca z jelita “wzbogacona” o toksyny, zanieczyszcza cały organizm (jeśli wątroba również jest zanieczyszczona, a zwykle tak jest). Toksyny krążące po organizmie powodują cały szereg różnych dolegliwości i chorób. Dodatkowo brudne jelita to zaproszenie dla wszelkiego rodzaju pasożytów. Ci nieproszeni goście mogą z czasem rozprzestrzenić się po całym organizmie. Temat pasożytów wywołuje szok, zgrozę i przerażenie, dokładnie ten temat przedstawia Nadieżda Siemionowa w “Szkole zdrowia”, jednak nie dajmy się zwariować – w dobrze oczyszczonym i zadbanym organizmie pasożyty nie będą miały powodów by pozostać.

Stopnie zanieczyszczenia organizmu wg Michała Tombaka:

1. Pierwszy stopień zanieczyszczenia – człowiek zdrowy z wyglądu zaczyna odczuwać ciągle zmęczenie.
2. Drugi stopień – oprócz ciągłego zmęczenia dochodzą bóle głowy i łamanie w kościach całego ciała.
3. Trzeci stopień to wszelkiego rodzaju alergie.
4. Czwarty – pojawienie się torbieli, guzów, kamieni, nadwagi.
5. Piąty – to deformacja organów wewnętrznych, kości i stawów.
6. Szósty – organiczne choroby układu nerwowego.
7. Siódmy – rozkład komórek i organów, który powoduje tworzenie się chorób  nowotworowych

Sygnałem alarmowym powinien być już drugi i trzeci stopień zanieczyszczenia.

Objawy zanieczyszczenia niektórych narządów

Oznaki zanieczyszczonego jelita grubego:
1. Wzdęcia brzucha, zaparcia, gazy.
2. Czarny nalot na zębach.
3. Szary, biały lub lekko żółty nalot na języku.
4. Pojawienie się na ciele znamion, piegów, wiszących brodawek
5. Wągry, egzemy, alergie

Oznaki zanieczyszczonej wątroby:
1. Pojawienie się na ciele piegów, znamion brązowych i brodawek.
2. Brązowe plamy przy korzeniach włosów.
3. Zimna i wilgotna skóra ciała i rąk.
4. Zabarwiony na żółto spód języka.
5. Brak możliwości zrobienia prawą nogą kroku takiej samej długości jak lewą.

Niektóre oznaki zanieczyszczonych nerek:
1. Pojawienie się worków pod oczami.
2. Białe kropki na paznokciach.
3. Wilgotne dłonie.

Inne objawy zanieczyszczonego organizmu to m.in.: zmęczenie, depresja, zaparcia, zaburzenia koncentracji, obniżenie odporności, nieprzyjemny zapach ciała, obniżenie sprawności fizycznej i psychicznej.

Siedem systemów oczyszczania

Każdy organizm posiada siedem systemów oczyszczania z toksyn, śluzówki i wszelkich zbędnych substancji. Są to:

1. jelito grube,
2. wątroba,
3. nerki,
4. tkanka tłuszczowa,
5. mięśnie i ścięgna,
6. nos, uszy oraz oczy,
7. płuca i skóra

W sytuacji, gdy jeden z systemów jest na tyle zanieczyszczony i “schorowany”, że nie spełnia swojej funkcji, jego “obowiązki” przejmuje kolejny. Najważniejszymi systemami oczyszczania są jelito grube, wątroba i nerki. Jeśli dokładnie zostaną one oczyszczone, to organizm samodzielnie powróci do równowagi. Oczywiście niezbędne jest przy tym przestrzeganie podstawowych zasad zdrowia (właściwe odżywianie, aktywność fizyczna, dbanie o kręgosłup, prawidłowe oddychanie). Jeśli organizm zostanie oczyszczony, a stare, szkodliwe nawyki pozostaną, szybko powrócimy do dawnego stanu.

Sposoby na oczyszczanie organizmu:

I. Diety oczyszczające i posty
II. Naturalne kuracje oczyszczające – różni autorzy proponują różne kuracje, można skorzystać z książek – “Metody oczyszczania organizmu”, “Jak żyć długo i zdrowo”, “Kuracja życia metodą dr Clark”.
III. Plastry detoksykujące
IV. Oczyszczanie sokami
V. Lewatywy, hydrokolonoterapia – czyli zabiegi oczyszczające jelito grube.
VI. Oczyszczanie z pasożytów – książką, która dogłębnie porusza temat pasożytów i oczyszczania organizmu z nieproszonych gości to “Szkoła zdrowia” Nadieżdy Siemionowej. Dla osób, które chciałyby przejść do praktyki  polecamy zestaw Colon Pack.
VII. Specjalne suplementy diety – niektóre suplementy diety oczyszczają organizm na poziomie komórkowym, usuwają z organizmu metale ciężkie, toksyny. Na przykład Chlorella, młody jęczmień.
VIII. Sauna
IX. Aktywność fizyczna – przede wszystkim aktywność fizyczna. Osoby aktywne fizycznie, nawet te, które palą papierosy i są na niezdrowej diecie,  mogą cieszyć się względnie dobrym zdrowiem, o ile tylko będą prowadzić aktywny tryb życia. Niechaj potwierdzeniem tych słów będą słowa Arystotelesa: „Nic tak nie niszczy organizmu jak długotrwała fizyczna bezczynność”.

Chcesz wiedzieć więcej? Szukasz dobrej książki? Zapraszamy do Oczyszczania organizmu.