res:
Wegetariańskie poniedziałki - akcja, która ma wpływ nie tylko na twoje zdrowie

Wegetariańskie poniedziałki – akcja, która ma wpływ nie tylko na twoje zdrowie

Dodaj komentarz

Czy należysz do osób, które nie wyobrażają sobie życia bez mięsa? Może w takim razie Paul McCartney, były muzyk legendarnego zespołu The Beatles, przekona Cię, abyś spróbował odstawić mięso – jedynie na jeden dzień w tygodniu?:-)

Wegetariańskie poniedziałki

Akcja Meat Free Mondays (poniedziałki bez mięs) została zapoczątkowana w 2009 roku przez byłego członka zespołu The Beatles, Paul’a McCartney’a. Paul od wielu lat jest wegetarianinem, który zachęca do diety bezmięsnej, nawet jeśli miałoby to trwać tylko jeden dzień w tygodniu. Oprócz niewątpliwych korzyści zdrowotnych ograniczenie spożywania mięsa wpływa na resztę świata. Jak? Otóż przemysł mięsny:

– przyczynia się do wzrostu emisji gazów cieplarnianych (według różnych szacunków nawet o 20-50%),

– „wchłania” ogromne ilości wody (do wyprodukowania 150 gram wołowiny potrzeba niemal 2 000 litrów wody),

– nasz niegasnący apetyt na mięso zabiera kolejne połacie ziemi, które mogłyby być przeznaczone na uprawę roślin,

– nie sposób nie wspomnieć o aspekcie etycznym i zdrowotnym – zwierzęta hodowlane są „karmione” antybiotykami, hormonami wzrostu, paszą ze składnikami modyfikowanymi genetycznie lub szczątkami martwych zwierząt. W dodatku żyją na zatrważająco małej przestrzeni a cierpienie staje się ich codziennością.

Nawet jeśli wegetarianizm nie jest ci bliski, spróbuj odstawić mięso na jeden dzień w tygodniu – chociażby dla swojego zdrowia.

czaromarownik

Wszystkie kroki prowadzące do diety bardziej przyjaznej klimatowi są również krokami prowadzącymi do zdrowszej diety.
John Robbins

Artykuł zaczerpnięty z kalendarza „CzaroMarownik 2014”. Kalendarz ten jest pełen inspiracji, pozytywnych myśli, praktycznych porad zdrowotnych i ciekawostek. Miłośnicy horoskopów znajdą w nim również dokładny horoskop dla każdego znaku zodiaku na 2014 rok.