res:
Zupa krem z kurek według Lata w kuchni Pięciu Przemian

Zupa krem z kurek według Lata w kuchni Pięciu Przemian

Dodaj komentarz

W sprzedaży jest dostępna kolejna książka z serii Gotowanie według Pięciu Przemian„Lato w kuchni Pięciu Przemian”. Anna Czelej odsłania przed nami kolejne przepisy na zdrowe i smaczne potrawy.  „Lato w kuchni Pięciu Przemian” to ponad 100 przepisów z wykorzystaniem sezonowych, wegetariańskich, a także bezglutenowych składników, które powinny znaleźć się w twoim letnim menu. Lato to jedyna pora roku, tak obfita w świeże warzywa i owoce, dlaczego więc z nich nie skorzystać?

Dziś proponujemy zupę krem z kurek. Grzyb kurka (inaczej: pieprznik jadalny) jest bogaty przede wszystkim w wodę, składa się również z tłuszczu i białka oraz niewielkich ilości wapnia, fluoru, potasu, jodu oraz witamin z grupy B, C, D. Kurki często jadamy ze śmietaną, jednak możemy ich użyć w dziesiątkach różnych przepisów, poniżej jeden z nich – zupa krem z kurek według Pięciu Przemian.

Zupa krem z kurek

Składniki i wykonanie:

O – 2 litry wrzątku0, 1 świeży listek lubczyku
Z – 1 łyżeczka masła, 2 młode marchewki, 6 ziemniaków
M – 1 cebula, 1 gałązka świeżego rozmarynu, 2 ziarenka ziela angielskiego, szczypta pieprzu
W – sól do smaku
D – 1 gałązka świeżego estragonu

Ugotować zupę, pod koniec gotowania dodać:

O – 1 garść świeżego majeranku
Z – 1 garść kurek
M – 1 gałązka świeżego rozmarynu
W – 1 łyżeczkę tamari

Gotować 5 minut, zmiksować blenderem, dodać:

D – 1 łyżkę śmietany 18%
O – 1 łyżkę świeżego koperku

Wszystkie składniki dokładnie wymieszać.

Pamiętajmy, że jest to przepis według Pięciu Przemian i wszystkie składniki należy dodać do siebie w ścisłej kolejności. Poniżej jeszcze „ściąga” wyjaśniająca, co oznaczają literki „O”, „Z”, „M”, „W” oraz „D”.

O – Żywioł Ognia
Z
– Żywioł Ziemi

M – Żywioł Metalu
W – Żywioł Wody
D – Żywioł Drzewa

Przepis udostępniony dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej strony wKuchniPieciuPrzemian.pl. Przepis na zupę krem z kurek jest zaczerpnięty z książki „Lato w kuchni Pięciu Przemian”.