res:
Właściwości zielonej herbaty

Właściwości zielonej herbaty

2 komentarze

Zielona herbata jest doceniana głównie w krajach Azjatyckich, na Zachodzie stopniowo rośnie jej popularność, głównie ze względu na to, że coraz więcej mówi się o jej wielu zdrowotnych właściwościach. Jest jedną z najstarszych herbat, ma ponad 5 000 lat.

Zarówno zielona jak i czarna herbata pochodzą z tego samego drzewa herbacianego, przy czym różni je proces produkcji. Aby otrzymać zieloną herbatę, świeżo zebrane liście pozostawia się do osuszenia, a następnie poddaje obróbce cieplnej, aby zapobiec fermentacji. Dzięki temu liście zachowują swój naturalny, zielony kolor. Natomiast czarna herbata powstaje z liści poddanych procesowi utleniania, czyli fermentacji.

Właściwości zielonej herbaty

Ostatnimi czasy coraz więcej mówi się o zdrowotnych właściwościach zielonej herbaty. Przy czym pojawiają się sceptyczne głosy, podkreślające, że aby faktycznie herbata miała działanie lecznicze musi być wypita w bardzo dużych ilościach – kilkaset filiżanek dziennie (!). Jak ze wszystkim, warto znaleźć złoty środek, posłuchać co mają do powiedzenia naukowcy, zwolennicy, sceptycy, a później spróbować i wyciągnąć swoje wnioski. Na pewno zielona herbata ma tę główną przewagę nad czarną, że nie została poddana fermentacji, co pozwala zachować jej dobroczynne właściwości, których czarna siłą rzeczy została pozbawiona. Na pewno również sama herbata nie pomoże na różne problemy zdrowotne, jeśli człowiek w ogóle nie dba o swoje zdrowie. A teraz kilka słów o jej właściwościach:

– Krótko parzona herbata (do około 3 minut) pobudza i orzeźwia. Napar parzony dłużej (3-8 minut) ma właściwości relaksujące. Dotyczy to świeżo przyrządzonych naparów.
– Chłodnego naparu z zielonej herbaty można użyć do przemywania oczu przy zapaleniu spojówek.
– Stymuluje krążenie, reguluje ciśnienie krwi.
– Łagodzi dolegliwości związane z reumatyzmem.
– Chroni przed zawałem i udarem mózgu.
– Reguluje wydzielanie żółci, pobudza trawienie.
– Wspomaga odchudzanie.
– Zawiera olejki eteryczne, aminokwasy, witaminy: C, E, K, a także sole mineralne.

Propozycje zielonych herbat

Nasze propozycje składają się z mieszanek zielonej herbaty i ziół. Większość składników poniższych herbat pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Herbata Yogi Tea Jaśminowy Poranek

Jaśminowa filiżanka na dzień dobry. Herbatka Jaśminowy Poranek to jedyna w swoim rodzaju mieszanka, która łączy zalety zielonej herbaty z delikatnym aromatem jaśminu oraz rozgrzewającym i stymulującym działaniem imbiru.

Herbata Yogi Tea Zielona Tarcza

Bazą >> Zielonej Tarczy jest zielona herbata w połączeniu z kombuchą i owocem czarnego bzu. Herbata wzmacnia układ odpornościowy, jest polecana m.in. na przełomie pór roku.

Herbata Yogi Tea Zielona Energia

Unikalny smak >> Zielonej Energii stanowi połączenie zielonej herbaty, kombuchy i guarany. Guarana to krzew pochodzący z rozległych terenów dorzecza Amazonki. Wśród Brazylijczyków panuje tak powszechne przekonanie o mocy guarany, że wypijają oni, jak się ocenia, dwa miliony filiżanek herbaty parzonej na jej nasionach dziennie.

Herbata Yogi Tea Zielona Harmonia

>> Zielona Harmonia to harmonijne połączenie zielonej herbaty (82%) z kombuchą, chińskimi ziołami oraz innymi unikalnymi domieszkami, które funkcjonują jak katalizator, poprawiając krążenie i przyswajanie przez organizm składników o działaniu uzdrawiającym.

Herbatki są dostępne m.in. w naszym sklepie SamoUzdrawianie.eu