res:
Zioła, które poprawią nastrój. Idealne na jesienne wieczory

Zioła, które poprawią nastrój. Idealne na jesienne wieczory

Dodaj komentarz

Jesienne pogorszenie nastroju to powszechna przypadłość, która dotyka niestety duży procent społeczeństwa. Na szczęście istnieje mnóstwo naturalnych sposobów na to, żeby skutecznie poprawić swoje samopoczucie i wygrać z jesienną chandrą. Sprawdźmy jak działa melisa, dziurawiec, kozłek lekarski i inne zioła na nastrój, które są dostępne w niemalże każdej aptece!

Zioła na nastrój

Wiele naturalnych ziół przynosi mnóstwo korzyści dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. Niektóre mogą skutecznie uspokajać, poprawiać humor, a nawet pomagać w depresji! Oto najbardziej popularne i łatwo dostępne zioła na nastrój, które mogą się pochwalić wyjątkowo efektywnym działaniem!

Melisa – na ukojenie nerwów

Korzystne właściwości melisy są powszechnie znane i wykorzystywane. Ta wyjątkowa roślina może uspokajać i ułatwiać zasypianie, a także działa rozkurczowo na mięśnie jelit, pomagając zwalczyć wiele dolegliwości żołądkowych. Co więcej, zioło to ma przyjemny, lekko cytrynowy aromat, dzięki czemu jest cenione także za znakomite walory smakowe!

Najbardziej popularna jest herbatka z melisy, ale wyciągi z tego zioła występują także w wielu suplementach diety, np. w formie kapsułek.

⇨ Więcej sposób na jesienną depresję. Czym tak naprawdę jest?

Dziurawiec – wyjątkowa roślina o wszechstronnym działaniu

Zalety dziurawca można by długo wymieniać. Ten naturalny składnik jest niezwykle bogaty w substancje czynne, które korzystnie wpływają na cały organizm. Dziurawiec ma działanie uspokajające, poprawia pamięć i koncentrację, wykazuje także właściwości przeciwgorączkowe i moczopędne,  przyspiesza gojenie się ran. Może także może pomagać w depresji.

Wyjątkowe właściwości dziurawca czynią go jednym z najbardziej wartościowych ziół dostępnych na polskim rynku.

Kozłek lekarski – łatwiejsze zasypianie

Chociaż kozłek lekarski znany jest przede wszystkim z tego że skutecznie ułatwia zasypianie, warto poznać również jego inne właściwości. Kozłek to zioło które może skutecznie uspokajać oraz wyciszać. Pomaga w łagodzeniu delikatnego napięcia nerwowego, zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz objawów menopauzy, a dzięki działaniu rozkurczowemu jest polecany również na dolegliwości żołądkowe. 

Łagodny rumianek na uspokojenie

Na poprawę humoru znakomicie wpływa także rumianek, który pozwala ukoić nerwy oraz złagodzić stres. Z uwagi na wyjątkowo delikatne działanie, rumianek można podawać nawet dzieciom oraz kobietom w ciąży. Roślina ta wykazuje mnóstwo korzystnych właściwości: wspomaga pracę układu nerwowego oraz wątroby, poprawia przemianę materii, ma działanie rozkurczowe, przeciwzapalne oraz antybakteryjne, przyspiesza proces gojenia się ran, a także pomaga się wyciszyć. 

Jak doskonale widać na przykładzie powyższych ziół, natura oferuje nam bogactwo gotowych receptur na zdrowie oraz lepsze samopoczucie. Warto znać wyjątkowe właściwości naturalnych ziół i korzystać z ich dobrodziejstw!

Jak stosować naturalne zioła?

Nie wszyscy wiedzą, jak stosować zioła, aby ich działanie było skuteczne. Naturalne antydepresanty dostępne są w różnych wariantach – tabletkach, kapsułkach, herbatkach. Dzięki temu, każdy może wybrać najwygodniejszą formę dla siebie!

⇨ Jak działa na nas cisza? To leczniczy balsam dla mózgu