res:
Leczenie ziołami - poznaj przydatne zioła na popularne dolegliwości

Leczenie ziołami – poznaj przydatne zioła na popularne dolegliwości

Dodaj komentarz

Zioła są najstarszymi „lekarstwami”, w dodatku wiele z nich możemy mieć za darmo. Poznaj właściwości kilku ziół pomocnych w popularnych dolegliwościach. Poniższy tekst ma charakter informacyjny, jeśli chciałbyś/chciałabyś skorzystać z mocy ziół w walce z chorobą, skorzystaj z pomocy specjalisty.

Leczenie ziołami

Uczep

Według fachowej literatury ziołoleczniczej uczep poprawia przemianę materii i oczyszcza organizm z toksyn, stąd też stosuje się go we wszystkich kuracjach oczyszczających, również po kuracjach antybiotykowych, w chorobach skórnych – wysypkach alergicznych, czyraczności, egzemie, półpaściu, łupieżu, wypadaniu włosów i łuszczycy. Może być również pomocny przy migrenie.

Babka szerokolistna

Według fachowej literatury ziołoleczniczej liść babki szerokolistnej warto stosować w chorobach układu pokarmowego, a szczególnie w przypadku nieregularnych wypróżnień, nieprawidłowej fermentacji i procesach gnilnych w jelicie grubym, w hemoroidach. Wspomagająco przy guzach nowotworowych, cystach, mięśniakach, również po operacji, chemioterapii czy radioterapii w celu oczyszczenia i regeneracji organizmu.

Marchew nasiona

Według fachowej literatury ziołoleczniczej nasiona marchwi rozszerzają naczynia krwionośne, podaje się więc je w przewlekłych stanach choroby wieńcowej, miażdżycy, nadciśnieniu. Tonizują również system nerwowy, zmniejszają stres, wzmacniają pracę mózgu. Pozytywnie wpływają na pracę wątroby, łagodzą problemy z trawieniem, poprawiają pracę jelit i nerek.

Wiesiołek

Według fachowej literatury ziołoleczniczej nasiona wiesiołka zapewniają zdrowie i zgrabną sylwetkę. Przede wszystkim poprawiają pracę wątroby i nerek, dzięki czemu następuje sprawniejsze oczyszczanie organizmu. Obniżają poziom cholesterolu i trójglicerydów, są więc pomocne w walce z chorobami krążeniowymi. Przynoszą ulgę w reumatyzmie, a także w łuszczycy, egzemie, trądziku czy wysypkach alergicznych. Opóźniają również procesy starzenia się skóry.

Bodziszek

Według fachowej literatury ziołoleczniczej bodziszek odnawia soki życiowe w organizmie i jednocześnie przyspiesza regenerację komórek. Stosowany jest nie tylko w chorobach krążeniowych czy reumatycznych, ale także wspomagająco w chorobach wyniszczających organizm, takich jak: zaniki mięśni, stwardnienie rozsiane, guzy nowotworowe czy choroby psychiczne.

Kurdybanek

Według fachowej literatury ziołoleczniczej kurdybanek przede wszystkim wzmacnia system odpornościowy, pomaga organizmowi zwalczać wirusy, infekcje i schorzenia przewlekłe. Zwiększa liczbę leukocytów. Poprawia też pracę serca, reguluje przemianę materii, oczyszcza wątrobę i nerki. Zbawiennie wpływa na osoby skrajnie wyczerpane, przeciążone problemami, koi nerwy, rozjaśnia umysł.

Liść mniszka lekarskiego

Liść mniszka to doskonałe zioło oczyszczające organizm. Stosowany jest więc w chorobach serca i układu krążeniowego, także przy reumatyzmie, chorych zatokach, prostacie, cukrzycy, osteoporozie. Wspomaga leczenie chorób skórnych. Jako środek moczopędny pomaga przy cellulicie i zatrzymaniu płynów.

Macierzanka piaskowa

Macierzanka przynosi ulgę w dolegliwościach układu pokarmowego – wzdęciach, niestrawności, nieżytach żołądka i jelit. Stosowana jest w chorobach dróg oddechowych, w reumatyzmie, w zaflegmieniu i wychłodzeniu organizmu. Uspokaja system nerwowy, także poprawia krążenie, wzmacnia pracę mózgu.

Biedrzeniec mniejszy

Stosowany jest on w przewlekłych schorzeniach górnych dróg oddechowych – likwiduje stany zapalne, usuwa chorobotwórczy śluz, także ropne substancje. Pomaga w przewlekłym nieżycie żołądka, jelit, dolegliwościach wątrobowych, w schorzeniach pęcherza i dróg moczowych oraz wspomagająco w kamicy nerkowej.

Kwiat mniszka lekarskiego

Kwiat mniszka stosuje się w przewlekłych nieżytach jamy ustnej, gardła, oskrzeli, uporczywym kaszlu, chrypce. Jest również cenny dla kobiet, ponieważ równoważy poziom hormonów, pomaga więc w niedomodze jajników, w zapaleniu przydatków, w zaburzeniach miesiączkowania, także w okresie przekwitania.

Źródło: materiały reklamowe Stefanii Korżawskiej