res:
Ćwiczenie z jogi Kundalini na stres i zmęczenie

Ćwiczenie z jogi Kundalini na stres i zmęczenie

1 komentarz

Oto proste ćwiczenie z jogi kundalini, które pomoże szybko pozbyć się stresu. Jest przydatne również w stanach zmęczenia, zniechęcenia, zmęczenia i niskiego poziomu energii. Po prawidłowym wykonaniu ćwiczenia można mieć wrażenie, że wewnętrzna energia „wymieniła się” na nową, „świeższą”.

Ćwiczenie na początku należy wykonywać przez 3-4 minuty i stopniowo zwiększać czas ćwiczeń do 10-11 minut. Osoby w słabej kondycji fizycznej mogą mieć lekkie zawroty głowy i zakwasy na rękach – ćwiczenie jest dość intensywne.

A więc przystąpmy do pracy 🙂

1. Ćwiczenie można wykonać na stojąco lub na siedząco, w przewietrzonym pomieszczeniu.

2. Ręce należy wyciągnąć na boki, tak, aby z linią barków tworzyły linię prostą (ręce równoległe do podłogi). Wnętrze dłoni jest skierowane ku górze. Palce należy zgiąć w „szpony” (palce w tym momencie są trochę zgięte, dłonie wyglądają tak, jakbyśmy mieli chwycić z drzewa jabłko). Palce należy mocno napiąć.

To jest nasza pozycja wyjściowa. Teraz będziemy intensywnie oddychać i ruszać rękoma.

3. Bierzemy krótkie, szybkie i intensywne wdechy i wydechy. Wraz z wdechem ręce unosimy do góry, nad głowę, wraz z wydechem ręce wracają do pozycji wyjściowej. Rękoma poruszamy szybko. Dłonie są cały czas napięte.

I jak wrażenia? 🙂