res:
Męski warsztat, a korzyści również dla kobiet

Męski warsztat, a korzyści również dla kobiet

Dodaj komentarz

Niedługo rusza kolejna edycja „Męskiego warsztatu” prowadzonego przez holenderskiego nauczyciela duchowego i terapeutę Toma de Winter. Jest to warsztat przeznaczony dla mężczyzn, lecz korzyści z warsztatu będą czerpać również kobiety, których partnerzy udadzą się na warsztat – wspaniała nowina 🙂

Co to znaczy być mężczyzną w obecnych czasach? Odpowiedź nie jest taka oczywista, zwłaszcza jeśli do dyskusji dodamy szereg oczekiwań współczesnej kobiety… Na warsztatach panowie będą pracować m.in. nad tym co to znaczy być mężczyzną, będą uzdrawiać relacje z ojcem, innymi mężczyznami, a także odkryją siłę, którą niesie k o n t a k t z wewnętrznym dzieckiem (w tym wypadku wewnętrznym chłopcem :-)).

A oto fragment relacji jednego z uczestników warsztatów:

Jechałem na warsztat dla mężczyzn z absolutną pewnością dokonania istotnej zmiany w sobie. Kolejnego bardzo ważnego etapu transformacji na ścieżce mojego rozwoju. Byłem całkowicie przekonany, że spotka mnie tam coś niezwykłego, choć nie miałem pojęcia co to będzie. Czułem się w pełni na to gotowy.

Bardzo szybko doświadczyłem tego, że każdy z ponad 30 uczestników był zupełnie inny ale wszyscy mieliśmy podobne doświadczenia, problemy, które na nas oddziaływały w życiu. I to samo ich źródło – poczucie oddzielenia od naszej męskości.

Zacząłem przeglądać się w lustrach innych mężczyzn i zdałem sobie sprawę z mojego braku otwartości, dystansu jaki stwarzam sam sobie w stosunku do innych, obawą związaną z kontaktem z innymi mężczyznami i brakiem spontaniczności w wyrażaniu siebie. To bardzo niezwykłe jak wiele może nam pokazać inny mężczyzna, to wszystko co w nas rezonuje, na co należy zwrócić uwagę w pracy ze sobą.

Stało się dla mnie zupełnie jasne jak wielką iluzją był ten dystans. Kolejne ćwiczenia w tym intensywnym lecz wspaniałym scenariuszu zajęć powodowały zbliżenie do innych uczestników, którzy tak jak ja podążali drogą w kierunku poznania prawdziwego siebie jako mężczyzny żyjącego tu i teraz.

Wszystkie elementy warsztatu były doskonale skomponowane przygotowując nas krok po kroku do wspaniałego zakończenia. Poczułem głęboką równość i jedność z każdym z innych mężczyzn oraz wszystkimi naraz. Odczuwana w grupie energia była niezwykła i bardzo silna. Mimo upływu dni cały czas czuję ją w sobie, choć nie jest to tak intensywne. Uświadomiłem sobie własną siłę i wielką pewność siebie. To było jak brakujące ogniwo, jak połączenie dawno przerwanych przewodów zasilających mocą, jakiej ogromnie potrzebowałem.

(…)

Każdemu mężczyźnie jakiego znam polecam ten warsztat jako ważny krok do odnalezienia odpowiedzi na pytanie kim naprawdę jestem? Jako krok do odczuwania Jedności z samym sobą i wszystkim co Jest w najlepszy możliwy sposób. Jestem pewien, że to kluczowy punkt zwrotny w  życiu.

Życzę Wszystkim Wspaniałej Podróży

Robert Trzebiński

A teraz oddajmy głos kobiecie – partnerce jednego z uczestników warsztatów:

Też chce napisać Wam parę słów, szczególnie że to był bardzo ważny warsztat dla Tomasza i dla mnie.

Tomek jest wspaniałym mężczyzna, a to że zdecydował sie na wyjazd do Kawkowa, potwierdziło tylko moje postrzeganie go jako odważnego i nieustraszonego a jednocześnie pokornego i otwartego na nowe obszary samego siebie, a to się niezmiernie rzadko zdarza..

Po warsztacie, zauważyłam że, Tomek sie wysubtelnił, ma łagodniejsze rysy, odczuwam też więcej kobiecej energii, w jego zachowaniu. Zawsze był czuły, ale teraz obieram jeszcze więcej miłych gestów każdego dnia. Tomasz jest niesamowicie uwrażliwiony na mnie, czuje kiedy ja chcę coś powiedzieć czy zapytać. Zaskakuje mnie tym że, tak szybko odgaduje moje intencje, jakby czytał mi w myślach…??

Panowie nie wiem czy wiecie że, Tomasz zaczął naukę gry na skrzypcach!! Zainspirował też swojego syna i uczą się razem, czyż to nie wspaniałe!!

Sex zawsze mieliśmy genialny, teraz zmienił się poziom energetyczny, jest bardziej skierowana do wewnątrz. Mam długie orgazmy… i wspaniały humor następnego dnia. Otwieram oczy i widzę cudny szelmowski uśmiech na twarzy Tomka i miłość w jego oczach.

Tak jak Kasia, potwierdzam że bycie facetem w związku to strasznie ciężka „praca”.

Dziś powiedziałam mu że, zakochuje się w nim coraz bardziej, bo tak się właśnie dzieje. Poznaje Tomka na coraz głębszych pokładach, fascynuje mnie i coraz bardziej mi się podoba, podoba jako mężczyzna, partner, człowiek, dusza.

Jestem bardzo dumna z mojego MĘŻCZYZNY, czuję że, odnalazłam swoją drugą połówkę, chodź podobno jesteśmy całością, to w tym przypadku bardziej czuję, że raczej jesteśmy jednością.

Panowie oby więcej takich fajnych „warsztatów” w Naszym życiu czego Wam i Nam życzę z całego serca.

R.

A teraz słów kilka od osoby prowadzącej – Toma de Winter 🙂

Więcej informacji, zapisy i  k o n t a k t  na stronie -> MeskieWarsztaty.pl