res:
CzaroMarownik 2017 radzi, jak dbać o zdrowie

CzaroMarownik 2017 radzi, jak dbać o zdrowie

Dodaj komentarz

CzaroMarownik to kalendarz zupełnie niezwykły. Można powiedzieć “nie z tej planety”. Jednak nie tylko miłośnicy astrologii znajdą w nim swoje ulubione strony.

CzaroMarownik 2017 to także ukłon w stronę naturalnych przepisów na zdrowe potrawy, prozdrowotnych i praktycznych właściwości olejków eterycznych, czy prostych ćwiczeń wzmacniających nasze ciało i przy okazji… duszę. W sięganiu do natury i czerpaniu z jej prozdrowotnych mądrości nie ma żadnej magii. Jednak wpływ, jaki ma na nasze ciało i duszę możemy określić jako iście magiczny.

ZDROWE POTRAWY Z NUTKĄ NATURALNEJ MAGII

W CzaroMarowniku znajdziecie wiele niezwykle prostych, jednocześnie spektakularnych pomysłów na ciekawe i zdrowe dania. Jednym z nich jest przepis na jajka faszerowane z czerwoną soczewicą lub pesto z mniszka i suszonych na słońcu pomidorów. Z kalendarza dowiecie się także, że istnieją jadalne drzewa. Wiele z nich rośnie w naszym najbliższym otoczeniu, a ich główną zaletą jest… słodycz płynąca prosto z natury.

Eliksir z liści winogron to sposób na ekspresowe dostarczenie do organizmu antyoksydantów i witamin z grupy B. Zdrowy bekon z kokosa w przeciwieństwie do swojego ciężkostrawnego odpowiednika, będzie prawdziwym balsamem dla naszego żołądka. Sprawdzi się jako dodatek do kanapek i element codziennej, zdrowej diety. Przepis na eliksir i zdrowy bekon znajdziecie na letnich stronach CzaroMarownika.

W kalendarzu można odnaleźć także naturalne substytuty dla codziennych używek. Jeżeli kochacie Red Bulla lub inne napoje energetyczne, ale unikacie ich ze względu na szkodliwy wpływ zawartych w nim substancji na ciało człowieka, sięgnijcie po odpowiednik tego napoju prosto z natury. Naturalny izotonik, czyli chia fresca to przepis na pobudzający napój bez skutków ubocznych. Miłośnikom alkoholu i drinków, którzy są na diecie i muszą unikać napojów wyskokowych z pewnością przypadnie do gustu przepis na zdrowe, bezalkoholowe mojito. Aby go znaleźć zajrzyjcie na lipcowe strony kalendarza.

ZDROWE POTRAWY DLA CIAŁA

Fanki naturalnych kosmetyków także znajdą w CzaroMarowniku kilka niezwykle cennych i zdrowych przepisów, np. na słodki peeling do ust. Wystarczą trzy składniki, żeby cieszyć się pięknymi i kuszącymi ustami bez chemii. W niezwykle prosty sposób można także wykonać tonik z chabrem bławatkiem lub peeling z gorzkiej soli. Ze stron kalendarza dowiecie się także, jakie składniki powinien zawierać dobry krem.

Kalendarz to także bogate źródło praktycznej, prozdrowotnej wiedzy, np. dotyczącej naturalnego sposobu na kaca. Jeżeli już słyszeliście, że zatrucie organizmu alkoholem można pokonać bez aspiryny i środków przeciwbólowych, ale np. sok z ogórków was rozczarował, sięgnijcie po porady autorek kalendarza. Dowiecie się np., że istnieją znacznie silniejsze, naturalne sposoby, które nie tylko pozwolą Wam w pełni cieszyć się dniem “po” ale także wzmocnią Wasz organizm i będą cennym źródłem substancji odżywczych.

Autorki kalendarza poświęciły także aż dwie strony na informacje związane z wykorzystaniem olejków eterycznych w walce z komarami. Natura jest sposobem na wszystko, trzeba tylko sięgnąć do źródeł odpowiedniej wiedzy.

ZDROWE POTRAWY I O WIELE WIĘCEJ

Jeżeli jeszcze nie słyszeliście, o sklepach, w których nie korzysta się w ogóle z plastikowych opakowań, już czas, żebyście poznali zasady, jakimi się rządzą. CzaroMarownik zapozna Was z jednym z nich.

Ponadto, wiele osób z pewnością będzie zaskoczonych faktem, że wzrok można ćwiczyć. Mięśniami ocznymi rządzą te same prawa, które dotyczą każdej innej tkanki mięśniowej w naszym ciele. Okazuje się, że wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, aby poprawić nasz wzrok. Wskazówki, jak to zrobić znajdziecie na przełomie lutego i marca. 🙂

Być może dla wielu z Was fakt, że w kalendarzu księżycowym znajduje się wiele wskazówek wzmacniających Wasze zdrowie, będzie niemałym zaskoczeniem. Jednak szybko przekonacie się, że przeglądając ten niecodzienny kalendarz, zaskoczenie będzie Wam towarzyszyło niemal na każdej stronie. 🙂

czaromarownik2017