res:
Zalety picia soków - przez cały rok!

Zalety picia soków – przez cały rok!

Dodaj komentarz

Nadeszła jesienno-zimowa aura, a wraz z nią, niestety, sezon grypowo-przeziębieniowy. Gdy za oknem słota i wiatr, a temperatura w nocy spada nawet do minusowych temperatur, nietrudno o katar, kaszel, ból gardła czy inne stany zapalne organizmu. Jak się przed nimi uchronić, rzecz jasna w sposób naturalny, bez zażywania niepotrzebnych pigułek czy poddawania się ostatnio niezwykle modnym szczepieniom?

Mamy na to sposób! W sukurs przyjść mogą nam… soki. Tak, tak, właśnie one. Te orzeźwiające i aż kipiące od substancji odżywczych produkty oferują moc korzyści, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Zsokowani – pozytywnie zakręcona książka o sokach!

Jest wiele książek o sokach, jednak zaledwie raz na jakiś czas trafia się tytuł, który zapada w pamięć. Jednym z takich przykładów są nowo wydani Zsokowani Erica Helmsa.

Książka jest przepięknie wydana – bogactwo apetycznych ilustracji od razu rzuca się w oczy. Jednak wygląd to nie wszystko! Niemal każda jej strona obfituje w mnóstwo cennych informacji dzięki którym można się dowiedzieć nie tylko tego, jak przygotować świeże i pożywne soki i smoothies, ale również, jaki dobroczynny wpływ mają one na organizm każdego z nas.

Książkę poleca Salma Hayek, która pokochała świeżo wyciskane soki od pierwszego łyku;-)

Zalety picia soków

Okazuje się bowiem, że te cudowne eliksiry mają mnóstwo korzyści:

  • Stanowią bogactwo antyoksydantów, fitoskładników, elektrolitów, mikroelementów, błonnika oraz kwasów omega-3.
  • nieocenionym „lekarstwem” na wszelkie bóle, alergie, problemy z jelitami, choroby skórne, wahania nastroju, problemy ze snem i wiele innych.
  • Detoksykują organizm, usprawniając pracę każdego układu fizjologicznego.
  • Poprawiają wygląd i odmładzają ciało.
  • Pomagają w walce ze stresem i wszędobylskimi toksynami.
  • Wpływają na szybszą utratę zbędnej tkanki tłuszczowej w organizmie.
  • Zapewniają długowieczność.
  • Dostarczają dużej dawki energii.
  • Pomagają pokonać uzależnienie od cukru.
  • Wprowadzają do życia harmonię i równowagę.

Opisany program picia soków opiera się na 3-fazowej formule, łącznie obejmującej około 9 tygodni. Faza pierwsza polega na piciu 2-3 soków lub smoothies tygodniowo, faza druga – już 5 tygodniowo, trzecia zaś – co najmniej 7. Co istotne, zawartość procentowa zielonych warzyw liściastych w przyrządzanych napojach powinna wynieść w poszczególnych fazach odpowiednio 30%, 50%, a na końcu aż 90%.

Zdrowie, radość i piękno w jednym – już dziś dołącz do zsokowanych. Polecamy!