res:
Jak otworzyć czakry poprzez ćwiczenia fizyczne?

Jak otworzyć czakry poprzez ćwiczenia fizyczne?

Dodaj komentarz

Każdy ośrodek energetyczny jest powiązany z określoną częścią ciała. Wszystkie zaburzenia równowagi w czakrach mogą być oznaką potencjalnych chorób i problemów zdrowotnych. Jeśli będziemy mieć tego świadomość, w niektórych sytuacjach możemy zapobiec wystąpieniu dolegliwości, bo na długo przed pojawieniem się choroby będziemy w stanie podjąć działania zapobiegawcze.

Powiązania czakr i narządów wewnętrznych:

  • Czakra podstawy: układ kostny, mięśnie, układ immunologiczny, nadnercza;
  • Czakra sakralna: pęcherz moczowy, nerki, jajniki, macica, jądra i prostata;
  • Czakra splotu słonecznego: dolna cześć pleców, układ trawienny, trzustka;
  • Czakra serca: serce, płuca, grasica, ponownie układ immunologiczny;
  • Czakra gardła: barki, ręce, szyja, tarczyca;
  • Czakra trzeciego oka: oczy i przysadka mózgowa;
  • Czakra korony: ośrodkowy układ nerwowy, szyszynka.

Poprzez ćwiczenia fizyczne możemy otworzyć czakry i napełnić je energią życiową. Dzięki nim można też pobudzić i wzmocnić narządy powiązane z poszczególnymi ośrodkami energetycznymi.  Ćwiczenia wykonuj po kolei, zaczynając od czakry podstawy i kończąc na czakrze korony.

Czakra podstawy

Stań w lekkim rozkroku z nieznacznie ugiętymi kolanami. Wykonaj kilka skłonów. Następne przez parę chwil kołysz się w przód i w tył na ugiętych kolanach. W trakcie tego ćwiczenia wyobrażaj sobie kolor czerwony.

Czakra sakralna

Stań w lekkim rozkroku z nieznacznie ugiętymi kolanami. Połóż dłonie na biodrach i zacznij powoli wykonywać okrężne ruchy środkową częścią ciała. Zrób biodrami 10 obrotów zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a następnie 10 obrotów w przeciwnym kierunku. W czasie ćwiczenia wyobrażaj sobie kolor pomarańczowy.

Czakra splotu słonecznego

Stań w lekkim rozkroku i podskocz kilka razy. W trakcie tej czynności wyobrażaj sobie kolor żółty.

Czakra serca

Stań w lekkim rozkroku i wyprostuj ręce nad głową. Pozostań w tej pozycji i zrób głęboki wdech. Następnie powoli wypuść powietrze z płuc i wyciągnij ręce na boki. Pozostań w tej pozycji przez kilka sekund. Powtórz całość 3 razy. W czasie tego ćwiczenia wyobrażaj sobie kolor zielony.

Czakra gardła

Wykonaj kilka powolnych ruchów głową z boku na bok. Później zrób kilka powolnych obrotów w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a następnie w stronę przeciwną. Na koniec wykonaj kilka okrężnych ruchów barkami. W czasie wykonywania tego ćwiczenia wyobrażaj sobie kolor niebieski, możesz też nucić swoją ulubioną piosenkę.

Czakra trzeciego oka

Zacznij poruszać oczami w górę i w dół oraz na boki. Następnie spójrz w lewy górny róg, w prawy dolny róg, w prawy górny i w lewy dolny róg swojego pola widzenia. Powtórz to ćwiczenie z zamkniętymi oczami. Na koniec dwoma palcami swojej dominującej ręki delikatnie pomasuj punkt na czole położony między brwiami. W trakcie tych czynności wyobrażaj sobie kolor indygo.

Czakra korony

Połóż prawą dłoń na czubku głowy i delikatnie wykonaj nią kilka okrężnych ruchów w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Następnie za pomocą obu rąk zrób sobie masaż głowy. Na koniec ponownie połóż prawą dłoń na czubku głowy i delikatnie wykonaj nią kilka okrężnych ruchów w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. W czasie tego ćwiczenia wyobrażaj sobie kolor fioletowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o uzdrawianiu aury, sięgnij po „Kompletny podręcznik odczytywania i uzdrawiania aury” Richarda Webstera