res:
Twórcza wizualizacja - jak z niej korzystać, aby spełniać marzenia

Twórcza wizualizacja – jak z niej korzystać, aby spełniać marzenia

1 komentarz

Każdego dnia korzystamy z twórczej mocy naszego umysłu, nie zawsze jednak robimy to świadomie. Bywają takie momenty, gdy poddajemy się ciężkim emocjom i czarnym wizjom, które mogą doprowadzić do czarnych scenariuszy. Jednak równie dobrze możemy świadomie (tak często, jak to jest możliwe) wykorzystać moc wyobraźni, aby przyciągnąć do swojego życia rzeczy i zjawiska pozytywne, „lekkie”, twórcze, szczęśliwe. Jak? Poniżej kilka wskazówek jak skorzystać z twórczej mocy wizualizacji.

Twórcza wizualizacja – jak to się robi?

1. Wizualizuj raz dziennie – to w zupełności wystarczy, przynajmniej na początku. Przy wprowadzaniu zmian najważniejsza jest systematyczność. Lepiej to zrobić raz dziennie, a systematycznie, niż rzucić się w wir wyobrażeń i po kilkunastu dniach zarzucić wizualizację ze stanowczym stwierdzeniem „to niemożliwe!”. Myśl jest jak kropla wody, która stanowczo, po wielu latach jest w stanie wyrzeźbić formę nawet w kamieniu.

2. Na jedną „sesję” wizualizacji poświęć 5-10 minut – nie więcej. Kilka minut dziennie w zupełności wystarczy. Dłuższa sesja spowoduje rozproszenie uwagi, irytację, aż w końcu możesz dojść do wniosku, że w twoim przypadku wizualizacja nie działa.

3. Wyobrażaj sobie każdy możliwy szczegół – twórz w wyobraźni rozbudowane sceny, przedstawiające twoje odmienione życie. Wyobrażaj sobie rzeczy, które masz przed oczami, dźwięki, kolory, wrażenia dotykowe i zapachy. Niech obraz w twoich myślach będzie tak żywy i realny, jak to tylko możliwe. Bogactwo detali ma za zadanie rozbudzić twoją wyobraźnię, chęć do działania i zapoczątkować niesamowite zmiany, które już wkrótce nadejdą…

4. Poczuj emocje – radość, pewność siebie, zadowolenie – to wszystko, co będziesz odczuwał, gdy twoje wymarzone życie stanie się rzeczywistością. Dlaczego to jest tak ważne? Otóż emocje i uczucia bardzo mocno wzmacniają związane z nimi myśli. Myśli w ten sposób nabierają na sile i szybciej manifestują się w naszym życiu.

Niektóre osoby nie są w stanie wyobrazić sobie szczegółów w swoich wizualizacjach. Najprawdopodobniej takie osoby „widzą” uczuciami, w tym przypadku nie należy na siłę wymyślać szczegółów do swojej wizualizacji, lecz skupić się na emocjach i pozwolić Wszechświatowi zadziałać.

5. Wizualizuj sceny z własnym udziałem – jeśli chcesz, by to właśnie tobie przypadła rzecz, którą wizualizujesz, to musisz być elementem wizji. Przykładowo powiedzmy, że wizualizujesz nowy samochód. Zanim zamkniesz oczy, przyjrzyj się swoim dłoniom. Zauważ jakie są one niepowtarzalne: wszystkie palce, paznokcie, włoski, zmarszczki, a nawet pierścionki, które na nich nosisz, są jedyne w swoim rodzaju. A teraz wyobraź sobie, że to właśnie twoje dłonie obejmują kierownicę samochodu, którym najbardziej chciałbyś jeździć. Nie zatrzymuj się na dłoniach – niech cała twoja osoba stanie się elementem twojej wizji. Poczuj zapachy miejsca, które sobie wyobrażasz, może to być na przykład zapach soli morskiej w powietrzu lub woń dymu z kominka. No i oczywiście poczuj również radość. W końcu to właśnie o szczęście ci chodzi 🙂 Dzięki wywołanym emocjom znajdziesz się w samym środku sceny.

6. Wyobrażaj sobie rezultat końcowy lub jego następstwa – nie zastanawiaj się jak dotrzesz do celu. Wszechświat sam o to zadba, nie angażując ciebie zbytnio, jeśli tylko mu na to pozwolisz. Pozwól mu na to poprzez systematyczne wizualizacje, odczuwanie szczęścia, radości, lekkości życia oraz wyobrażenie sobie rezultatu końcowego.

Na koniec jeszcze mamy dla ciebie wiadomość od Wszechświata. Wszechświat gorąco pragnie, abyś był szczęśliwy i spełniał swoje marzenia. Komunikuje się z nami poprzez pomocnych ludzi, których spotykamy na swojej drodze życiowej, ciekawe książki, czy też artykuły, które „wpadają” nam w ręce. A czasem wysyła wiadomości, takie jak ta poniżej…

Wiadomość od Wszechświata

Kroki rozpoczynające podróż rzadko przypominają te, które ją kończą.
Różnią się kierunkiem, szybkością lub gracją, z jaką są wykonywane.
Uwierz więc proszę, że żadna z tych cech nie jest nawet w połowie tak ważna jak to, że w ogóle te kroki stawiasz.

Gdy zaczniesz już naprawdę iść do celu, będziesz podążał w kierunku,
który teraz nawet nie przeszedłby Ci przez myśl.

Na razie więc zacznij po prostu podążać dokądkolwiek.

Wszechświat

Na podstawie książki „Sztuka kreacji marzeń” Mike Dooley. „Sztuka kreacji marzeń” to pierwsza książka z serii INSPIRIO.  Książki wchodzące w skład serii są adresowane do lubiących wyzwania, szukających nowych rozwiązań i pragnących wprowadzać pozytywne zmiany w każdym aspekcie życia. W serii znajdą się zarówno książki, które mają ułatwić poprawienie jakości życia, ale także publikacje, które pomogą zaplanować rozwój kariery zawodowej.