res:
Odchudzanie i odkwaszanie organizmu w 7 krokach

Odchudzanie i odkwaszanie organizmu w 7 krokach

Dodaj komentarz

Zakwaszenie organizmu to zjawisko, które objawia się pod różnymi postaciami: od bólu głowy, częstych przeziębień, zmęczenia, przez problemy żołądkowe, aż po poważne choroby takie jak osteoporoza, paradontoza, nadciśnienie.

Zakwaszenie organizmu może być również przyczyną nadwagi. Aby pozbyć się uciążliwych dolegliwości, wystarczy wprowadzić parę zmian do swojego życia. Podpowiadamy, jakie kroki warto postawić na drodze do zdrowia 🙂

Krok 1. ZADBAJ O NAWODNIENIE

Twoim pierwszym krokiem na drodze do idealnej wagi powinno być pełne nawodnienie swojego ciała. Pij wodę, najlepiej alkaliczną, o pH równym 9.5 lub wyższym. Jeśli nie masz odpowiedniego sprzętu do wytwarzania takiej wody, dodaj do swojej wody sodę oczyszczoną lub inne sole mineralne. Twoje dzienne zapotrzebowanie na alkaliczną wodę wynosi w przybliżeniu 1 litr na około 13-14 kilogramów masy ciała.

Osoba ważąca około 80 kilogramów potrzebuje około 6 litrów wody, osoba o wadze około 50 kilogramów potrzebuje 4 litrów takiej wody; i tak dalej, i tak dalej.

Krok 2. JEDZ ZDROWO

Jedz w całości naturalne, nieprzetworzone pokarmy i buduj swoją dietę wokół zielonych warzyw i zdrowych tłuszczów. Możesz zrobić to stopniowo, pozwalając ciału przyzwyczajać się do nowego poziomu dostarczanej energii i powoli pozbywając się kwasów; dzięki temu szansa na pojawienie się nieprzyjemnych objawów, towarzyszących wydalaniu toksyn, będzie mniejsza.

Krok 3. ĆWICZ

Zaplanuj odpowiedni rodzaj ćwiczeń – w odpowiednich dawkach. Zastanów się nad spacerami, pływaniem, jazdą na rowerze, treningiem z obciążeniami, albo z wykorzystaniem przyrządów, lub dowolnymi innymi ćwiczeniami, które pomogą ci wydalić z organizmu zbędne kwasy wraz z potem. Niezależnie od tego, co wybierzesz, ćwicz przynajmniej pięć razy w tygodniu przez co najmniej piętnaście minut (aż do godziny) i upewnij się, że ćwiczenia sprawiają, że się pocisz. Oprócz tego, do aerobiku powinieneś dodać trening siłowy – trzy razy w tygodniu, z dniem przerwy pomiędzy sesjami.

Krok 4. KORZYSTAJ Z SUPLEMENTÓW

Kiedy już wiesz, co powinieneś jeść i pić, twoim następnym posunięciem powinno być uzupełnienie diety o suplementy bogate w elektrolity. Zwiększaj ich ilość stopniowo, aż do osiągnięcia pełnej dawki. Jeżeli chodzi o zielone drinki, zacznij od dodawania 1/4 łyżeczki od herbaty na litr wody, aż dojdziesz do pełnej łyżeczki na litr. Jeżeli twój organizm jest bardzo zakwaszony, zastąp zielone drinki dobrą, alkaliczną wodą i stopniowo dąż do tego, by dodawać zielony proszek do każdego litra wypijanego napoju. Przyjmuj suplementy w postaci kapsułek podczas posiłków, przynajmniej sześć razy dziennie. Warto uzupełnić dietę także w minerały koloidalne.

Krok 5. PRZYGOTUJ SWOJE ŚRODOWISKO EMOCJONALNE

Wszystkie główne elementy dbania o twoje ciało fizyczne są już na właściwym miejscu, ale nie znajdziesz się u kresu swej podróży, nim nie zadbasz również o swój umysł, serce i duszę. Musisz wyzwolić się z błędnego koła negatywnych myśli i emocji, które zakwaszają twoje ciało w równym stopniu, co cukier. Twój cały sposób życia musi się stać alkalizujący – nie tylko jedzenie i ćwiczenia, ale również twoje relacje, duchowość i funkcjonowanie emocjonalne. Oczyść się emocjonalnie, odśwież swojego ducha, odnajdź swoje prawdziwe „JA”. Nie tylko twoje ciało fizyczne potrzebuje przemiany.

Krok 6. WYZNACZ CELE I ZAPISZ JE

Najlepszym sposobem, by upewnić się, że w swojej podróży podążasz właściwą drogą i zmierzasz prosto do celu, jest ustalenie gdzie się znajdujesz w odniesieniu do tego, gdzie chcesz się znaleźć. Wyznacz sobie konkretny, wymierny cel – ile kilogramów chcesz zrzucić (albo jaka jest twoja wymarzona waga), jaki rozmiar chciałbyś nosić albo w jakie ubranie się zmieścić.

Krok 7. OCZYŚĆ SWOJE CIAŁO OD ŚRODKA

Potraktuj „ostatni” krok jako początek cyklu. Prawdziwy Cud pH dla utraty wagi zaczyna się od dwutygodniowego lub trzytygodniowego „oczyszczenia” lub „płynnej uczty”. Oto, co powinieneś zrobić: jedz tyle, ile tylko dusza zapragnie, ale upewnij się, że twoje jedzenie jest zielone, bogate w elektrolity i podawane w formie puree lub soku.

Upewnij się, że w twojej diecie znajdują się dobroczynne tłuszcze – często sięgaj po awokado, oliwę z oliwek i olej lniany. Musisz unikać zakwaszających produktów przez cały czas trwania „płynnej uczty”. Jak zwykle, jedz tak dużo surowych i nieprzetworzonych produktów, jak to tylko możliwe. Infuzja alkalicznej energii nie tylko oczyści twoje ciało z nagromadzonych toksyn i kwasów, ale również pozwoli twojemu organizmowi poświęcić całość energii na wewnętrzne samouzdrawianie.