res:
Leczenie ziołami - poznaj przydatne zioła na popularne dolegliwości

Leczenie zioÅ‚ami – poznaj przydatne zioÅ‚a na popularne dolegliwoÅ›ci

Dodaj komentarz

ZioÅ‚a sÄ… najstarszymi „lekarstwami”, w dodatku wiele z nich możemy mieć za darmo. Poznaj wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci kilku ziół pomocnych w popularnych dolegliwoÅ›ciach. Poniższy tekst ma charakter informacyjny, jeÅ›li chciaÅ‚byÅ›/chciaÅ‚abyÅ› skorzystać z mocy ziół w walce z chorobÄ…, skorzystaj z pomocy specjalisty.

Leczenie ziołami

Uczep

WedÅ‚ug fachowej literatury zioÅ‚oleczniczej uczep poprawia przemianÄ™ materii i oczyszcza organizm z toksyn, stÄ…d też stosuje siÄ™ go we wszystkich kuracjach oczyszczajÄ…cych, również po kuracjach antybiotykowych, w chorobach skórnych – wysypkach alergicznych, czyracznoÅ›ci, egzemie, półpaÅ›ciu, Å‚upieżu, wypadaniu wÅ‚osów i Å‚uszczycy. Może być również pomocny przy migrenie.

Babka szerokolistna

Według fachowej literatury ziołoleczniczej liść babki szerokolistnej warto stosować w chorobach układu pokarmowego, a szczególnie w przypadku nieregularnych wypróżnień, nieprawidłowej fermentacji i procesach gnilnych w jelicie grubym, w hemoroidach. Wspomagająco przy guzach nowotworowych, cystach, mięśniakach, również po operacji, chemioterapii czy radioterapii w celu oczyszczenia i regeneracji organizmu.

Marchew nasiona

Według fachowej literatury ziołoleczniczej nasiona marchwi rozszerzają naczynia krwionośne, podaje się więc je w przewlekłych stanach choroby wieńcowej, miażdżycy, nadciśnieniu. Tonizują również system nerwowy, zmniejszają stres, wzmacniają pracę mózgu. Pozytywnie wpływają na pracę wątroby, łagodzą problemy z trawieniem, poprawiają pracę jelit i nerek.

Wiesiołek

Według fachowej literatury ziołoleczniczej nasiona wiesiołka zapewniają zdrowie i zgrabną sylwetkę. Przede wszystkim poprawiają pracę wątroby i nerek, dzięki czemu następuje sprawniejsze oczyszczanie organizmu. Obniżają poziom cholesterolu i trójglicerydów, są więc pomocne w walce z chorobami krążeniowymi. Przynoszą ulgę w reumatyzmie, a także w łuszczycy, egzemie, trądziku czy wysypkach alergicznych. Opóźniają również procesy starzenia się skóry.

Bodziszek

Według fachowej literatury ziołoleczniczej bodziszek odnawia soki życiowe w organizmie i jednocześnie przyspiesza regenerację komórek. Stosowany jest nie tylko w chorobach krążeniowych czy reumatycznych, ale także wspomagająco w chorobach wyniszczających organizm, takich jak: zaniki mięśni, stwardnienie rozsiane, guzy nowotworowe czy choroby psychiczne.

Kurdybanek

Według fachowej literatury ziołoleczniczej kurdybanek przede wszystkim wzmacnia system odpornościowy, pomaga organizmowi zwalczać wirusy, infekcje i schorzenia przewlekłe. Zwiększa liczbę leukocytów. Poprawia też pracę serca, reguluje przemianę materii, oczyszcza wątrobę i nerki. Zbawiennie wpływa na osoby skrajnie wyczerpane, przeciążone problemami, koi nerwy, rozjaśnia umysł.

Liść mniszka lekarskiego

Liść mniszka to doskonałe zioło oczyszczające organizm. Stosowany jest więc w chorobach serca i układu krążeniowego, także przy reumatyzmie, chorych zatokach, prostacie, cukrzycy, osteoporozie. Wspomaga leczenie chorób skórnych. Jako środek moczopędny pomaga przy cellulicie i zatrzymaniu płynów.

Macierzanka piaskowa

Macierzanka przynosi ulgÄ™ w dolegliwoÅ›ciach ukÅ‚adu pokarmowego – wzdÄ™ciach, niestrawnoÅ›ci, nieżytach żoÅ‚Ä…dka i jelit. Stosowana jest w chorobach dróg oddechowych, w reumatyzmie, w zaflegmieniu i wychÅ‚odzeniu organizmu. Uspokaja system nerwowy, także poprawia krążenie, wzmacnia pracÄ™ mózgu.

Biedrzeniec mniejszy

Stosowany jest on w przewlekÅ‚ych schorzeniach górnych dróg oddechowych – likwiduje stany zapalne, usuwa chorobotwórczy Å›luz, także ropne substancje. Pomaga w przewlekÅ‚ym nieżycie żoÅ‚Ä…dka, jelit, dolegliwoÅ›ciach wÄ…trobowych, w schorzeniach pÄ™cherza i dróg moczowych oraz wspomagajÄ…co w kamicy nerkowej.

Kwiat mniszka lekarskiego

Kwiat mniszka stosuje się w przewlekłych nieżytach jamy ustnej, gardła, oskrzeli, uporczywym kaszlu, chrypce. Jest również cenny dla kobiet, ponieważ równoważy poziom hormonów, pomaga więc w niedomodze jajników, w zapaleniu przydatków, w zaburzeniach miesiączkowania, także w okresie przekwitania.

Źródło: materiały reklamowe Stefanii Korżawskiej