res:
Dobry materac, czyli jaki?

Dobry materac, czyli jaki?

Dodaj komentarz

Komfortowy sen zapewnia dobrze dopasowany materac. Niestety, nie zawsze każdy z nas takim właśnie dysponuje. Zdarza się, że śpimy na najtańszych materacach piankowych, które szybko się zapadają, na wyleżanych materacach sprężynowych czy na wersalkach, które również nie gwarantują odpowiedniej wygody snu. Gdy chcesz, aby każdy twój dzień rozpoczynał się bez dyskomfortu i bólu pleców, wtedy zainwestuj w dobry materac. Nie musisz jednocześnie przeznaczać na niego sporej sumy – sprawdź nasze porady, które pomogą ci w doborze tego najlepszego!

Czym powinien wyróżniać się dobry materac?

Przede wszystkim powinien być on komfortowy dla ciebie, a wtedy, gdy śpisz z drugą osobą, również dla niej. Dobry materac powinien indywidualnie dopasowywać się do krzywizn ciała użytkownika lub użytkowników, powinien mieć odpowiednią elastyczność punktową, a także powinien być antyalergiczny i łatwy do utrzymania w czystości.

Materac select vitamin

Gdy szukasz dobrego, wygodnego materaca ze strefami twardości, wtedy zdecyduj się na materace kieszeniowe – są one wyposażone w sprężyny o różnej sprężystości, a każda z nich dodatkowo opakowana jest w kieszeń, dlatego poruszają się one niezależnie od siebie, a nie wspólnie. Bardzo dobry komfort zapewnią ci też materace termoelastyczne, które wykonane są z pianki indywidualnie dopasowującej się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury, a także materace z pianki wysokoelastycznej, która ma podobne właściwości, ale nie reagują na temperaturę.

Poza tym, zwróć uwagę na modele lateksowe – są one wykonane z naturalnego lub sztucznego lateksu o wysokiej elastyczności punktowej. Sprawdź przy tym ofertę materaców kombinowanych, czyli wykonanych z łączonych materiałów – zwykle z warstwą lateksu lub pianki termoelastycznej na stabilizującej piance.

Pamiętaj o tym, aby materac miał zdejmowany pokrowiec – wtedy można go łatwo utrzymać w czystości, a także nie zapominaj o jego dopasowaniu do swojej wagi, czyli zwróć uwagę twardość.

Gdzie kupić dobry materac?

Największy wybór materaców czeka na ciebie w Internecie. Wiadomo jednak, że nie możesz wówczas przetestować modelu wybranego przez siebie. Zatem – jeśli chcesz mieć pewność, że materac będzie idealnie dopasowany, kupuj stacjonarnie – wtedy możesz wypróbować go jeszcze przed zrealizowaniem transakcji.

Gdy interesują cię dobre materace, znajdziesz je w serwisie internetowym Idealny Materac. Prezentuje on szeroką gamę modeli w różnych rozmiarach i cenach. Na stronie znajduje się specjalny konfigurator materaców, który pomoże ci w wybraniu tego najlepszego dla siebie, zgodnie ze swoimi indywidualnymi wymaganiami.

Dodatkowo także opisane są tutaj stelaże regulowane i bez regulacji, łóżka kontynentalne i tapicerowane, nóżki do łóżek i materaców oraz wezgłowia. Na stronie Idealny Materac można znaleźć najbliższy sklep oferujący prezentowane produkty – są one dostępne na terenie całej Polski.

Artykuł sponsorowany, przygotowany wg. materiałów dostarczonych przez właściciela marki IdealnyMaterac.pl