res:
Soki na syndrom dnia wczorajszego

Soki na syndrom dnia wczorajszego

1 komentarz

Sylwestrowa zabawa z alkoholem najczęściej bywa okupiona trudami poranka. Dlatego proponujemy soki, które pomogą złagodzić dolegliwości tzw. syndromu dnia wczorajszego, czyli, używając bardziej popularnego określenia, kaca.

Soki na syndrom dnia wczorajszego

Alkohol i brak snu skutkują wyczerpaniem organizmu oraz wypłukaniem witamin i minerałów. Aby w miarę szybko powrócić do równowagi należy wypocząć (nawet dodatkowa godzina snu w trakcie dnia będzie zbawienna) oraz postawić na dietę owocowo-warzywną z dodatkiem świeżo wyciskanych soków:

1. Sok pomarańczowy, grejpfrutowy, porzeczkowy – zawierają m.in. spore dawki witaminy C, potasu, fosforu i wapnia. Gaszą pragnienie i pysznie smakują.

2. Sok pomidorowy – zawiera m.in. witaminę C i potas kluczowe w powrocie do równowagi po imprezie alkoholowej. Sok pomidorowy jest polecany również przy stanach wyczerpania oraz po intensywnym wysiłku fizycznym.

3. Sok z kiszonej kapusty – pomaga szybko ugasić pragnienie, zaopatruje organizm w witaminy: C, K, z grupy B, żelazo, potas, wapń. Korzystnie wpływa na pracę wątroby, co w naturalny sposób pozwoli usunąć toksyny z organizmu.

4. Sok z granatu – bogate źródło witaminy C, E, A, z grupy B. Zawiera również potas, błonnik, białko, niacynę.

A korzystając z okazji życzymy radosnego wkroczenia w Nowy Rok 🙂