res:
Jakie kamienie szlachetne mogą pomóc w uzdrawianiu.

Jakie kamienie szlachetne mogą pomóc w uzdrawianiu.

Dodaj komentarz

Myślę, że zgodzisz się ze stwierdzeniem, że wszystko, co najlepsze, pochodzi z natury. Mimo tego, jak źle zdarza nam się ją traktować, Matka Ziemia obdarza nas tyloma dobrodziejstwami, z których wystarczy wymienić pyszne owoce i warzywa, by docenić Jej moc. Dzisiaj chciałabym napisać o innej mocy, jaką nam daje, a którą określić można bardzo krótko – energia naturalnych kamieni.

Moce od Matki Ziemi

Zachwycają kształtem, cieszą oko wyjątkową feerią barw. Nawet, gdynależą do tego samego rodzaju, każdy z nich jest inny kształtem, czy odcieniem. Kamienie naturalne, oprócz tych klasycznych właściwości, które możemy wykorzystać, by pięknie ozdobić bliskie sercu miejsca, mają w sobie również moce, dzięki którym poprawić się może Twoje samopoczucie, możesz zyskać odwagę i pewność siebie, przyciągać miłość i szczęście, czy cieszyć się dobrym zdrowiem. To zaledwie kilka, z wyjątkowego bogactwa pozytywnego wpływu energii kamieni. Zobacz krótki opis właściwości tych najpopularniejszych kamieni:

 • Agat – właściwości agatów zależą od ich rodzaju – ogólnie kamienie z tej grupy wspomagają logiczne myślenie.
 • Amazonit – skaleń, który kojarzony jest ze szczęściem, cieszy się popularnością wśród muzyków, gdyż wspomaga leczenie gardła i płuc, rozwija również zdolności komunikacyjne.
 • Ametyst – rozbudza zdolności parapsychiczne, wspomaga pracę umysłu, ułatwia koncentrację i uczenie się, wspomaga oczyszczanie z negatywnych energii, w tym walkę z uzależnieniami.
 • Awenturyn – kamień o właściwościach uzdrawiających, uzdrawia również rany emocjonalne, ma działanie uspokajające, jest skuteczny w uwalnianiu od leków i obaw.
 • Chalcedon – ten kamień ułatwia podejmowanie decyzji, przejawia właściwości ochronne.
 • Cytryn – zwiększa pewność siebie właściciela, polecany jest zwłaszcza dzieciom przed ważnymi testami czy klasówkami, sprawia, że czujemy się odprężeni i spokojni. Kamień ten zapobiega przedostawaniu się złych wpływów z otoczenia, wiąże się go również z dobrobytem i sukcesem finansowym.
 • Jaspis – pomaga przezwyciężyć lęk, uczy jak racjonalnie do niego podejść oraz tego, jak praktycznie radzić sobie z problemami.
 • Karneol – działa pozytywnie na witalność, zwiększa potencjał twórczy.
 • Kryształ górski – jeden z najsilniej działających kamieni, niweluje niskie wibracje i niekorzystne oddziaływania, jest tarczą ochronną dla tego, kto go nosi i używa, działa leczniczo.
 • Kwarc różowy – nazywany kamieniem miłości, przynosi odprężenie, zwiększa szanse organizmu na samouzdrawianie, usuwa bóle głowy, a także pozwala pozytywnie i z miłością spojrzeć na otaczający nas świat.
 • Onyks – znosi ból, opuchlizny i kolkę żołądkową, poprawia słuch, wzmacnia kości, serce i oczy, poprawia równowagę pomiędzy pracą a życiem osobistym, wyrównuje ciało i ducha przez co sprzyja odnowie organizmu oraz wyciszeniu i skupieniu się w trakcie medytacji.
 • Sodalit – kamień twórczości, który rozjaśnia umysł i wspomaga wyciąganie logicznych wniosków, działa kojąco na układ nerwowy.
 • Tygrysie oko – pomaga znieść blokady emocjonalne oraz pozbyć się wewnętrznego zamętu.

Zobacz naturalne kamienie, książki o ich wykorzystaniu, czy proste, a jak piękne wisiorki z naturalnymi kamieniami w zaprzyjaźnionej galerii CzaryMary.pl >> energia kamieni szlachetnych.

 Powyższy artykuł pochodzi od naszej stałej czytelniczki Moniki, dziękujemy:-)