res:
Dieta dr Budwig i moc oleju lnianego

Dieta dr Budwig i moc oleju lnianego

Dodaj komentarz

Dr Johanna Budwig została uznana za jeden z największych autorytetów na świecie w dziedzinie tłuszczów i olejów. Odkryła lecznicze właściwości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych na choroby zwyrodnieniowe, nowotwory. Była siedmiokrotnie nominowana do nagrody Nobla za te odkrycia. Jej dieta jest prosta (choć restrykcyjna), a centralne miejsce zajmuje wysokiej jakości olej lniany.

Metoda leczenia dr Budwig wykazała 90% skuteczności w leczeniu chorób nowotworowych i innych chorób cywilizacyjnych w 2200 udokumentowanych przypadkach. Johanna Budwig sama wygrała walkę z nowotworem, stosując swoją dietę. Zmarła w wieku 95 lat na skutek wypadku w domu.

Dieta dr Budwig

Dieta tej wybitnej osoby pozwala zwalczyć około 50 różnych jednostek chorobowych, w tym nowotwory. Według jednej z teorii do powstania nowotworu przyczynia się brak tlenu w komórkach (taką też teorię wyznawała dr Budwig). Natomiast na właściwe utlenienie komórek wpływają wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Jako najlepsze źródło kwasów tłuszczowych dr Budwig wskazywała olej lniany.

Według dr Budwig połączenie oleju lnianego oraz twarogu zapewnia odpowiednią biodostępność – w taki sposób można w pełni wykorzystać moc oleju do walki z chorobą. Ta tzw. Pasta Budwigowa (olej lniany + biały ser) jest najbardziej charakterystycznym elementem diety dr Budwig.

Zasady zdrowego stylu życia, o których przypomina dr Budwig, są proste, a dla niektórych  mogą się wydać banalne. Jednak dbanie o zdrowie nie wymaga skomplikowanych rzeczy, lecz systematyczności w nowych, zdrowych nawykach, które większość z nas w mniejszym lub większym stopniu na pewno zna. Dr Budwig kładzie nacisk zwłaszcza na:

– spożywanie dużej ilości surowych warzyw
– unikanie produktów przetworzonych
– przebywanie na słońcu przynajmniej kilka minut dziennie
– wykonywanie ćwiczeń fizycznych dopasowanych do każdego indywidualnie
– odpoczynek, który regeneruje

To oczywiście nie są wszystkie wskazania, lecz najważniejsze, o których pisze dr Budwig.

Dr Budwig była wielokrotnie pozywana do sądów – ze względu na wysoką skuteczność wyleczeń nowotworów, była niewygodna dla przedstawicieli kierownictwa instytutów medycznych. Jednak procesy zawsze kończyły się dla niej pomyślnie, a ona zyskiwała coraz szersze grono pacjentów.

Więcej o diecie dr Budwig możesz przeczytać w książce >>> Dieta dr Budwig.