res:
Zalety kosmetyków naturalnych. Oto, dlaczego warto je stosować

Zalety kosmetyków naturalnych. Oto, dlaczego warto je stosować

Dodaj komentarz

Chyba każda kobieta chce wyglądać pięknie i czuć się atrakcyjnie. Aby zamaskować defekty swojej urody, a uwydatnić jej atuty stosujemy różnego rodzaju kosmetyki. Dużą wagę przywiązujemy też do pielęgnacji skóry twarzy i całego ciała. Obecnie półki w drogeriach uginają się od kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych, a każdy z nich kusi wielobarwnym opakowaniem, czy pięknym zapachem. Jednak w ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się kosmetyki naturalne. Niejedna kobieta całkowicie zrezygnowała z kosmetyków konwencjonalnych na rzecz ich ekologicznych odpowiedników. Na czym polega fenomen ekokosmetyków? Jakie mają zalety i czy naprawdę warto je stosować?

Naturalne, czyli bezpieczne dla skóry

Kosmetyki naturalne są zazwyczaj bardziej przyjazne dla skóry niż te, które w składzie mają mnóstwo chemii. Sięgając po ekokosmetyki wyświadczamy przysługę nie tylko swojej skórze, ale również swemu zdrowiu. W kosmetykach konwencjonalnych niejednokrotnie można znaleźć substancje, które wykazują działanie rakotwórcze, takie jak SLS-y, glikole i oleje mineralne. Poza tym zawarte w nich składniki często powodują przesuszanie skóry, zaczerwienienia i wysypkę. Stosowanie kosmetyków naturalnych nie ma takiego negatywnego wpływu, dlatego po ich użyciu skóra na twarzy i całym ciele wygląda promiennie i zdrowo.

8 naturalnych olei do domowych kosmetyków »

Preparaty ekologiczne są też doskonałym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemami skórnymi, zwłaszcza z zaskórnikami i trądzikiem. W przeciwieństwie do zwykłych kosmetyków, naturalne produkty nie powodują zapychania porów ani nie zaburzają gospodarki hormonalnej organizmu. Z tego względu kosmetyki naturalne są też świetnym wyborem dla alergików. Substancje zapachowe i sztuczne barwniki zawarte w preparatach konwencjonalnych łatwo powodują podrażnienie skóry, swędzenie, pieczenie i inne dolegliwości. Natomiast kosmetyki naturalne mają proste składy, przyjazne i łagodne dla skóry, dlatego z powodzeniem mogą być używane przez osoby ze skłonnością do reakcji alergicznych.

Kosmetyki produkowane z troską o środowisko

Wraz ze wzrostem świadomości konsumenckiej kosmetyki naturalne zyskują na popularności. Jak nigdy wcześniej jesteśmy teraz świadomi, że działania człowieka ogromnie wpływają na stan naszej planety. Chcemy więc robić wszystko, by się o nią troszczyć. Podobny cel przyświeca wielu producentom kosmetyków naturalnych.

Certyfikowane preparaty zawierają składniki pochodzące z ekologicznych upraw i hodowli. Nie stosuje się na nich sztucznych nawozów lub zanieczyszczających naszą planetę oprysków zwalczających szkodniki.

Kosmetyki naturalne często sprzedawane są w opakowaniach z surowców wtórnych. Zamiast wszechobecnego w kosmetyce konwencjonalnej plastiku, producenci ekologicznych preparatów coraz częściej stawiają na materiały nadające się do recyklingu. Etyczna strona ekokosmetyków z pewnością zachęca do kupna szczególnie wegan oraz inne osoby, którym los zwierząt nie jest obojętny. Produkty ekologiczne nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają substancji odzwierzęcych.

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne?

Wiele osób, po tym jak pierwszy raz sięgnęło po ekokosmetyki, już nigdy nie wróciło do kosmetyków konwencjonalnych. Warto na własnej skórze przekonać się o niezwykłym działaniu naturalnych składników. Jeśli nasze zdrowie, wygląd naszej skóry oraz dobro środowiska nie są nam obojętne, korzystajmy z produktów bezpiecznych, łagodnych i ekologicznych.

Owoc granatu – właściwości zdrowotne i kosmetyczne »