res:
Kąpiel w krzemie - o właściwościach wody krzemowej

Kąpiel w krzemie – o właściwościach wody krzemowej

Dodaj komentarz

Wodę krzemionkową natura stworzyła nie bez powodu. Ma właściwości antywirusowe i antybakteryjne. Chroni nas, oczyszcza, wzmacnia a także relaksuje. Z pożywieniem nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki trudno przyswajalnego krzemu. Rozwiązanie? Kąpiel w wodzie krzemowej.

Lecznicze właściwości krzemienia znane są od wieków. Sproszkowanym krzemieniem dezynfekowano rany, dzięki krzemiennym żarnom otrzymywano pyszną mąkę, krzemieniem wykładano  pomieszczenia, w których przechowywano mięso. Od dawna korzystano z krzemiennych studni. Zaobserwowano, że woda nich pochodząca jest przejrzysta, smaczna i ma właściwości lecznicze. Bez wody nie można wyobrazić sobie życia, składa się z niej człowiek. W środowisku wodnym zachodzą wszystkie formy przemiany materii, woda jest przewodnikiem większości procesów życiowych. Jeśli jesteśmy tego świadomi, potrafimy docenić znaczenie aktywowanej krzemieniem wody.

Badania wykazały, że krzemień zmienia właściwości wody. Homeopatyczne dawki krzemu sprawiają, że zyskuje ona alkaliczny odczyn. Powstają w niej struktury złożone z ujemnych jonów tlenu, które mają nieocenioną wartość dla naszego życia. Dzięki nim organizm funkcjonuje prawidłowo, ponieważ mają takie samo działanie uspokajające i regulujące poziom serotoniny w organizmie jak chemiczne środki uspokajające, lecz bez ich szkodliwych konsekwencji.
Krzemień oraz woda tworzą koloidy, które wchłaniają zanieczyszczenia i obcą mikroflorę. Dlatego woda krzemowa sama się oczyszcza – szkodliwe substancje wytrącają się i opadają na dno. Staje się przejrzysta, harmonijnie łączy w sobie smak i świeżość wody źródlanej. Długo się nie psuje. Zaktywowana krzemieniem woda ogranicza rozwój bakterii, które wywołują gnicie i fermentację. Działa silnie oczyszczająco, ponieważ wiąże metale ciężkie, substancje radioaktywne i inne szkodliwe związki, wyprowadzając je z organizmu.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.studiosante.com

Żeby prawidłowo funkcjonować, człowiek potrzebuje 20-30 mg krzemu na dobę. Jest on podstawowym elementem tkanki chrzęstnej, kostnej i łącznej a także wchodzi w skład niektórych narządów. Krzem występuje we wszystkich płynach ustrojowych i tkankach ludzkiego organizmu.

Chociaż krzem tworzy skorupę ziemską i jest po tlenie najpopularniejszym mikroelementem na świecie, jednak nie istnieje w formie, którą moglibyśmy zjadać, by dostarczać jego odpowiednią ilość organizmowi. Najwięcej  krzemu zawiera skrzyp, który aż w 60 proc. składa się z tego pierwiastka. Pokrzywa, podbiał, kozieradka i ptasi rdest też go w sobie mają. Poza tym znajduje się w łuskach ziaren niektórych zbóż (sięgajmy po chleb razowy, płatki owsiane, otręby pszenne) i w roślinach strączkowych oraz w skórce owoców (nie obierajmy jabłek, gruszek, jedzmy agrest i winogrona ze skórką). Krzemu z powodzeniem możemy szukać również w czosnku, szczypiorku oraz w mleczku pszczelim. Dużo krzemu zawiera woda źródlana. W pożywieniu jest go jednak o wiele za mało jak na nasze potrzeby. Dodatkowo jedynie od 3 do 5 proc. krzemu dostarczanego w pożywieniu, pozostaje w organizmie, ponieważ jest słabo przyswajalny. Nie sprawdzają się również suplementy. A szkoda, ponieważ

krzem wpływa korzystnie na:

– skórę,
– włosy, paznokcie,
– stawy, kości, wiązadła, tkankę łączną,
– naczynia krwionośne,x
– wątrobę i cały układ trawienny,
– poziom cukru we krwi,
– przemianę materii,
– wzrost u dzieci,
– stany zapalne,
– odporność organizmu,
– ogólny przepływ energii,
– stan emocjonalny.

Kąpiel w wodzie krzemowej sprawia, że ten cenny i potrzebny pierwiastek zasila organizm swoim działaniem.

Woda krzemowa

przywraca naturalne piękno, ponieważ pomaga przy:

– starzeniu skóry (przyspiesza procesy przemiany materii w komórkach, regenerują włókna kolagenowe i elastylowe, co daje efekt młodszej gładkiej skóry),
– łamliwości włosów i paznokci.

ma właściwości lecznicze, ponieważ pomaga przy:

– ogólnym osłabieniu organizmu (uodparnia, bo we krwi rośnie liczba limfocytów T i B),
– otyłości i problemach z przemianą materii,
– cukrzycy (zmniejsza poziom cukru we krwi),
– schorzeniach wątroby (wspomaga wydzielanie się żółci, oczyszcza z toksyn),
–  rozstroju żołądka ( łagodzi procesy zapalne w układzie trawiennym),
– wysokim poziomie cholesterolu,
– miażdżycy (zapobiega odkładaniu płytek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych),
– nadciśnieniu,
– niewydolności nerek,
– alergiach, trądziku, zapaleniach i podrażnieniach skóry (naskórek szybciej się regeneruje),
– oparzeniach, skaleczeniach, stłuczeniach, owrzodzeniach,

– zapaleniu spojówek ( łagodzi swędzenie i zapalenie),
– bólach mięśni po dużym wysiłku,
– opóźnieniu wzrostu u dzieci,
– żylakach,
– zwyrodnieniu i chorobach stawów,  demineralizacji i urazach kości, uszkodzeniach tkanki łącznej,
– zaburzeniach układu hormonalnego (harmonizuje go w okresie menopauzy)

wpływa pozytywnie na stan psychiczny, ponieważ łagodzi:

– stany depresyjne,
– bezsenność,
– zmęczenie,
– a także wzmacnia witalność, optymizm i pogodę ducha.

W Studio Sante w Warszawie możesz skorzystać z kąpieli w jacuzzi z wodą borowo-krzemową. Więcej na www.studiosante.pl

Artykuł sponsorowany