res:
Oczyszczanie energetyczne przy pomocy wizualizacji wodospadu

Oczyszczanie energetyczne przy pomocy wizualizacji wodospadu

1 komentarz

Ta metoda, choć prosta, jest bardzo skuteczna (o ile zostanie wykonana z uwagą). Technikę wodospadu można stosować pod koniec dnia, zwłaszcza jeśli był męczący i stresujący. Ta wizualizacja jest pomocna w sytuacji, gdy potrzebujemy szybko zregenerować siły i oczyścić umysł i aurę, a za bardzo nie ma innych możliwości. Gdy nie ma innych możliwości, warto skorzystać z tego, co zawsze mamy pod ręką, w każdej sytuacji, w każdym wieku – mocy umysłu i wyobraźni.

Oczyszczanie energetyczne przy pomocy wizualizacji wodospadu

Zamknij oczy, odpręż ciało. Wyobraź sobie letni, słoneczny piękny dzień. Ciepłe promienie słońca ogrzewają twoją twarz i całe twoje ciało. Promienie słońca docierają do twego serca napełniając je spokojem i radością. Znajdujesz się w przyjemnych okolicznościach przyrody – wokół ciebie jest upojna zieleń drzew, krzewów i traw, bajecznie kolorowe kwiaty osadzone w soczystej zieleni traw. Ptaki radośnie świergolą i szybują po niebie. Tymczasem ty, znajdujesz się przy krystalicznie czystym wodospadzie. Tylko jeden krok dzieli cię od tego, by wejść do wody. Wykonaj ten krok, poczuj wodę pod stopami i orzeźwiające strugi spływającej wody. Życiodajna woda zmywa z ciebie trudy całego dnia, troski i negatywne myśli. Twoje ciało  opuszcza skumulowany przez cały dzień stres. Wyobraź to sobie dokładnie, zobacz jak napięcia i negatywne myśli opuszczają przestrzeń twojego ciała, umysłu i duszy, robiąc miejsce na orzeźwienie i regenerację. Ten przyjemny prysznic pod wodospadem sprawia, że czujesz w sobie coraz więcej siły. Woda gromadzi się w zbiorniku wokół twoich stóp i wypływa stamtąd do naturalnego świata, gdzie jest oczyszczana i wprowadzana z powrotem do wód matki Natury.

Pozostań pod wodospadem tak długo jak tego potrzebujesz. Czasem będą to 2-3 minuty, czasem o wiele dłużej. Gdy poczujesz, że jesteś oczyszczony i odświeżony możesz jeszcze pozostać na chwilę w tym pięknym miejscu ciesząc się ładnym widokiem.

Technika wodospadu pochodzi z książki „Masaż szyi i głowy