res:
Dlaczego warto farbować włosy przy użyciu henny Khadi?

Dlaczego warto farbować włosy przy użyciu henny Khadi?

Dodaj komentarz

Henna khadi cieszy się ostatnio sporą popularnością wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż dzięki hennie kobiety mogą pozwolić sobie na naturalną i bezpieczną koloryzację włosów w domowych warunkach. Ważne jest jednak to, aby wybrać odpowiedni kolor henny. Przy jego wyborze warto wziąć przede wszystkim naturalny kolor włosów. Zastanówmy się również nad tym, jaki finalnie odcień kosmyków chcemy uzyskać.

Podstawowe zasady farbowania włosów henną

Jak już wspomniano na wstępie, farbowanie włosów henną posiada wiele rozlicznych zalet. Przede wszystkim jest to metoda naturalna, a co za tym idzie również bezpieczna. Należałoby jednak właściwie przygotować się do farbowania kosmyków henną.

Konieczne jest oczyszczenie włosów szamponem. Najlepiej użyć tego, w którego składzie będą się znajdowały składniki oczyszczające z grupy SLS. W ten sposób powinno się myć włosy na przynajmniej tydzień przez planowanym farbowaniem. Ważne jest również to, aby wybrany przez nas szampon nie zawierał w swoim składzie silikonów.

W dniu farbowania, należy zadbać o prawidłowe przygotowanie henny. Przestrzegajmy więc zaleceń zawartych na opakowaniu zakupionej przez nas henny. Henna khadi w formie proszku wymaga rozmieszania z wodą. Gdy farba uzyska pożądaną przez nas, dość gęstą konsystencję, będzie można przystąpić do farbowania włosów. W tym celu należy rzecz jasna nałożyć hennę na nasze włosy i pozostawić na nich na minimum trzydzieści minut. Jeśli zależy nam na uzyskaniu głębszego, bardziej wyrazistego koloru, możemy pozostawić hennę khadi na naszych kosmykach nawet na dwie godziny. Po upływie wyznaczonego czasu, farbę trzeba zmyć z włosów letnią wodą.

Zaleca się, aby nie myć włosów przez minimum 24 godziny po farbowaniu henną.

Więcej o farbowaniu włosów henną Khadi – KOMPLETNY PORADNIK »

O czym jeszcze warto pamiętać?

Farbowanie włosów przy użyciu henny khadi nie jest na szczęście trudne. Z wykonaniem tego prostego zabiegu fryzjerskiego poradzi sobie więc każda kobieta. Warto jednak pamiętać o tym, że pierwszorazowe farbowanie włosów henną nastręcza zazwyczaj największych trudności. Doskonale byłoby więc uzbroić się w cierpliwość. Nie farbujmy włosów wtedy, gdy mamy mało czasu. Najlepiej poświęcić na koloryzację jakiś wolny dzień. Jeżeli mimo wszystko mamy wątpliwości co do tego, czy samodzielna koloryzacja jest w naszym przypadku wskazana, możemy poprosić kogoś o pomoc. Może to być nasza mama, siostra czy przyjaciółka. O pomoc w farbowaniu włosów henną możemy także poprosić zaprzyjaźnioną fryzjerkę.

Jeśli jednak nie boimy się nowych wyzwań, warto samodzielnie wykonać zabieg koloryzacji. Pamiętajmy także o tym, że z każdym kolejnym będzie nam już zdecydowanie łatwiej.

Przy wyborze henny koniecznie należy zwrócić uwagę na dobór koloru. Jeśli wybierzemy zbyt jasny odcień, może on nie być widoczny na naszych kosmykach, jeżeli są one naturalnie ciemne. Problematyczne bywa również farbowanie siwych włosów. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z doborem koloru, warto poprosić o pomoc sprzedawcę.

Henna khadi – gdzie kupić?

Hennę khadi dostaniemy w większości drogerii, zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Otrzymamy ją również w niektórych aptekach oraz przede wszystkim w sklepach z ekologicznymi produktami do koloryzacji. W każdym z tych miejsc możemy zwrócić się o poradę do osoby sprzedającej. Pomoże nam ona dobrać kolor, który będzie najlepiej wyglądał na naszych naturalnych kosmykach. Sprzedawca odradzi nam również kolory, które nie będą miały szansy być widoczne na naszych włosach.

Samodzielnego zakupu on-line henny khadi możemy dokonać w sklepie ekologicznym Bee.pl:

KHADI Henna ciemny brąz 100 g »

KHADI Henna słoneczny blond 100 g »

KHADI Henna popielaty brąz 100 g »

KHADI Henna orzechowy brąz 100 g »