res:
Stres? Problemy? Spokój jest rozwiązaniem!

Stres? Problemy? Spokój jest rozwiązaniem!

Dodaj komentarz

Żyjemy w czasach, w których stres stał się naszym nieodłącznym towarzyszem, a problemy mnożą się w zastraszającym tempie. Nierzadko zdarza się, że sami dodatkowo komplikujemy własne życie, zamartwiając się na zapas (a większość rzeczy, którymi się martwimy nigdy się nie zdarza!). Jak sobie z tym poradzić?

Uważność

Keith Park w swojej najnowszej książce „Spokój jest rozwiązaniem” przypomina starą jak świat zasadę – że najlepiej podejść do dręczącej nas kwestii z opanowaniem, świadomie używając spokojnej uwagi. Spokojna uwaga (inaczej uważność) to stan umysłu, który jest najkorzystniejszy podczas rozwiązywania problemów, ponieważ opiera się na zachowaniu równowagi pomiędzy czujnością a rozluźnieniem.

Kiedy jesteśmy czujni, a jednocześnie zrelaksowani, mamy możliwość skupienia się na danym problemie, ale nie fiksujemy się na nim, dzięki czemu możemy na niego spojrzeć z różnych punktów widzenia. Poszerzona, uważna świadomość pomaga znaleźć najwłaściwsze rozwiązanie i sprawia, że pozostajemy skoncentrowani na celach, a za sprawą ukierunkowanych intencji podejmujemy kroki, umożliwiające nam realizacje owych celów.

Spokój jest rozwiązaniem

Keith Park – licencjonowany psycholog kliniczny i certyfikowany doradca – w swojej najnowszej książce prezentuje strategie rozwijania uważności wykorzystywane od wieków przez wielkich myślicieli, mistrzów medytacji i specjalistów od rozwiązywania problemów. „Spokój jest rozwiązaniem” zawiera również:

idee i ćwiczenia, które pokazują, jak świadomie korzystać ze spokojnej uwagi przy rozwiązywaniu trudności życiowych i kreowaniu życia, jakiego pragniemy.

wskazówki, jak używać dwóch podstawowych umiejętności: poszerzania świadomości oraz koncentrowania myśli, aby skutecznie radzić sobie z problemami i osiągać upragnione rezultaty.

Każdy, kto pragnie uporać się z dręczącym go problemem, może szybko przystąpić do wykonywania opisanych przez autora ćwiczeń i skorzystać z ich dobroczynnego wpływu.

Wykorzystując zawarte w książce porady jesteśmy w stanie zwiększyć kontrolę nad naszymi myślami i emocjami, spokojniej i bardziej świadomie podchodzić do przydarzających nam się trudnych sytuacji, uwolnić się od negatywnych poglądów i poprawić swój stan zdrowia oraz relacje z innymi.

Źródło: materiały redakcji

>> Przeczytaj DARMOWY FRAGMENT książki <<

Książka „Spokój jest rozwiązaniem” jest dostępna w naszym sklepie:

Spokój jest rozwiązaniem