res:
Zdrowie z natury - twoja domowa apteczka leków naturalnych

Zdrowie z natury – twoja domowa apteczka leków naturalnych

Dodaj komentarz

Zdrowie z natury – książka, która zrobiła wielką furorę za granicą, wreszcie doczekała się polskiego wydania. Jej autorką jest Burke Lennihan, wybitna ekspertka od medycyny niekonwencjonalnej, specjalistka w zakresie uzdrawiania holistycznego i homeopatycznego, a także wykładowczyni na dwóch uczelniach: Uniwersytecie Harvarda i Lesley University. Jej krąg zainteresowań obejmuje również zdrowe odżywianie, a połączenie tej dziedziny z homeopatią zaowocowało niezwykle interesującymi pozycjami książkowymi, z których jedna jest już dostępna do kupienia w naszych księgarniach.

Domowa apteczka leków naturalnych

W swojej książce autorka przekonuje, że każdy z nas może pokonać najpowszechniejsze dolegliwości typowe dla współczesnego człowieka. Wymienia ich ponad pięćdziesiąt. Są to, między innymi, tak znane nam problemy zdrowotne, jak afty, migreny, bóle pleców, głowy i stawów, reakcje alergiczne, biegunki, zaparcia, wzdęcia, przeziębienia, problemy ze wzrokiem i słuchem, trądzik, skaleczenia i oparzenia, a nawet efekty uboczne leczenia antynowotworowego.

Autorka, dając wyraz ugruntowaniu w medycynie holistycznej, nie pomija także kwestii zdrowia psychicznego, dostarczając cennych wskazówek, jak radzić sobie z trudnymi stanami emocjonalnymi, uczuciem lęku i przygnębienia. Ta książka to zarówno poradnik po naturalnych remediach przydatnych w eliminowaniu najpowszechniejszych dolegliwości, jak i podręczna pomoc psychologiczna w leczeniu nagłego przypływu negatywnych emocji: wściekłości, zazdrości, smutku, przerażenia czy samotności.

Burke Lennihan nie tylko doradza czytelnikom w kwestiach zdrowego żywienia, ale podpowiada także, jak stosować poszczególne suplementy w zależności od wieku i kondycji fizycznej, odsyła do innych wartościowych książek i stron internetowych poświęconych medycynie naturalnej, a ponadto szczegółowo odnosi się do problemu zdrowia emocjonalnego w jego aspekcie holistycznym. Okazuje się bowiem, że odpowiednie żywienie, suplementacja oraz zdrowie emocjonalne tworzą solidne podstawy, odzwierciedlające sposób, w jaki funkcjonujemy na co dzień. Przyczyną dolegliwości fizycznych są często brak zbilansowanej diety, nieodpowiedni poziom egzogennych kwasów tłuszczowych czy toksyczny ładunek metali ciężkich w organizmie. Te z kolei wpływają na nasze stany emocjonalne. I tak koło się zamyka. Jeśli więc chcemy naprawdę zadbać o swoje zdrowie, musimy wziąć pod uwagę wszystkie jego aspekty. I tu właśnie przychodzi w sukurs domowa apteczka leków, których siła tkwi w otaczającej nas naturze.

Zdrowie z natury

Dodatkowym atutem książki jest uporządkowanie w kolejności alfabetycznej wszystkich omówionych dolegliwości. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że autorka, opisując poszczególne problemy zdrowotne, podaje zarówno sposoby na szybką pomoc, jak i na leczenie długofalowe.

Bezcenne są również tak zwane życiowe porady, pozwalające szybko i skutecznie pozbyć się dolegliwości w przypadku, gdy zawodzą wszystkie inne formy leczenia. Co ciekawe, temat, który przecież do najłatwiejszych nie należy, został omówiony w sposób nieskomplikowany. Książka zachęca do dalszych poszukiwań i inspiruje do spojrzenia łaskawszym okiem na naturalne zasoby naszej planety.

Mimo że na rynku wydawniczym w Polsce znajduje się już sporo tytułów traktujących o medycynie niekonwencjonalnej, książka Burke Lennihan różni się od nich zasadniczo: ujmuje ciekawym spojrzeniem na kwestię zdrowia człowieka, pragmatycznym podejściem do licznych problemów, które mogą dotknąć nas wszystkich, oraz wielkim szacunkiem dla natury, która w dzisiejszych czasach, niestety, zbyt rzadko poddawana jest głębszej refleksji. Co najistotniejsze jednak, książka stanowi bezcenny skarb, dzięki któremu powrót do zdrowia będzie nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Nota o autorce – Burke Lennihan, specjalistka w zakresie uzdrawiania holistycznego i homeopatycznego, a także wykładowczyni na dwóch uczelniach: Uniwersytecie Harvarda i Lesley University. Pochodzi z rodziny lekarskiej. Po ukończeniu studiów na prestiżowym Uniwersytecie Harvarda otworzyła sklep ze zdrową żywnością i zajęła homeopatią, pobierając lekcje u najsłynniejszego na świecie homeopaty – Luca de Scheppera. Jest autorką kilku książek z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej.

Tekst: Beata Piecychna