res:
Betuleco - esencja brzozy na mocne włosy i zdrową skórę

Betuleco – esencja brzozy na mocne włosy i zdrową skórę

4 komentarze

Matka Natura hojnie obdarowuje nas wieloma cennymi roślinami. Dziś przedstawiam brzozę  – drzewo, które zajmowało szczególne miejsce w medycynie ludowej i jest nadal wykorzystywane do celów leczniczych i kosmetycznych.

Z brzozy pozyskiwane są młode listki, pączki, kora oraz huby – grzyby, które rosną na pniach tych drzew. Jednym z najlepszych preparatów opartych na „esencji” brzozy jest Betuleco – zawiesina, która wzmacnia, odżywia i regeneruje włosy oraz skórę głowy i jest pomocna przy problemach skórnych takich jak trądzik, łojotok, rany trudno gojące się i rany po oparzeniach.

Sok z brzozy

Gotowy sok z brzozy można kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Jednak jeśli ktoś ma dostęp do brzóz z czystych, nieskażonych terenów, można pokusić się o pozyskanie takiego soku samodzielnie.

Jak to zrobić?  Należy wywiercić głęboki otwór w pniu, włożyć rurkę i podstawić naczynie. Następnie zacznie lecieć sok. Najlepiej spożyć go od razu po pozyskaniu, w lodówce może być przechowywany do 3 dni.

Sok z brzozy wzmacnia organizm, reguluje przemianę materii, wspomaga pracę serca.

Moc ukryta w liściach

Listki brzozy najlepiej zbierać na wiosnę, w maju. Produkuje się z nich sok, który oczyszcza organizm i działa moczopędnie.

Pączki brzozy

Pączki brzozy warto zaparzać przy przeziębieniach i grypie (działają napotnie, przeciwgorączkowo), chorobach układu moczowego, przy reumatyzmie i artretyzmie. Działają przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, oczyszczająco.

Pączki brzozy można kupić w sklepach zielarskich lub sklepach ze zdrową żywnością. Jeśli chciałbyś zebrać je samodzielnie, najlepiej zrobić to zimą i wczesną wiosną.

Betuleco – esencja brzozy

Betuleco to z kolei preparat produkowany przez polskiego producenta kosmetyków naturalnych – Sylveco. Preparat ten zawiera ekstrakt z kory brzozy (betulinę) i kwas betulinowy. Betuleco jest polecane głównie do użytku zewnętrznego – na skórę głowy i punktowo na zmiany zapalne na skórze.

Betuleco wzmacnia cebulki włosów, stymuluje ich odrost, działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, przyspiesza regenerację skóry.

Zastosowanie zewnętrzne Betuleco:

  • Osłabione, wypadające włosy.
  • Łupież łojotokowy.
  • Łysienie u kobiet po porodzie, łysienie łojotokowe, po chemioterapii.
  • Trądzik, łojotok, zmiany na skórze o podłożu alergicznym i niealergicznym (stosować punktowo – tylko na chorobowe miejsca).
  • Rany trudno gojące się i po oparzeniach.

Do niedawna Betuleco było wyrobem medycznym. Po wejściu dyrektywy unijnej dotyczącej przeznaczenia wyrobów (zastosowanie albo wewnętrzne albo zewnętrzne), producent zdecydował się na przeznaczenie zewnętrzne. Możemy jednak nadal popijać Betuleco, aby wzmocnić organizm:

  • Osoby zdrowe – 2 łyżeczki dziennie.
  • Po kuracji antybiotykami – 4 łyżeczki dziennie przez 1-2 miesiące.
  • Przy chorobach nowotworowych – 6 łyżeczek dziennie, minimum 4 miesiące po zakończeniu leczenia.

Brzoza odsłoniła przed nami swoje tajemnice. Czy czujecie się zachęceni, aby skorzystać z jej dobroci? Ja tak 🙂

Wszyscy zainteresowani preparatem Betuleco mogą go kupić klikając w >> ten link lub zdjęcie poniżej.

betuleco