res:
BSM - na czym polega ta metoda uzdrawiania i jak to zrobić samemu?

BSM – na czym polega ta metoda uzdrawiania i jak to zrobić samemu?

Dodaj komentarz

BSM to jedna z metod leczenia w ramach medycyny niekonwencjonalnej. Nie są w niej uwzględniane żadne preparaty chemiczne ani środki lecznicze. Jedyną formą ingerencji jest położenie rąk na głowie, a dokładniej w miejscu tych ośrodków kory mózgowej, które odpowiadają za chore narządy ciała.

BSM – co to jest i na czym polega?

BSM to inaczej samoleczenie, którego podstawą jest przekonanie, że ośrodki ludzkiego mózgu są ściśle połączone z poszczególnymi częściami ciała i dzięki temu można leczyć choroby w sposób całkowicie bezinwazyjny. Metoda ta często kojarzona jest z uzdrawianiem, ponieważ jej nieodłącznym elementem jest przykładanie rąk do głowy. Zwolennicy takiej formy terapii zwracają uwagę, że dłoń należy trzymać nieruchomo i przez długi czas w miejscu tych ośrodków kory mózgowej, które odpowiadają za chorą część ciała.

Na czym polega BSM? Naturalne promieniowanie (bioemanacja) ukryte w ludzkich dłoniach ma przywracać wewnętrzną równowagę organizmu i w konsekwencji prowadzić do samoleczenia. Zabieg może być wykonywany samodzielnie lub z udziałem innej osoby. Jest bezpieczny i polecany również dla dzieci i zwierząt. Nie ma wątpliwości, że jest to teoria kontrowersyjna – dyplomowani lekarze odnoszą się do niej sceptycznie, a jej zwolennicy przekonują, że dzięki dobroczynnemu działaniu fal elektromagnetycznym można wyrównać tzw. „pole życia”.

⇨ Holistyczna Metoda Samouzdrawiania – jak to działa?

Kiedy powstało BSM?

Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie, kiedy powstała metoda BSM. Jej historia jest stosunkowo krótka i jej początków nie należy szukać w medycznych teoriach Dalekiego Wschodu. Samoleczenie jako alternatywa dla tradycyjnej medycyny zostało wynalezione w 1974 r. przez Eugeniusza Uchnasta – emerytowanego pułkownika, prawnika i historyka z Warszawy. To właśnie on uważany jest za autora i pioniera tej metody – w niekonwencjonalny sposób miał wyleczyć się z dokuczliwego bólu lewego biodra i kolana.

Ten niecodzienny pogląd na medycynę doczekał się wielu naśladowców. Do jego popularyzacji przyczynił się między innymi Piotr Lewandowski, który dopracował pojęcie pola elektromagnetycznego. Według przekonań Lewandowskiego, to właśnie zmiany w jego obrębie odpowiedzialne są za powstawanie chorób, a poszukiwanie równowagi jest kluczem do zdrowego i szczęśliwego życia. Metoda BSM doczekała się też filmu dokumentalnego pt. „Samoleczenie bioemanacyjnym sprzężeniem z mózgiem”.

Przykładowe pozycje w leczeniu BSM

Samoleczenie, mimo że nie wymaga nakładów finansowych i stosowania leków, to metoda dla cierpliwych. Wymaga ona czasu, koncentracji oraz systematycznych ćwiczeń. Wśród przykładowych pozycji w leczeniu BSM znajdziemy między innymi:

  • Trzymanie obu dłoni na głowie – w ten sposób chory może oddziaływać na wszystkie narządy wewnętrzne, które aktualnie zmagają się ze schorzeniami.
  • Trzymanie dłoni z tyłu głowy – jest to pozycja, która według zwolenników metody BSM może pomóc w przypadkach upośledzenia wzroku, jak również eliminuje ból gałek ocznych, który dokucza ludziom pracującym przy komputerze.
  • Trzymanie dłoni na czubku głowy – to nic innego jak poszukiwanie i ustalanie sfery czuciowej. Jest to podstawowa pozycja, bez które trudno wprowadzić w życie pozostałe praktyki. Tylko systematyczne ćwiczenia pomagają w osiągnięciu perfekcji w tym zakresie.

BSM nie pochłania kosztów, jednak jej wdrożenie wymaga wnikliwego zapoznania się z literaturą na temat samoleczenia.

⇨ Interesują Cię naturalne metody uzdrawiania? Ten zbiór literatury jest dla Ciebie