res:
Jak joga może pomóc w trakcie ciąży i porodu?

Jak joga może pomóc w trakcie ciąży i porodu?

Dodaj komentarz

Dowiadując się, że jesteś w ciąży jesteś zapewne jednocześnie szczęśliwa i zaniepokojona. Przed tobą nowe wyzwania i wielka odpowiedzialność – już teraz, od pierwszych chwil ciąży przeżywasz wspaniały czas, wypełniony fizycznymi i emocjonalnymi zmianami, które zachodzą nie tylko w twoim ciele, ale też w ciele twojego przyszłego dziecka. Jak zapewnić mu spokojny i zdrowy rozwój? Jak zadbać o siebie w tym wyjątkowym okresie? I co zrobić, by pierwsze spotkanie z twoim dzieckiem było spokojne i radosne?

Joga na czas ciąży i porodu

Być może pomogą ci w tym rady Dorothy Guerry – doświadczonej doula i nauczycielki jogi. Bazując na swoich doświadczeniach i setkach odebranych porodów, stworzyła metodę naturalnego prowadzenia ciąży i porodu. Ścieżka 8 kroków pozwala zrozumieć i kontrolować swoje ciało zarówno w czasie ciąży, jak i podczas porodu. Dorothy udowadnia, że założenia ideologiczne jogi – o których tak często dziś zapominamy – w połączeniu z odpowiednimi asanami, mogą przynosić ukojenie w bolesnych momentach, a także pomagać dziecku pojawić się bezpiecznie na świecie.

Podręcznik Joga na czas ciąży i porodu pomoże ci:

  • Zrozumieć medyczny aspekt rodzenia, abyś mogła podejmować świadome, przemyślane decyzje,
  • Zrozumieć, co się dzieje z twoim ciałem podczas porodu i jaki wpływ mają na nie twoje emocje,
  • Włączyć partnera do współudziału w stosowaniu technik wspomagających poród,
  • Poznać praktyczną metodę kontrolowania bólu,
  • Swobodnie stosować jogę w ciąży i podczas porodu, niezależnie od tego, czy już wcześniej miałaś doświadczenie z tą techniką czy nie.

Autorka tej unikalnej metody przekonuje wszystkie kobiety, że poród jest ich podróżą oraz prawem i przywilejem jako kobiet – dlatego też jako taki zasługuje na szacunek, zwłaszcza w środowisku medycznym. Poród nie musi być bolesnym i traumatycznym przeżyciem: wystarczy, że dostrzeżesz połączenie mentalne pomiędzy tobą a twoim przyszłym potomstwem, które chce, byś pomogła mu przyjść naturalnie i spokojnie na świat. Wsłuchaj się w swoje ciało, naucz się je obserwować, rozumieć… i ciesz się ze spotkania ze swoim zdrowym dzieckiem.

Źródło: materiały redakcji

Książka Joga na czas ciąży i porodu

joga-na-czas-ciazy-i-porodu