res:
Wiosenne porządki w zgodzie z feng shui

Wiosenne porządki w zgodzie z feng shui

Dodaj komentarz

Wiosenne porządki w zgodzie z feng shui pozwolą nam i naszemu domowi osiągnąć stan niemal idealny. Harmonię i równowagę, które są gwarancją wspaniałego samopoczucia.

Filozofia feng shui

Starożytna tradycyjna chińska sztuka feng shui zajmuje się porządkowaniem przestrzeni, tak by zapewnić nam zdrowie, bogactwo i szczęście. Ogromny nacisk kładzie właśnie na zachowanie ładu i czystości. Bowiem tylko one pozwalają na właściwy i konieczny przepływ dobrej energii. To od harmonii i równowagi zależy jakość naszego życia. Feng shui i jej zasady mogą wydawać się na początku egzotyczne i bardzo wysublimowane. Pojęcia takie jak energia chi, siatka bagua, oczyszczanie przestrzeni czy swobodny przepływ energii, brzmią tajemniczo i niezrozumiale. Nie należy się tym przejmować.

Filozofia feng shui i jej rozwiązania są uniwersalne dla całego świata. Niezależnie od miejsca, w którym mieszkamy, każdy czuje czuje, że porządek jest lepszy niż bałagan. A robienie porządków ma w sobie coś uzdrawiającego. W Anglii znane jest powiedzenie, że czystość jest bliska świętości. I coś w tym jest.

Zgodnie z feng shui bałagan to zablokowana energia. Jeżeli ktoś narzeka, że cały czas tkwi w miejscu, to oznacza, że w jego domu panuje chaos. Nieporządek to rezultat energetycznego zastoju. Chińska sztuka oczyszczania energii w pomieszczeniach zakłada, że trzeba zacząć od usunięcia wszelkiego bałaganu i dokładnego posprzątania całego domu. Im staranniej to zrobimy, tym rezultaty będą lepsze.

Wiosenne porządki w zgodzie z feng shui

Wiosna to doskonały moment na porządki. Po długiej jesieni i zimie powoli wychodzimy z marazmu. Czujemy, że w naszym życiu konieczna jest zmiana. Wiosenne porządki jak nic innego pozwolą nam na otworzenie się na nową energię. A jak mówi feng shui, sprzątniecie bałaganu uwalnia ogromne zasoby energetyczne zmagazynowane w ciele.

Po pierwsze musimy pozbyć się wszystkiego, co blokuje przepływ energii. To przede wszystkim przedmioty zepsute, zniszczone, martwe. Oraz na przykład niechciane prezenty czy inne rzeczy,  których nie lubimy. Wszystkie one symbolizują złą, negatywną energię, którą trzeba bezwzględnie wyrzucić. Trzeba pozbyć się zwiędłych kwiatów i wazonów ze stojącą martwą wodą. Trzeba pamiętać o tym, że każda popsuta rzecz pochłania naszą energię.

Podłoga i korytarze muszą być czyste, inaczej blokują życiodajny przepływ. Szczególną uwagę należy zwrócić na wszelkiego rodzaju kąty i zakamarki. To, co dzieje się pod łózkami ma ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. To tam w ciemnych kątach gromadzi się bród i kurz przyciągający negatywną siłę. Wszystko co zalega na dole, sprowadza energię w dół a graty powyżej linii wzroku to wiszące nad tobą nierozwiązane problemy. Nieporządek na szafie powoduje ogólne przygnębienie i bóle głowy.

Porządek w szafach jest kluczowy. Trzeba zadbać o dobre samopoczucie i wyrzucić rzeczy, w których źle się czujemy. Zmieniamy się, kolory, które lubiliśmy przed laty, mogą teraz nam nie pasować. Trzymanie za małych ubrań z nadzieją, że schudniemy to ślepa uliczka. Trzeba kupić coś w czym wygląda się dobrze. To daje siłę i pewność siebie. A dopiero wtedy mamy szansę na zrzucenie wagi.

Feng shui każe zwrócić baczną uwagę na główne wejście. Tu powinien panować idealny porządek, żadnych worków ze śmieciami czy stosu butów. Wejście do domu odzwierciedla stosunek gospodarzy do świata i jest ich wizytówką.

Na koniec być może jedna z najważniejszych zasad feng shui, a mianowicie dostęp do słońca i jego życiodajnej energii. Okna muszą być czyste, bo tylko wtedy w pełni odczujemy siłę wiosny.

Dzięki wiosennym porządkom i feng shui my i nasz dom będziemy szczęśliwi.


Zobacz także:

Feng shui – co to jest?

Jak urządzić dom w zgodzie z zasadami feng shui?