res:
Ametyst - kamień naszych emocji

Ametyst – kamień naszych emocji

Dodaj komentarz

Ametyst – ten półszlachetny minerał, będący odmianą kwarcu, o naturalnej barwie w kolorze fioletu lub głębokiej purpury nie przestaje zachwycać tych, którym dane jest na niego spojrzeć. Swoją nazwę zawdzięcza greckiemu słowu amethystos – niepijany. Dlatego z dawien dawna wiadomo, że znakomicie sprawdza się w łagodzeniu uzależnień.

Z kart starych kronik wyczytać można, że w czasach starożytnych używano go jako amuletu, dodawano sproszkowany ametyst do wina, bądź też pito je z pucharów tym minerałem zdobionych, co miało zapobiegać zbyt szybkiemu upijaniu się. 

W sanskrycie określany jako cacunda ametyst nosi miano kamienia przynoszącego szczęście, chroniącego przed melancholią. Pogłębia też modlitwę, otwierając na wyższe poziomy duchowe, co czyni ją bardziej mistyczną. Dlatego też nierzadko robiono z niego różańce, a także male – tybetańskie i indyjskie sznury modlitewne.

Ametyst – działanie, zastosowanie

Ametyst to kamień naszych emocji. Daje poczucie bezpieczeństwa i harmonii. Przynosi i wspomaga transformację. Zamienia też w pozytywne nasze negatywne uczucia. Oprócz tego:

  • Rozwija altruizm i współczucie, polecany jest zatem tym, którzy niosą pomoc innym.
  • Wprowadza harmonię w relacjach partnerskich.
  • Chroni przed lękami.
  • Doskonale sprawdza się w sytuacjach, kiedy cierpimy na bezsenność, wówczas najlepiej położyć kamień pod poduszką. Odsuwa także koszmary senne.
  • Rozwija intuicję i zdolności paranormalne. Jest pomostem między niebem a ziemią i, co interesujące, ułatwia kontakt z aniołami i wyższą jaźnią.
  • Leczy zmiany skórne, reguluje także szyszynkę i przysadkę mózgową.
  • Oczyszcza naczynia krwionośne ze złogów. Wspomaga leczenie żylaków i miażdżycy.
  • Przynosi ulgę w schorzeniach układu pokarmowego.
  • Sprawdza się też w łagodzeniu migrenowych bólów głowy – trzeba wówczas na czakrze trzeciego oka umieścić surowy kryształ ametystu, a na czakrach stóp przykładać czarne obsydiany.

Przeczytaj również Kamienie naturalne chroniące i rozszerzające aurę.

ametyst

Gdzie są wydobywane ametysty?

Obecnie ametysty wydobywane są w Brazylii, Indiach na Uralu, na wyspie Cejlon, w Urugwaju, Iranie, na Madagaskarze i w Meksyku. Jednak nierzadko spotkać je można na Dolnym Śląsku.

Ametyst w kosmetyce

Małe ametysty warto włożyć do kremu, wzmacniając jego działanie wygładzające i rozjaśniające cerę.

Czasem garść tych kryształków warto wsypać do kąpieli lub sporządzić z nich wodę ametystową, którą można smarować zmiany skórne lub używać jej do przemywania twarzy. Nadaje się też do picia przez dzieci – będzie je wyciszała. Woda ametystowa dobra jest również na ukąszenia owadów, zwłaszcza kleszczy.

Artykuł pochodzi z gazety Natura & Zdrowie, 01 wrzesień/październik 2017

Ametyst kupisz w Magicznej Galerii CzaryMary.pl
 Oto piękne kamienie i wisiory z ametystem >>